Barbara Ludwiżanka

nie żyje
ur. 1908-01-24, Stanisławów
zm. 1990-10-26, Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Panama - VI Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Nagroda Głowna za najlepszą rolę kobiecą w filmie "Sublokator" w reżyserii Janusza Majewskiego
rok otrzymania:1967

2.

nagroda:nagroda Komitetu d/s PRiTV
rok otrzymania:1967

3.

nagroda:Chicago - III Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Srebrny Hugo, nagroda za najlepszą rolę kobiecą w filmie "Sublokator" w reżyserii Janusza Majewskiego
rok otrzymania:1967

4.

nagroda:Nagroda Ministra Kultury i Sztuki I stopnia za całokształt twróczości aktorskiej
rok otrzymania:1985

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.