teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Agata Duda-Gracz

reżyser

Nagrody

1.

nagroda:Ludwik - nagroda krakowskiego środowiska teatralnego za scenografię do spektaklu "Naprawiacz świata" w Starym Teatrze w Krakowie
rok otrzymania:2001

2.

nagroda:Kraków - Stypendium Twórcze Miasta Krakowa za twórczość teatralną
rok otrzymania:2002

3.

nagroda:Ludwik - nagroda krakowskiego środowiska teatralnego za scenografię do spektaklu "Abelard i Heloiza" w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie
rok otrzymania:2002

4.

nagroda:III Ogólnopolski Konkurs na inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej - wyróżnienie za reżyserię przedstawienia "Galgenberg" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
rok otrzymania:2008

5.

nagroda:Gdańsk - 13. Konkurs na najlepszą inscenizację dzieł dramatycznych William'a Shakespeare'a w sezonie 2008/09 - wyróżnienie honorowe dla przedstawienia "Otello - wariacje na temat" w Teatrze im.Stefana Jaracza w Łodzi
rok otrzymania:2009

6.

nagroda:Kraków - Złoty Laur za mistrzostwo w sztuce za rok 2008 - za mistrzowskie realizacje reżyserskie i scenograficzne w teatrze
rok otrzymania:2009

7.

nagroda:Łódź - Złota Maska za najlepszą reżyserię i scenografię w sezonie 2009/2010 - nagroda za spektakl "Według Agafii"
rok otrzymania:2010

8.

nagroda:Kraków - Plebiscyt Publiczności Teatru im. Słowackiego - najlepszy spektakl, najlepsza reżyseria i scenografia - za spektakl "Ojciec"
rok otrzymania:2011

9.

nagroda:Złoty Yorick dla przedstawienia "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej" z Teatru im. Słowackiego w Krakowie
rok otrzymania:2013

10.

nagroda:Wrocław - Wrocławska Nagroda Teatralna - za sztukę "Ja , Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje, brata swojego i wszystkich sąsiadów swoich..."
rok otrzymania:2013

11.

nagroda:Łódź - Złota Maska dla najlepszego przedstawienia sezonu 2013/14 - dla przedstawienia "Iwona, księżniczka Burgunda" z Teatru im. Jaracza w Łodzi
rok otrzymania:2014

12.

nagroda:Wrocław - Nagroda im. Aleksandra Bardiniego za całokształt pracy artystycznej
rok otrzymania:2016

13.

nagroda:Gdynia - XI Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port - Nagroda Główna Festiwalu - nagroda dla twórców i zespołu aktorskiego za przedstawienie "Kumernis, czyli o tym jak świętej panience broda rosła"
rok otrzymania:2016

14.

nagroda:Kraków - IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA - wspólnie z Łukaszem Wójcikiem nagroda dla nalepszego zespołu twórczego za spektakl "Kumernis, czyli o tym jak świętej panience broda rosła"
rok otrzymania:2016

15.

nagroda:Warszawa - XXII Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - nagroda za najlepszą reżyserię spektaklu "Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk"
rok otrzymania:2017

16.

nagroda:Warszawa - Nagroda im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego
rok otrzymania:2017

17.

nagroda:Kraków - X Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA - nagroda za najlepszą reżyserię spektaklu "Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk"
rok otrzymania:2017

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.