teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Piotr Jankowski

aktor

Nagrody

1.

nagroda:Gdańsk - z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - Nagroda Teatralna marszałka województwa pomorskiego za debiut: za rolę Trieplewa w "Mewie" Czechowa w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
rok otrzymania:2003

2.

nagroda:Toruń - XIII MFT KONTAKT - nagroda dla najlepszego aktora - za rolę Trieplewa w "Mewie" Czechowa w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (Złota Kareta redakcji dziennika "Nowości" w Toruniu)
rok otrzymania:2003

3.

nagroda:Gdańsk - Festiwal Teatru Wybrzeże - Najlepszy Aktor - nagroda za rolę Trieplewa w "Mewie" Czechowa i role w przedstawieniu "Czułostki" Sergiego Belbela grane w sezonie 2003/04
rok otrzymania:2004

4.

nagroda:Kalisz - 47.Kaliskie Spotkania Teatralne - nagroda za rolę Karola w przedstawieniu "Spalenie matki" w reżyserii Michała Kotańskiego z Teatru Wybrzeże w Gdańsku
rok otrzymania:2007

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.