teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Wojciech Czarnota

aktor, Teatr Groteska Kraków

Nagrody

1.

nagroda:Zielona Góra - Statuetka Leona dla najpopularniejszego aktora sezonu 2000/01 w Lubuskim Teatrze.
rok otrzymania:2001

2.

nagroda:Zielona Góra - Statuetka Leona - dla najpopularniejszego aktora w sezonie 2001/02 Lubuskiego Teatru.
rok otrzymania:2002

3.

nagroda:Zielona Góra - Statuetka Leona - nagroda w plebiscycie publiczności dla najpopularniejszego aktora w sezonie 2003/04 w Lubuskim Teatrze.
rok otrzymania:2004

4.

nagroda:Zielona Góra - Statuetka Leona - nagroda w plebiscycie publiczności na najpopularniejszego aktora Lubuskiego Teatru w sezonie 2004/05
rok otrzymania:2005

5.

nagroda:Zielona Góra - Leon radiowy za wyjątkowe wyczucie specyfiki radia, pobudzanie wyobraźni słuchaczy, zindywidualizowaną interpretację tekstów artystycznych, za głos, który ucieleśnia uczucia, zmysły i wartości
rok otrzymania:2007

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.