teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Sambor Dudziński

Nagrody

1.

nagroda:Wrocław - XX PPA - III nagroda w konkursie interpretacji piosenki oraz nagroda dla kompozytora za najlepszą piosenkę premierową: "Śnicość"(wspólnie z Marcinem Płazą)
rok otrzymania:1999

2.

nagroda:Wrocław - nagroda estrady dolnośląskiej "Polest" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
rok otrzymania:2000

3.

nagroda:Warszawa - I Ogólnopolski Festiwal Sztuki Estradowej - II nagroda w kategorii piosenki
rok otrzymania:2000

4.

nagroda:Opole - Festiwal Polskiej Piosenki - nagroda dziennikarzy i wyróżnienie w konkursie debiutów
rok otrzymania:2000

5.

nagroda:Warszawa - II Ogólnopolski Festiwal Sztuki Estradowej - Grand Prix im. Ludwika Sempolińskiego za wybitną osobowość artystyczną
rok otrzymania:2001

6.

nagroda:Wrocław - Złota Iglica dla aktorów śpiewających (wspólnie z Konradem Imielą i Cezarym Studniakiem) nagroda zespołowa dla grupy Formacja Chłopięca Legitymacje
rok otrzymania:2005

7.

nagroda:Warszawa - V Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych "Lalka też Człowiek" - Dyplom Honorowy Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA i wyróżnienie Jury za muzykę do spektaklu Agaty Kucińskiej "Żywoty Świętych Osiedlowych"
rok otrzymania:2010

8.

nagroda:Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - wyróżnienie za skomponowanie i wykonanie muzyki do spektaklu "Żywoty świętych osiedlowych" Teatru Ad Spectatores we Wrocławiu
rok otrzymania:2011

9.

nagroda:Łomża - XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka - nagroda za muzykę do spektaklu "Żywoty świętych osiedlowych" z Teatru Ad Spectatores we Wrocławiu
rok otrzymania:2011

10.

nagroda:Opole - 25. Ogólnpolski Festiwal Teatrów Lalek - nagroda za muzykę i jej wykonanie w przedstawieniu "Żywoty świętych osiedlowych"
rok otrzymania:2011

11.

nagroda:Opole - XXVI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek - nagroda za opracowanie muzyczne sztuki "Morrison/Śmiercisyn"
rok otrzymania:2013

12.

nagroda:Bydgoszcz - 12. Festiwal Prapremier - nagroda za najlepszą rolę męską - za rolę Jima Morrisona w spektaklu "Morrison/Śmiercisyn"
rok otrzymania:2013

13.

nagroda:Opole - Złota Maska za najlepszą rolę męską - za rolę Jima Morrisona w spektaklu "Morrison/Śmiercisyn" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Smolki
rok otrzymania:2014

14.

nagroda:Wrocław - Przegląd Piosenki Aktorskiej - Nagroda Kapituły im. Aleksandra Bardiniego "za całokształt dorobku artystycznego, aktorskiego, wokalnego i kompozytorskiego, w szczególności za jakość i znaczenie spektkalu "Król Dawid - Live!"
rok otrzymania:2014

15.

nagroda:Wrocław - nagroda im. Aleksandra Bardiniego za całokształt dorobku artystycznego, wokalnego i kompozytorskiego
rok otrzymania:2015

16.

nagroda:Opole - Złota Maska 2015 za muzykę do przedstawienia [ˈdʑadɨ] w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
rok otrzymania:2016

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.