8 listopada 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
forma twórczości: asystent choreografa reżyseria: Przeradzki Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
8 listopada 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Parrasjos reżyseria: Przeradzki Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
9 marca 1958 |
Wracamy późno do domu
Karpowicz Tymoteusz
postać: Pan III reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
7 czerwca 1958 |
Bolero
Marcin Bierżewicz
postać: Goniec redakcji, Fotograf reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
13 września 1958 |
Miłość
Pavel Kohout
postać: Wacław Król reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
15 listopada 1958 |
Jonasz i błazen
Jerzy Broszkiewicz
postać: Minister reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
20 grudnia 1958 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Profesor Owidowicz reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
8 lutego 1959 |
Burza
William Shakespeare
postać: Trynkulo reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
19 czerwca 1959 |
Do ostatniego człowieka
Robert Mallet
postać: Marynarz II reżyseria: Mroczek Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
11 października 1959 |
Parady
Jan Potocki
forma twórczości: asystent choreografa reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
5 grudnia 1959 |
Na dnie
Maksym Gorki
postać: Tatar reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
2 kwietnia 1960 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Juryś reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
18 czerwca 1960 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Fabian reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
18 września 1960 |
Szkoła żon
Molière
postać: Enryk reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
5 marca 1961 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Filip reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
12 listopada 1961 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Kleniewicz reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
29 stycznia 1962 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Pastor Kimball reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 grudnia 1962 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
postać: Kiciński reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 kwietnia 1963 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Bródka; Felek; Student 3 reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1963 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Guhl reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 kwietnia 1964 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Caithness reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
27 marca 1965 |
Aktor
Cyprian Kamil Norwid
postać: Aktor II reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 kwietnia 1965 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Morzajski reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1965 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Grabarz reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1965 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Robotnik I reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 marca 1966 |
Medea
Jan Parandowski
postać: Glaukos reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 listopada 1966 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
postać: Pijak reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 kwietnia 1967 |
Król Ryszard Drugi
Shakespeare William
postać: Lord Willoughby; Masztalerz reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 listopada 1967 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
10 listopada 1967 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Ragueneau reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
15 marca 1968 |
Druga pułapka miłości
Pierre de Marivaux
postać: Hrabia reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 lipca 1968 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Wygodnicki reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 listopada 1968 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 listopada 1968 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 maja 1969 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Angelo reżyseria: Crvencanin Vera teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 maja 1969 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Szczypak reżyseria: Crvencanin Vera teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 lipca 1969 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Wistowski reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
30 października 1969 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Adolf reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
11 stycznia 1970 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
11 stycznia 1970 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 marca 1970 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Brindsley Miller reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
6 września 1970 |
Apetyt na czereśnie
Agnieszka Osiecka
postać: Mężczyzna reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
17 października 1970 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Mówca reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 marca 1971 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
postać: Właściciel ziemski reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 listopada 1971 |
Burza
William Shakespeare
postać: Bosman reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 listopada 1971 |
Burza
William Shakespeare
postać: Stefano reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 stycznia 1972 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Fierapont reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 marca 1972 |
Eryk XIV
August Strindberg
postać: Żołnierz Mons reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
10 listopada 1972 |
Śmierć Tarełkina
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Omega reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 stycznia 1973 |
Kolędnicy
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Pasterz, Bączał reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
24 marca 1973 |
Między ustami a brzegiem pucharu
Maria Rodziewiczówna
postać: Marszałek reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
23 czerwca 1973 |
Trzy po trzy
Fredro Aleksander
postać: Kapka reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Żołnierz reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
forma twórczości: role reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Sportowiec reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Kramarz reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 listopada 1973 |
Ech, jabłuszko
Zbigniew Adriański
postać: Huzar reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
24 stycznia 1975 |
Białe małżeństwo
Tadeusz Różewicz
postać: Feliks reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
10 maja 1975 |
Dzban pełen słońca
Perec Hirszbejn
postać: Szmul-Symche reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
17 stycznia 1976 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Riabcow reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej, Warszawa
|
31 grudnia 1976 |
Płatonow
Antoni Czechow
postać: Pietrin reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 grudnia 1977 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 października 1978 |
Dziady część III i Ustęp
Adam Mickiewicz
postać: Literat reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 października 1978 |
Dziady część III i Ustęp
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
7 lutego 1980 |
...i Dekameron
Giovanni Boccaccio
postać: Trabilio reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 lutego 1982 |
Opętani
Witold Gombrowicz
postać: Radca Szymczyk reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 marca 1982 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Rykow reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 czerwca 1982 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Republikant reżyseria: Peryt Ryszard teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1983 |
Zwolon
Cyprian Kamil Norwid
postać: Obywatel reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1983 |
Zwolon
Cyprian Kamil Norwid
postać: Obywatel wynoszący zmarłych reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1983 |
Zwolon
Cyprian Kamil Norwid
postać: Quidam-Cicerone reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1983 |
Zwolon
Cyprian Kamil Norwid
postać: Spiskowy reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 czerwca 1984 |
Proces
Franz Kafka
postać: Interesant reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
10 maja 1985 |
Pięć dni Lemuela Guliwera
Nowicki krzysztof
postać: Oberżysta reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
12 marca 1987 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Obywatel I reżyseria: Chamiec Krzysztof teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
14 kwietnia 1989 |
Wizyta starszej pani
Durrenmatt Friedrich
postać: Komornik reżyseria: Jankowski Wacław teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|