teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Maciej Namysło

aktor, Teatr Ludowy Kraków-Nowa Huta

Nagrody

1.

nagroda:Kalisz - XLV KST - nagroda ZASP im. Jacka Woszczerowicza za rolę drugoplanową - za rolę wiedźmy-transwestyty Loli w przedstawieniu "Makbet" Williama Shakespeare'a w Teatrze im.Jana Kochanowskiego w Opolu
rok otrzymania:2005

2.

nagroda:Opole - XXXII Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska" - nagroda aktorska za role Szczęsnego Kossakowskiego w przedstaweiniu "30 sekund" Juliusza Słowackiego w reżyserii Bogny Podbielskiej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu
rok otrzymania:2007

3.

nagroda:II Ogólnopolski Konkurs na teatralną inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej-wyróżnienie za rolę Baala w Teatrze im.J.Kochanowskiego w Opolu (wspólnie z:L.Malcem,M.Majniczem,A.Ciołkiem,P.Kozłowskim,A.Jakubczykiem)
rok otrzymania:2007

4.

nagroda:Opole - Złota Maska za rolę w przedstawieniu "Zmierzch bogów"
rok otrzymania:2011

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.