Michał Pawlicki

aktor, nie żyje
ur. 1932-09-29, Warszawa
zm. 2000-09-29, Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:nagroda zespołowa Przewodniczącego Komitetu d/s PRiTV za rolę w filmie i serialu "Nad Niemnem"
rok otrzymania:1986

2.

nagroda:dyplom ministra spraw zagranicznych dla osób w sposób szczególny przyczyniających się do popularyzacji Polski za granicą
rok otrzymania:1988

3.

nagroda:Warszawa - III OKNWPSW - nagroda za rolę Rabina Provenzalo w spektaklu Teatru TV "Przybysz z Narbony" wg Juliana Stryjkowskiego
rok otrzymania:1997

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.