17 września 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Karol Jurkiewicz reżyseria: Para Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
21 stycznia 1956 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Paź do bicia reżyseria: Smela Bolesław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
31 maja 1956 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Sługa reżyseria: Mikulski Kazimierz, Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
9 marca 1957 |
Śmierć Dantona
Georg Büchner
postać: Więzień II reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
9 marca 1957 |
Śmierć Dantona
Georg Büchner
postać: Żołnierz reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
15 czerwca 1957 |
Podejrzana prawda
Juan Ruiz Alarcon
postać: Służący reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
1 maja 1959 |
Gonitwa za szczęściemn
Wiktor Rozow
postać: Olek reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
25 lipca 1959 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Niewolnik I reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 listopada 1959 |
Ten, którego biją po twarzy
Andrejew Leonid
postać: Poli reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 czerwca 1960 |
Otello
William Shakespeare
postać: Marynarz reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 października 1960 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Adaś Lisowski reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
25 marca 1961 |
Kelner Hauptmann z Kolonii
Slatan Dudow, Michael Tschesno-Hell
postać: Dziennikarz II, Zeisinger reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 maja 1961 |
Za mało mężczyzn
Feher Klara
postać: Kelner I reżyseria: Łoziński Marian teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 września 1961 |
W pustyni i w puszczy (Staś i Nel)
Henryk Sienkiewicz
postać: Staś reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
2 marca 1963 |
Bajka o skrzypcowej duszy
Jerzy Kierst
postać: Wojtek reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 października 1963 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Henryk reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
1 grudnia 1963 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
1 grudnia 1963 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Staś reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
30 kwietnia 1964 |
Biała zaraza
Karol Čapek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
30 kwietnia 1964 |
Biała zaraza
Karol Čapek
postać: Dziennikarz reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 lipca 1964 |
Pierwsza miłość
Bartelski Lesław
postać: Kolega Ryśka reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 grudnia 1964 |
Przypadki Robinsona Cruzoe
Defoe Daniel wg
postać: Piętaszek reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 listopada 1965 |
Żywy trup
Lew Tołstoj
postać: Pietuszkow reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 listopada 1965 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Jędrek reżyseria: Gąssowski ALeksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 marca 1966 |
Wołodyjowski i białogłowy
Sienkiewicz Henryk
postać: Michał Wołodyjowski reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1966 |
Czarniecki i jego żołnierze
Kazimierz Korcelli
postać: Jaś reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1966 |
Czarniecki i jego żołnierze
Kazimierz Korcelli
postać: Żołnierz szwedzki reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 stycznia 1967 |
Sprytna wdówka
Goldoni Carlo
postać: Arlekin reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
29 marca 1967 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Julek reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
10 czerwca 1967 |
Trudna miłość
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Antek reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 lipca 1967 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Dowódca straży reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 grudnia 1967 |
Kłopoty zbója Madeja
Ludomir Legut
postać: Pan Chmurka reżyseria: Myczkowski Klemens teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
25 stycznia 1968 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Tybalt reżyseria: Koenig Joanna teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
27 kwietnia 1968 |
Kawior i kaszanka
Giulio Scarnicci, Renzo Tarabusi
postać: Raimondo Czibor reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 lipca 1968 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Inżynier reżyseria: Głuszczak Bohdan teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 czerwca 1969 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Kamerdyner II reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
12 grudnia 1970 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
postać: Komentator reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 marca 1971 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Malkolm reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 września 1971 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Leander reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
24 marca 1972 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Filip Grzegotka reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
18 listopada 1972 |
Ucieczka
Bułhakow Michaił
postać: Wódz naczelny białej armii reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 stycznia 1973 |
Portret doktora Mikołaja
Józef Gruda
postać: Jabub reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 stycznia 1973 |
Portret doktora Mikołaja
Józef Gruda
postać: Jan Kepler reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 maja 1973 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Komisant reżyseria: Wardejn Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 listopada 1973 |
Człowiek znikąd
Ignatij Dworiecki
postać: Człowiek w delegacji reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
9 maja 1974 |
Wkrótce nadejdą bracia
Krasiński Janusz
postać: Gość pierwszy reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 grudnia 1974 |
Znachor
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Chłop reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
14 grudnia 1974 |
Znachor
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Prokurator reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
22 marca 1975 |
Wariat i zakonnica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Dr Efraim Grün reżyseria: Walden Andrzej teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
31 maja 1975 |
Król Ryszard III
William Shakespeare
postać: Rivers reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
18 lipca 1975 |
Romans biurowy
Bragiński Emil, Riazanow Eldar
postać: Nowosielcow reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 grudnia 1975 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Kupiec reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 marca 1976 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Konica reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 czerwca 1976 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Tekliński reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1976 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1976 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 listopada 1976 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
15 stycznia 1977 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
15 stycznia 1977 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Lokaj Idalii reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 marca 1977 |
Wieczór Trzech Króli
William Shakespeare
postać: Sir Andrzej Chudogęba reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 września 1977 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Mularz II reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1977 |
Dolinami i wzgórzami
Zbigniew Adriański, Antoni Słociński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
6 listopada 1977 |
Dolinami i wzgórzami
Zbigniew Adriański, Antoni Słociński
forma twórczości: role reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
1 kwietnia 1978 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Kapitan reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 czerwca 1978 |
Nie ma konia dla Maryny
Dobrowolska Halina
postać: Mężczyzna I reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
3 grudnia 1978 |
Wyprawa po zielony metal
Jesionowski Jerzy
postać: Doktor reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
24 lutego 1979 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Artur reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
15 lipca 1979 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Grzegorz reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 kwietnia 1980 |
Protokół pewnego zebrania
Aleksander Gelman
postać: Aleksander Zjubin reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 listopada 1980 |
Niewypały
Csurka Istvan
postać: Lekarz reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 listopada 1980 |
Niewypały
Csurka Istvan
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 września 1981 |
Kopciuch
Janusz Głowacki
postać: Inspektor reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
12 listopada 1981 |
Jan Brzechwa dzieciom
Jan Brzechwa
forma twórczości: role reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 stycznia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Astrolog reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 stycznia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Bartos reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 stycznia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Prologus reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 stycznia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Szlachcic reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
17 stycznia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
2 maja 1982 |
Kocha, lubi żartuje...
Aleksander Fredro
postać: Sławnicki reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
2 maja 1982 |
Kocha, lubi żartuje...
Aleksander Fredro
postać: Łapka reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
2 maja 1982 |
Kocha, lubi żartuje...
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 listopada 1982 |
Parady
Jan Potocki
postać: Ojciec reżyseria: Kapliński Cezary teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 maja 1983 |
Dobry wojak Szwejk
Jaroslav Hašek
postać: Wierzyciel reżyseria: Jeruzal Jan teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
27 maja 1983 |
Molly
James Joyce
forma twórczości: role reżyseria: Wróbel Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 grudnia 1983 |
Pinokio
Maciej Staropolski
postać: Żandarm mały reżyseria: Papis Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
3 marca 1984 |
Pani prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
postać: La Moulaine reżyseria: Wróblewski Krzysztof teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 maja 1984 |
Prawo i pięść
Hen Józef
postać: Schaeffer reżyseria: Wróbel Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
22 września 1984 |
Koniec ery menelików
Andrzej Kondratiuk
postać: Wujek - chłop reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
24 listopada 1984 |
Świętoszek
Molière
postać: Orgon reżyseria: Dąbrowski Andrzej Józef teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 grudnia 1984 |
Ferdynand Wspaniały
Ludwik Jerzy Kern
postać: Portier reżyseria: Chełminiak Marek teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
23 marca 1985 |
Szczęśliwe wydarzenie
Sławomir Mrożek
postać: Starzec reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
21 czerwca 1985 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Żewakin reżyseria: Chełminiak Marek teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
3 maja 1986 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Padron Toni reżyseria: Dąbrowski Andrzej Józef teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
12 grudnia 1986 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Sycz Jan teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
12 grudnia 1986 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Steve reżyseria: Sycz Jan teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
27 marca 1987 |
Wspaniałe życie
Anouilh Jean
postać: Komisarz-inteligent reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
9 maja 1987 |
Ali Baba i 40 rozbójników
Janusz Kłosiński, Janusz Słowikowski
postać: Ahmed reżyseria: Kłosiński Janusz teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
12 grudnia 1987 |
Panienki madame Tiny
Chesnot Pierre
postać: Karol Joubert; Monsieur Gilles reżyseria: Szyszko Sylwester teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
8 maja 1988 |
Niezwykłe przygody Pana Kleksa
Jan Brzechwa
postać: Soczewka, Zawodnik II reżyseria: Szachnowski Konrad teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
21 października 1988 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Towarzysz Abramowski reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
19 marca 1989 |
Mieszkanko Zojki
Michaił Bułhakow
postać: Gandzalin - Chińczyk reżyseria: Szumiejko Piotr teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
19 marca 1989 |
Mieszkanko Zojki
Michaił Bułhakow
postać: Robber reżyseria: Szumiejko Piotr teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
14 października 1989 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Pan Ignacy reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
17 grudnia 1989 |
Dawno, dawno, sto nut temu
Tadeusz Klimowski
postać: Staś Kucharczyk reżyseria: Szachnowski Konrad teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
14 września 1990 |
Mistrz Twardowski
Jeżewska Kazimiera
postać: Szlachcic Chudy; Zając reżyseria: Próchnicki Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
15 listopada 1990 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Mularz reżyseria: Walden Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
18 stycznia 1991 |
Don Juan
Molière
postać: Guzman, Franciszek reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|