teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Janusz Młyński

aktor, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego Zielona Góra

Nagrody

1.

nagroda:Zielona Góra - nagr.prezydenta miasta (przyznana przez dyr.art.teatru)"za artystycznie udany powrót na scenę Lubuskiego Teatru, a szczególnie za role:Piotra w "Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie", Thomasa w "Czaszce z Connemara" i in.
rok otrzymania:2004

2.

nagroda:Zielona Góra - stauetka Leona -(plebiscyt publiczności) dla ulubionej postaci scenicznej ze spektaklu dla dzieci - Rycerze w "Pożarciu królewny Bluetki".
rok otrzymania:2004

3.

nagroda:Zielona Góra - Nagroda Radia Zachód za role na scenie zielonogórskiego teatru, za kreacje aktorskie i wyczucie formuły radiowego teatru wyobraźni
rok otrzymania:2005

4.

nagroda:Zielona Góra - Nagroda Leona dla najpopularniejszego aktora sezonu 2010/2011
rok otrzymania:2011

5.

nagroda:Zielona Góra - Nagroda Dziennikarzy - Najpopularniejszy Aktor sezonu 2012/13
rok otrzymania:2013

6.

nagroda:Zielona Góra - Leon Publiczności dla najpopularniejszego aktora sezonu 2015/2016
rok otrzymania:2015

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.