teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Włodzimierz Nowakowski

nie żyje
ur. 1945-08-27, Warszawa
zm. 1996-12-20, Warszawa

Kariera radiowa

Antygona

Sofokles
forma twórczości:role 
postać: Przodownik chóru
reżyseria:Bradecki Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969

Żyj sam

Aleksander Minkowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-07-15

Ogniem i mieczem (odcinek 1)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-12-24

Cień miłości króla jegomości

Bolesław Żabko-Potopowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-12-25

Ogniem i mieczem (odcinek 6)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-05

Ogniem i mieczem (odcinek 7)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-07

Ogniem i mieczem (odcinek 8)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-09

Ogniem i mieczem (odcinek 10)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-14

Ogniem i mieczem (odcinek 11)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-16

Ogniem i mieczem (odcinek 12)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-19

Ogniem i mieczem (odcinek 13)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-21

Ogniem i mieczem (odcinek 14)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-23

Ogniem i mieczem (odcinek 15)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-26

Ogniem i mieczem (odcinek 16)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-28

Ogniem i mieczem (odcinek 17)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-30

Ogniem i mieczem (odcinek 18)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-02

Pierścień cesarski - opowieść o mędrcu Montekadzie

Kornel Filipowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Bromek Bohdan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-04

Ogniem i mieczem (odcinek 20)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-06

Ogniem i mieczem (odcinek 21)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-09

Ogniem i mieczem (odcinek 22)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-11

Ogniem i mieczem (odcinek 23)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-13

Ogniem i mieczem (odcinek 24)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-16

Ogniem i mieczem (odcinek 25-ostatni)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-18

Lot

Józef Lenart
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-03-01

Życie jest snem

Pedro Calderon de la Barca
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Byrski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-03-10

Przerwa w podróży

Konrad Eberhardt
forma twórczości:role 
postać: Aktor, Odys
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-05-01

Rozkwitały pąki białych róż

Wanda Żółkiewska
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-05-30

Zwolnienie mam do niedzieli

Jerzy Krzysztoń
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-06-16

Miny i jajka

Jerzy Gierałtowski
forma twórczości:role 
postać: Saper Zemlik/ Saper Ptak
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-07-22

Ziele na kraterze

Melchior Wańkowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kajzar Helmut
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-08-02

Księżniczka na opak wywrócona (część 1.)

Pedro Calderon de la Barca
forma twórczości:role 
postać: Fisberto
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-06

Księżniczka na opak wywrócona (część 2.)

Pedro Calderon de la Barca
forma twórczości:role 
postać: Fisberto
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-06

Księżniczka na opak wywrócona (część 3.)

Pedro Calderon de la Barca
forma twórczości:role 
postać: Fisberto
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-06

Ballada o Timie - łowcy pstrągów

Carlo Castelli
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kajzar Helmut
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-10-20

Cień Ponurego

Cezary Chlebowski
forma twórczości:role 
postać: Wartownik
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-10-21

Wing commander Douglas Bader (część 1 - "Zwichnięte skrzydła")

Bohdan Arct
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-01-30

Gdy policjant ma pragnienie

Michele Gary
forma twórczości:role 
postać: Inspektor Chausson
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-03-24

Beniowski (odcinek 14)

Wacław Sieroszewski
forma twórczości:role 
postać: Meder
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-05-10

Beniowski (odcinek 15)

Wacław Sieroszewski
forma twórczości:role 
postać: Meder
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-05-12

Homo Führer (odcinek 2)

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać: Głos I
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-05-23

Geniusz zła (odcinek 5)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Filip Bridau
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-05-31

Przeciwnik bez twarzy

George Chesbro
forma twórczości:role 
postać: Speaker
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-09

Trzy historie miłosne. Faworyta

Guillaume Apollinaire
forma twórczości:role 
postać: Robotnik
reżyseria:Kajzar Helmut
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-08-13

Trzy historie miłosne. Święta Adorata

Guillaume Apollinaire
forma twórczości:role 
postać: Przewodnik
reżyseria:Kajzar Helmut
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-08-13

Lalka (odcinek 12)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Nieznajomy
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-12-10

Ryszard lwie Serce i Karburator

Kazimierz Rzewuski
forma twórczości:role 
postać: Harcerz
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-12-10

Beniamin

Maria Stanisław Saliński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-12-19

Posłuchajcie ludkowie

Janina Osińska
forma twórczości:role 
postać: Bonifasio
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-12-25

Zbrodnia w loży honorowej

Joanna Chmielewska
forma twórczości:role 
postać: Marcin
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-01-10

Bołdyn

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać: Chłopak
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-02-22

Potrójny ślad

Włodzimierz Odojewski
forma twórczości:role 
postać: Max Brandwell
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-04-12

Najdłuższe wakacje

Kazimierz Rzewuski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Korewa Aleksandra
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-05-11

Pan Wołodyjowski (odcinek 8)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Pachołek
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-05-13

Cień "Ponurego"

Cezary Chlebowski
forma twórczości:role 
postać: Wartownik
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-11

Nieznajomy zamówił requiem (odcinek 16-ostatni)

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać: Süssmayer
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-11

Czerwcowe zagadki

Barbara Lewandowska
forma twórczości:role 
postać: Czerwiec
reżyseria:Hermelin Halina
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-20

Diana

Jerzy Stefan Stawiński
forma twórczości:role 
postać: Benon
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-07-16

Daleka jest droga do Tipperary (odcinek 1)

Anna Sudlitz
forma twórczości:role 
postać: Anglik II
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-07-30

Jędza

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać: Bolesław
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-11-05

Czy tak właśnie było (odcinek 2 - "Ostatnia podróż majora Millera")

Kazimierz Strzałka
forma twórczości:role 
postać: Muzyk
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-12-24

Szczeniak (odcinek 3)

Janusz Domagalik
forma twórczości:role 
postać: Kibic piłkarski
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-12-27

Szczeniak (odcinek 6)

Janusz Domagalik
forma twórczości:role 
postać: Kibic piłkarski
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-12-30

Pilna przesyłka do Londynu (odcinek 15 - "Z kim pan tańczy, panie majorze?")

Jerzy Janicki
forma twórczości:role 
postać: Kierowca
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-02-02

W obronie prawa (odcinek 3 - "Triumf pisarza tytularnego")

Jürgen Thorwald
forma twórczości:role 
postać: Gazeciarz
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-02-04

Pilna przesyłka do Londynu (odcinek 16 - "Całkiem nieodpowiedni cmentarz")

Jerzy Janicki
forma twórczości:role 
postać: Kierowca
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-02-05

W obronie prawa (odcinek 8 - "Zagadka z Millery")

Jürgen Thorwald
forma twórczości:role 
postać: Martin Duffus
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-03-11

Czarna skrzynka oskarża

Zbigniew Lipiński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-03-27

Nędznicy (odcinek 9)

Wiktor Hugo
forma twórczości:role 
postać: Głos chłopca
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-04-18

Sposób na Alcybiadesa (odcinek 1)

Edmund Niziurski
forma twórczości:role 
postać: Słabiński zwany Słabym
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-04-22

Sposób na Alcybiadesa (odcinek 2)

Edmund Niziurski
forma twórczości:role 
postać: Słabiński zwany Słabym
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-04-23

Sposób na Alcybiadesa (odcinek 3)

Edmund Niziurski
forma twórczości:role 
postać: Słabiński zwany Słabym
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-04-29

Nędznicy (odcinek 14)

Wiktor Hugo
forma twórczości:role 
postać: Courfeyrac
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-04-30

Pani Walewska (odcinek 4)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-16

Bitwa o atom (odcinek 10-ostatni)

Jan Rogala
forma twórczości:role 
postać: Głos/Adiutant
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-27

Kuzynka Bietka (odcinek 12)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Głos I
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-06-18

Atlantyk w ogniu. Tragedia konwoju PQ-17 (Odcinek 4)

Wojciech Brodnicki
forma twórczości:role 
postać: Marynarz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-06-24

Pancerni

Jerzy Zagórski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-10-28

Raport

Janusz Głowacki
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna II
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-11-01

Wyrastają z żywymi oczami (odcinek 1 - "Bo ludźmi pragnęli być")

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-11-11

Przygody pani Flakonik

Alf Prøysen
forma twórczości:role 
postać: Sprzedawca
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-01-06

Zrodził ich czyn (część 2 - "Wielka wojna Warzyńca Zagdana")

Aleksander Omiljanowicz
forma twórczości:role 
postać: Chłopiec
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-02-10

Opowieści profesora Tutki (wieczór VII - "Niedziela profesora Tutki")

Jerzy Szaniawski
forma twórczości:role 
postać: Spiker zawodów
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-02-24

Krasnoludek u kupca

Hans Christian Andersen
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-28

Popiół i diament (odc. 9-ostatni)

Jerzy Andrzejewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-04

Popiół i diament (odcinek 1)

Jerzy Andrzejewski
forma twórczości:role 
postać: Głos z megafonu
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-04-03

Suknia matki

Julian Kawalec
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-07-07

Czekać końca

Andrzej Przypkowski
forma twórczości:role 
postać: Rysiek
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-07-13

Kleszczele (odcinek 1 - "Puszcza")

Alojzy Sroga
forma twórczości:role 
postać: Adiutant
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-07-20

Kleszczele (odcinek 2 - "Kleszczele")

Alojzy Sroga
forma twórczości:role 
postać: Adiutant
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-07-21

Komisarz Bonetti szuka Magdaleny (odcinek 1)

Zygmunt Zeydler-Zborowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-08-05

Ostatni Rosjanin

Frederic Brown
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Młynarczyk Stanisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-09-29

Terapia

Ewa Szumańska
forma twórczości:role 
postać: Pracownik szpitala
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-10-06

Feralny strzał (część 2)

Jerzy Uśpieński
forma twórczości:role 
postać: Porucznik Madej
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-10-27

W burzy. Śledztwo (część 2)

Władysław Terlecki
forma twórczości:role 
postać: Strażnik
reżyseria:Lesiewicz Witold
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-03

Mężczyzna w damskim kapeluszu

Konstanty Ildefons Gałczyński
forma twórczości:role 
postać: jeden z chóru
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-09

W burzy. Ucieczka (część 3)

Władysław Terlecki
forma twórczości:role 
postać: Pasażer
reżyseria:Lesiewicz Witold
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-10

Trzecia granica (odcinek 8)

Adam Bahdaj
forma twórczości:role 
postać: Anioł
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-11

Ćwiczenia nad Wezerą. Zlekceważony meldunek (odcinek 1)

Kazimierz Radowicz
forma twórczości:role 
postać: Adiutant
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-17

Ile śpiew uniesie

Władysław Żesławski
forma twórczości:role 
postać: Chłopiec
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-18

Leonardo - ostatnia wieczerza

Barbara Lichocka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-12-24

Dziady

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać: Sekretarz
reżyseria:Nardelli Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-12-29

Chłopcy od Rudego (odcinek 14)

Janusz Domagalik
forma twórczości:role 
postać: Harcerz
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-03

Chłopcy od Rudego (odcinek 15)

Janusz Domagalik
forma twórczości:role 
postać: Przyboczny
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-04

Poleńka

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Subiekt
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-05

Chłopcy od Rudego (odcinek 18)

Janusz Domagalik
forma twórczości:role 
postać: Przyboczny
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-08

Spotkanie w Dreźnie

Teodor Tomasz Jeż
forma twórczości:role 
postać: Wolski
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-26

Historia pewnego zapachu

Jeremi Przybora
forma twórczości:role 
postać: Spiker
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-02-08

O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki (odcinek 9)

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-02-16

Postać przedziwna

Anna Lisowska-Niepokólczycka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Młynarczyk Stanisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-02-20

Kordian i Cham

Leon Kruczkowski
forma twórczości:role 
postać: Akademik
reżyseria:Bratkowski Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-02-23

Arnhem - błąd czy zdrada (część 6 - "Anatomia zdrady")

Andrzej Kudelski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-04-20

Spotkanie autorskie

Alojzy Sroga
forma twórczości:role 
postać: Tadzio Owczarek
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-05-01

Dowódca

Gustaw Babicki, Stanisław Stampfl
forma twórczości:role 
postać: Żołnierz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-07-22

Niebieski krzyż (odcinek 3 - "Wariant R na Mnichu")

Anna Sudlitz
forma twórczości:role 
postać: Wanko/ Głos I
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-10-19

Czy można się dosiąść?

Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nardelli Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-11-23

Szkic do portretu

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-23

Wielkie wygrane (odcinek 2)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Pan 2
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-24

Klub łowiecki (odcinek 3)

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976

Ludzie przeciwko śmierci (odcinek 11 - "Ostatnia misja Everetta Thomasa")

Anna Szymańska
forma twórczości:role 
postać: Reporter
reżyseria:Nardelli Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-02-08

Oślica

Gabriela Zapolska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-03-21

Uwaga mężczyźni

Wiktor Niedzicki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Młynarczyk Stanisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-03-30

Staśka

Gabriela Zapolska
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna III
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-04-18

By dobrze było Ojczyźnie

Zofia Orszulska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-05-02

Spotkanie po latach

Vladimir Klevis
forma twórczości:role 
postać: Tomasz
reżyseria:Hajdučik Josef
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-05-08

Co za noc

Kazimierz Kowalski
forma twórczości:role 
postać: Zdzisio
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-09-13

pompa

James Cameron
forma twórczości:role 
postać: Sanitariusz
reżyseria:Nardelli Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-09-26

Szukać śladu krwi (część 1)

Jürgen Thorwald
forma twórczości:role 
postać: Barthold
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-11-14

Teatrem opętana

Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-03-30

Mój przyjaciel Meaulnes

Alain Fournier
forma twórczości:role 
postać: Chłopiec
reżyseria:Szlachtycz Stefan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-04-03

Co tu kłopotu

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Ernest
reżyseria:Wołłejko Czesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-06-01

Czarna dziura

Witold Banach
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-07-23

Sława i chwała (odcinek 18)

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Adaś Przebija-Łęcki
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-07-27

Pierwsze porywy (odcinek 11)

Konstantin Fiedin
forma twórczości:role 
postać: Iwan Ragozin
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-09-23

Pierwsze porywy (odcinek 13 - ostatni)

Konstantin Fiedin
forma twórczości:role 
postać: Wania Ragozin
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-09-28

Wirus - N

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać: Redaktor
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-11-13

Vanda

Hugh Atkinson
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Wachowiak Maria
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-12-10

Małżeństwo z kalendarza

Franciszek Bohomolec
forma twórczości:role 
postać: Johan
reżyseria:Wołłejko Czesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-12-26

Historia miłości Katarzyny Sloper

Henry James
forma twórczości:role 
postać: Artur Townsend
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-02-11

Konswersacje

Cyprian Kamil Norwid
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-04-17

Skąd tyle prostactwa w tej dziewczynie

Anatol Potemkowski
forma twórczości:role 
postać: Kalinowski
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-04-29

Przykro ci, tato

Jerzy Grzymkowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-05-01

Ratujcie S/S Łucję

Janusz Meissner
forma twórczości:role 
postać: Spiker
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-06-25

Mała, cicha zatoczka

Jadwiga Skotnicka
forma twórczości:role 
postać: Lodziarz
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-07-09

Sztafeta

Jerzy Grzymkowski
forma twórczości:role 
postać: Władek
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-07-22

Rozwiązanie samo się nasuwa

Wiktor Dunin
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-07-23

Marzyciel (odcinek 5)

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać: Miętus
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-08-09

Popioły (część 2)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać: Adiutant
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-11-01

O ziemię skąd nasz ród (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski, Jerzy Uśpieński
forma twórczości:role 
postać: Bohdan Hulewicz
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-17

O ziemię skąd nasz ród (odcinek 2)

Marek Tadeusz Nowakowski, Jerzy Uśpieński
forma twórczości:role 
postać: Bohdan Hulewicz
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-24

O ziemię skąd nasz ród (odcinek 4)

Marek Tadeusz Nowakowski, Jerzy Uśpieński
forma twórczości:role 
postać: Bohdan Hulewicz
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-01-07

Gdy każdy dzień był paczątkiem

Ewa Stocka-Kalinowska, Hanna Szof
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-02-14

Trudne lato (część 1)

Cezary Chlebowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-06-28

Argument ostateczny (część II)

Krystyna Broll-Jarecka
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-08-04

Argument ostateczny (część III)

Krystyna Broll-Jarecka
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-08-04

Argument ostateczny (część IV)

Krystyna Broll-Jarecka
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-08-04

Druga połowa owcy

Bohdan Urbankowski
forma twórczości:role 
postać: Spiker
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-08-17

Z warszawskich kronik 1939

Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-05

Ptasi gościniec (odcinek 4)

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Bronek Popławski
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-07

Ptasi gościniec (odcinek 5)

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Bronek Popławski
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-10

Ptasi gościniec (odcinek 10)

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Bronek
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-21

Ptasi gościniec (odcinek 11)

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Bronek
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-24

Tajemnica Granatowego Zaułka (odcinek 14 - "Zamieszanie")

Barbara Kmicic
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-01-16

Paryskie spotkania

Halina Malińska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Bromek Bohdan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-02-03

Nie wolno tak mówić

Jerzy Gierałtowski
forma twórczości:role 
postać: Spiker I
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-02-15

Tajemnica działa "Acht koma Acht" (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski, Krzysztof Pol
forma twórczości:role 
postać: Narrator 2
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-05-04

Festung Breslau albo liryczna pamiątka po tragicznym mieście nad Odrą

Jerzy Tuszewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Tuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-05-09

Tajemnica działa "Acht koma Acht" (odcinek 2)

Marek Tadeusz Nowakowski, Krzysztof Pol
forma twórczości:role 
postać: Narrator 2
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-05-11

Tajemnica działa "Acht koma Acht" (odcinek 3)

Marek Tadeusz Nowakowski, Krzysztof Pol
forma twórczości:role 
postać: Narrator 2
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-05-18

Drugie wyjście

Andrzej Kreutz, Krzysztof Lewandowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Machay Halina
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-07-13

Numer dwudziesty drugi

Andrzej Król
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Machay Halina
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-10-12

W innym mieście

Jerzy Bilewicz
forma twórczości:role 
postać: Sprzedawca
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-11-23

Porwanie Jonathana Nema

Alfred Mieczkowski
forma twórczości:role 
postać: Ufo
reżyseria:Bromek Bohdan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-31

O pięknej Annet. Śliczna Anne

Anonim
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-04-19

Epizod

Helena Drews
forma twórczości:role 
postać: Prezenter
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-04-26

Świat Boga Tanri Kara Hana (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-07-01

Świat Boga Tanri Kara Hana (odcinek 2)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-07-02

Od Olszynki Grochowskiej do Gettysburgu (odcinek 1)

Wiesław Feliks Fijałkowski, Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać: Bończakiewicz
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-07-05

Od Olszynki Grochowskiej do Gettysburga (odcinek 2)

Wiesław Feliks Fijałkowski, Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać: Bończakiewicz
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-07-12

Beniowski

forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-04-04

Tarapaty pana Tenkrata

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Pan Tenkrat
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-06-29

Między ustami a brzegiem pucharu (odcinek 2)

Maria Rodziewiczówna
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-12-25

Ramajana

.
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-02-19

Pan Pigeonnau

Anatol France
forma twórczości:role 
postać: Kuzynek
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-03-03

Profesor Gesit - fikcja czy rzeczywistość?

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-02

Strachy (część 1)

Maria Ukniewska
forma twórczości:role 
postać: Inspicjent
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-08

Tragiczny lot majora Idzikowskiego (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-05-14

Tragiczny lot majora Idzikowskiego (odcinek 2)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-05-21

Kolejne ogniwo

Gabriela Górska
forma twórczości:role 
postać: On pierwszy/ On drugi/ On trzeci
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-06-17

Basen

Jerzy Kondracki
forma twórczości:role 
postać: Naczelny Fermowy
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-06-24

Przeskoczyć Atlantyk

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-07-09

Kozioł ofiarny

Gabriela Zapolska
forma twórczości:role 
postać: Kuzynek
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-07-11

Nie umiała być sławna (część 1 - "Korzenie")

Janina Pałęcka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-07-14

Chińska papuga

Earl Derr Biggers
forma twórczości:role 
postać: Willy Holley
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-04

Nie umiała być sławna (część 3 - "Pierwsza Nagroda Nobla")

Janina Pałęcka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-11

Odtrącony

Jerzy Kondracki
forma twórczości:role 
postać: Perełka
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-12

Chmurny pejzaż upartej młodości (część 1)

Zofia Orszulska
forma twórczości:role 
postać: Tadeusz Gajcy
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-19

Chmurny pejzaż upartej młodości (część 2)

Zofia Orszulska
forma twórczości:role 
postać: Tadeusz Gajcy
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-19

Nie umiała być sławna (część 4)

Janina Pałęcka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-25

Brygada pościgowa

Marek Tadeusz Nowakowski, Jerzy Pawlak, Władysław Zaczkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Głos 5
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-09-02

Ostatni z wielkich (odcinek 1)

Francis Scott Fitzgerald
forma twórczości:role 
postać: Pat Brady
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-09-02

Nie umiała być sławna (część 5 - "Skandal")

Janina Pałęcka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-09-08

Nie umiała być sławna (część 6 - "Sempre Heroica")

Janina Pałęcka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-09-22

Ikar-Prometeusz-Syzyf

Ewa Nowacka
forma twórczości:role 
postać: Ikar
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-10-22

James Joyce

Leszek Marek Adamczyk
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-01-23

Malcolm X przywódca czarnych muzułmanów (odcinek 3 - "Więzienne spotkania")

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-03-04

Malcolm X przywódca czarnych muzułmanów (odcinek 4 - "Przywódca")

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-03-11

Gdy nastał pokój w Europie (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-05-06

Gdy nastał pokój w Europie (odcinek 2)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-05-13

Upadek Francji - rok 1940. Początek końca (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-07-01

Upadek Francji - rok 1940. Początek końca (odcinek 2)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-07-08

Gnijący czarodziej

Guillaume Apollinaire
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-08-25

Homoegzoticus cosmici

Małgorzata Brejnak
forma twórczości:role 
postać: Bas
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-09-14

Powstańczy szpital w Tworkach (część 1)

Zofia Orszulska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-09-15

Powstańczy szpital w Tworkach (część 2)

Zofia Orszulska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-09-22

Akcja N. (część I)

Jarosław Warzecha
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-20

Akcja N. (część II)

Jarosław Warzecha
forma twórczości:role 
postać: Włodek
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-20

Moc i chwała (odcinek 8)

Graham Greene
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-11-22

Paradyzja

Janusz A. Zajdel
forma twórczości:role 
postać: Konferansjer
reżyseria:Leszczyński Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-01-01

Trzech panów w łódce nie licząc psa

Jerome K. Jerome
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-03-16

Przed wielką podróżą

Wojciech Letki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-03-30

Polski Gargantua czy Sokrates

Karina Kloc
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-04-01

I mysz potrafi latać

Tadeusz Patulski
forma twórczości:role 
postać: Sprawozdawca
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-09-19

Trzecie czy czwarte życie Joachima

Ewa Kot
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-12-02

Wampir

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-12-26

Ptaszki

Marian Grześczak
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-12-28

Geniusz z Kimbelrey

Jan Kraśko
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-05-23

Węzły życia

Zofia Nałkowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-07-22

Madame Dubarry (część I "U progu kariery")

Leopold Blumental
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-08-27

Madame Dubarry (część II "Tragiczny finał")

Leopold Blumental
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-08-28

W kręgu mitu pięknej Heleny

Teresa Kalińska , Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-08-30

Orfeusz - historia jednej przyjaźni

Elżbieta Hrankowska-Jura
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-09-16

Diabli porządek rzeczy

Michaił Bułhakow
forma twórczości:role 
postać: Pan I
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-11-05

Scena balkonowa

Krzysztof Lipka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-11-15

Najbogatszy włóczęga Europy (część 1)

Marek Tadeusz Nowakowski, Halina Thylwe
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-15

Najbogatszy włóczęga Europy (część 2)

Marek Tadeusz Nowakowski, Halina Thylwe
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-16

Najbogatszy włóczęga Europy (część 3)

Marek Tadeusz Nowakowski, Halina Thylwe
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-17

Alicja w krainie czarów (część 1)

Lewis Carroll
forma twórczości:role 
postać: Zając
reżyseria:Leszczyński Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-25

Alicja w krainie czarów (część 2)

Lewis Carroll
forma twórczości:role 
postać: Zając
reżyseria:Leszczyński Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-26

Królowa Śniegu (odcinek 1)

Hans Christian Andersen
forma twórczości:role 
postać: Promień
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-26

Królowa Śniegu (odcinek 2)

Hans Christian Andersen
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-27

Stankiewicz (odcinek 1)

Eustachy Rylski
forma twórczości:role 
postać: Lisewski
reżyseria:Giza Hanna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-01-20

Los i łut szczęścia (Odcinek 10)

Wacław Biliński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-05-13

Sprzedani za broń

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-06-09

Wielka podróż

Janusz Minkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-06-26

Pogoda burzy nad Palermo

Eugeniusz Kabatc
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-07-22

Westerplatte '39 - wojenne wspomnienie (część 1 - "Wizyta")

Andrzej Zakrzewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-09-01

Wsterplatte '39 - wojenne wspomnienie (część 2 - "Walka")

Andrzej Zakrzewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-09-02

Arrigo Boito (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-11-14

Arrigo Boito (odcinek 2)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-11-15

Arrigo Boito (odcinek 3)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-11-16

Arrigo Boito (odcinek 4)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-11-17

Odpór wiatrakom - walka o fundację Nobla

Marek Nowakowski, Halina Thylwe
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marian
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-11-29

Pierwszy lot Albertiny. Rzecz o śmierci Daga Hammarskjölda

Andrzej Zakrzewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-02-06

Polski komisarz Kronsztadtu

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-04-19

Wodnikowe Wzgórze (odcinek 3)

Richard Adams
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-05-05

Wodnikowe Wzgórze (odcinek 4)

Richard Adams
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-05-06

Wodnikowe Wzgórze (odcinek 5)

Richard Adams
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-05-06

Wierny marzeniom (część I)

Teresa Kalińska , Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-10-30

Baśnie dla bezsennych. Naród woli "blądynki"

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać: Kioskarz
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-12-03

Łowcy dźwięków

Tadeusz Patulski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-12-30

Nie ma rajów innych niż raj utracony

Teresa Kalińska , Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-03-23

Robak w róży

Paweł Sala
forma twórczości:role 
postać: Gaduła
reżyseria:Sala Paweł
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-04-13

Nostromo (odcinek 1 - "Opowieść z wybrzeża")

Joseph Conrad Korzeniowski
forma twórczości:role 
postać: Sir John
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-04-16

Ujeździć V-jeden

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać: Milch
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-12-03

Jedyny dom z ogrodem (część 1)

Maria Ewa Letki
forma twórczości:role 
postać: Kogut
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-12-25

Więzień kardynała (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-01-07

Więzień kardynała (odcinek 2)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-02-14

Misia z Godebskich i muzycy (odcinek 2 - "Popołudnie fauna")

Krystyna Sznerr
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Sznerr Krystyna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-07-09

Misia z Godebskich i muzycy (odcinek 4 - "Zaproszenie do podróży")

Krystyna Sznerr
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Sznerr Krystyna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-07-23

Misia z Godebskich i muzycy (odcinek 5 - "Parada")

Krystyna Sznerr
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Sznerr Krystyna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-07-30

Misia z Godebskich i muzycy (odcinek 7 - "Misia i Polacy")

Krystyna Sznerr
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Sznerr Krystyna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-08-13

Samotny podróżny (część II)

Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Głos II
reżyseria:Markiewicz Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-05-04

Odwiedziny

Anna Onichimowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Piszczatowski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-09-30

Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka (odcinek 29)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Porucznik Kolar
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-05-03

Spotkanie w Budapeszcie

Jeffrey Archer
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Piszczatowski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-05-15

Ksiądz Jerzy nie zamilkł

Tadeusz Fredro-Boniecki
forma twórczości:role 
postać: Morderca IV
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-10-16

Delirium

Jerzy Wojciechowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-12-30

Sen nocy letniej

William Shakespeare
forma twórczości:role 
postać: Filostrat
reżyseria:Tydeman John
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-12-31

Agata Christie - ona wiedziała, jak

Elżbieta Łukomska
forma twórczości:role 
postać: Konduktor
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-01-31

Zły (część 5)

Leopold Tyrmand
forma twórczości:role 
postać: Eugeniusz Śmigło
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-02-04

Zły (część 1)

Leopold Tyrmand
forma twórczości:role 
postać: Eugeniusz Śmigło
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-03-05

Zły (część 2)

Leopold Tyrmand
forma twórczości:role 
postać: Eugeniusz Śmigło
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-03-12

Zły (część 4)

Leopold Tyrmand
forma twórczości:role 
postać: Eugeniusz Śmigło
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-03-26

Stracone złudzenia (odcinek 17)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-12-08

Stracone złudzenia (odcinek 18)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-12-11

Stracone złudzenia (odcinek 21)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-12-14

Nad przepaścią snu

Stanisław Piętak
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-06-10

Kartoteka rozrzucona

Tadeusz Różewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-11-03

Kartoteka rozrzucona

Tadeusz Różewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-11-03

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.