4 kwietnia 1956 |
Pierwsza lepsza
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: PWST, Warszawa
|
4 kwietnia 1956 |
Świeczka zgasła
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wyrzykowski Marian teatr: PWST, Warszawa
|
13 czerwca 1956 |
Wiśniowy sad
Antoni Czechow
postać: Jasza reżyseria: Wiercińska Maria teatr: PWST, Warszawa
|
13 czerwca 1956 |
Wiśniowy sad
Antoni Czechow
forma twórczości: role reżyseria: Wiercińska Maria teatr: PWST, Warszawa
|
29 września 1956 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Stiepan reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
11 stycznia 1957 |
Maszyna do pisania
Jean Cocteau
postać: Maxim reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 listopada 1957 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
postać: Miszkaniec miasta reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
26 listopada 1957 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
postać: Piłkarz reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
25 grudnia 1957 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Pachoł I reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
25 grudnia 1957 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Wół reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
18 kwietnia 1959 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Andrzej reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 grudnia 1959 |
Zaczarowana złotówka
Bychowska Helena
postać: Krasnoludek Hilary reżyseria: Śnieżko-Szafnaglowa Eugenia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 grudnia 1959 |
Zaczarowana złotówka
Bychowska Helena
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Śnieżko-Szafnaglowa Eugenia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
10 lutego 1961 |
Pożądanie w cieniu wiązów
Eugene O'Neill
postać: Gość Cabota reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
7 kwietnia 1961 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Lokaj reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
7 lipca 1961 |
Rozbity dzban
Heinrich von Kleist
postać: Służący Waltera reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 listopada 1961 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
forma twórczości: role reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
17 marca 1962 |
Król Lear
William Shakespeare
postać: Posłaniec reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 września 1962 |
Egmont
Johann Wolfgang Goethe
postać: Drugi z ludu reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
6 grudnia 1962 |
Rewolwer
Aleksander Fredro
postać: Oficer reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 lutego 1963 |
Droga przez świat
Leon Kruczkowski
forma twórczości: role reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 maja 1963 |
Gość
Ludwik Askenazy
postać: Monter reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
30 listopada 1963 |
Bracia Karamazow
Fiodor Dostojewski
postać: Chłop reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 lutego 1964 |
Dziady
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 lutego 1964 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Duch reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 marca 1964 |
Uczone białogłowy
Molière
postać: Julian reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 lutego 1967 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Lech reżyseria: Knoppówna Danuta teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
2 czerwca 1967 |
Otello
William Shakespeare
forma twórczości: role reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
15 lipca 1967 |
Lekcja kłamstwa
Barillet P., Gredy J.P.
postać: Norbert reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
3 listopada 1967 |
Ocean
Sztejn Aleksander
postać: Świetliczny reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
14 września 1968 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Pierwszy wariat reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
14 września 1968 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowiec reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
12 listopada 1968 |
Wkrótce nadejdą bracia
Krasiński Janusz
postać: Gość II reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
4 czerwca 1969 |
Rzymska kurtyzana
Drżić Marin
postać: Hugo Tedesko reżyseria: Sztandeker Lojze teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
16 stycznia 1970 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Zanni reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
11 października 1970 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Poseł na Sejm reżyseria: Skibiński Wojciech teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
25 lutego 1971 |
Dobry człowiek z Seczuanu
Bertolt Brecht
postać: Kuternoga reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
13 listopada 1971 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Eurymachos reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
5 lutego 1972 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
postać: Służalski reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1972 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Jędrek reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 maja 1972 |
Burmistrz poznański
Jan Baudouin
postać: Hrabia Maurycy reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
17 lutego 1973 |
Świętoszek
Molière
postać: Damis reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 maja 1973 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Włamywacz reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 maja 1973 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Złodziej mienia reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
25 listopada 1973 |
Don Juan
Molière
postać: Don Karlos reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 kwietnia 1974 |
Szachy
Grochowiak Stanisław
postać: Gestapowiec I reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 czerwca 1974 |
Taka to historia
Groński Ryszard Marek
postać: Żołnierz I; Drugi; ZMP-owiec reżyseria: Radecka Barbara teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
25 maja 1975 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Porucznik reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
11 października 1975 |
Burza
William Shakespeare
postać: Sebastian reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
12 grudnia 1975 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Jan reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 stycznia 1977 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Pan I reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|