teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Waldemar Dąbrowski

dyrektor naczelny, Teatr Wielki-Opera Narodowa Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Nagroda "Trybuny Ludu" dla Centrum Sztuki Studio w Warszawie (wspólnie z Marią Jakubowską-Sobczyk i Władysławem Serwatowskim) - nagroda "za osiągnięcia w nowoczesnej organizacji impresariatu artystycznego, w szczególności za organizację Dni Wwy w Moskwie"
rok otrzymania:1988

2.

nagroda:Opole - Honorowy Obywatel Województwa
rok otrzymania:2006

3.

nagroda:Warszawa - Specjalny Feliks Warszawski w sezonie 2009/2010 za rozwój nowoczesnej sceny operowej.
rok otrzymania:2010

4.

nagroda:Warszawa - Nagroda Wektor przyznana przez Pracodawców RP "za autorską wizję rozwoju Teatru Wielkiego i wysoki prestiż narodowej sceny"
rok otrzymania:2014

5.

nagroda:Warszawa - SuperWiktor
rok otrzymania:2014

6.

nagroda:Warszawa - Nagroda Gustaw - za szczególne zasługi dla środowiska teatralnego
rok otrzymania:2017

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.