30 marca 1952 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Maria Zajączkowska reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
30 listopada 1952 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Żona Chłopowa reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 listopada 1953 |
Zbiegowie
Halina Auderska
postać: Podstolina reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
22 lipca 1954 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Antosiowa reżyseria: Wydrzyńska Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 października 1954 |
Młodość ojców
Borys Gorbatow
postać: Dasza reżyseria: Szypulski Władysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 listopada 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Maria Puchalska reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
31 grudnia 1954 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Ernestyna reżyseria: Gruszecka Helena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
23 kwietnia 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Zofia reżyseria: Czerniawski Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
1 marca 1956 |
Neapol miasto milionerów
Eduardo De Filippo
postać: Assunta reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
28 kwietnia 1956 |
Emilia Galotti
Gothold Ephraim Lessing
postać: Klaudia reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
23 grudnia 1956 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Anna reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
6 kwietnia 1957 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Panna Prism reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
21 grudnia 1957 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Pielęgniarka reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
22 lutego 1958 |
Przechodzień
Katerwa Bohdan
postać: Pani Jana reżyseria: D`Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
29 stycznia 1959 |
Turandot
Carlo Gozzi
postać: Skirina reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
1 maja 1959 |
Zwady miłosne
Molière
postać: Frozyna reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
10 lipca 1959 |
Trójgraniasty kapelusz
Bychowska Helena
postać: Donia Mercedes Carrillo reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
27 lutego 1960 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Pani Vixen reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 maja 1960 |
Nosorożec
Eugène Ionesco
postać: Pani Wołowina reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 sierpnia 1960 |
Jezioro Bodeńskie
Stanisław Dygat
postać: Guwernantka reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
17 grudnia 1960 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Małgorzata reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 maja 1961 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
postać: Ksienija reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 listopada 1961 |
Trudna młodość
Irena Szeliga
postać: Matka Renaty reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 lutego 1962 |
Krwawe gody
Federico García Lorca
postać: Teściowa Leonarda reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 września 1962 |
Fantazy, czyli Nowa Dejanira
Juliusz Słowacki
postać: Hrabina Respektowa reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 października 1962 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 października 1962 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
postać: Maryna reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
16 kwietnia 1964 |
Garść piasku
Jerzy Przeździecki
postać: Marciniakowa reżyseria: Galiński Grzegorz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 czerwca 1965 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Babcia Eugenia reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
18 lipca 1965 |
Bohaterowie są niepotrzebni
Frank D. Gilroy
postać: Pani Doyle reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
25 listopada 1965 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
postać: Panna Manzialy reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
1 czerwca 1967 |
Szklana menażeria
Tennessee Williams
postać: Matka reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
3 lutego 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Gertruda - królowa Danii, matka Hamleta reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
23 lutego 1969 |
Pamiętnik szubrawca
Aleksander Ostrowski
postać: Głumowa reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
25 października 1969 |
Świętoszek
Molière
postać: Pani Pernelle reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 maja 1971 |
Król Agis
Juliusz Słowacki
postać: Archidamia reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 września 1971 |
Karen z Krainy Czarów
Hans Christian Andersen
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gawęda Kazimierz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
26 września 1971 |
Karen z Krainy Czarów
Hans Christian Andersen
postać: Babcia reżyseria: Gawęda Kazimierz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 lutego 1972 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Towarzyszka Underton reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 listopada 1972 |
Grube ryby
Michał Bałucki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 listopada 1972 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Dorota reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 czerwca 1973 |
Zabawa w koty
István Örkény
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 czerwca 1973 |
Zabawa w koty
István Örkény
postać: Giza reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 lutego 1974 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Belinda reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
13 lipca 1974 |
Dwa klony
Eugeniusz Szwarc
postać: Baba Jaga reżyseria: Próchnicki Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
24 maja 1975 |
Ojciec
August Strindberg
postać: Margret reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
20 września 1975 |
Non stop
Bordowicz Maciej Zenon
postać: Anielcia reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
20 września 1975 |
Non stop
Bordowicz Maciej Zenon
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 lutego 1976 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Anfisa reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 kwietnia 1976 |
Znachor
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Michalesia reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
10 grudnia 1976 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Ciotka II reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
28 stycznia 1977 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
postać: Maryna reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
19 maja 1977 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Dama, Zosia reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
17 września 1977 |
Dom Bernardy Alba
Federico García Lorca
postać: Bernarda reżyseria: Wróbel Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
19 listopada 1977 |
Wariatka z Chaillot
Giraudoux Jean
postać: Józefina reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
28 stycznia 1978 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Prof. Zemankowa reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
9 maja 1980 |
Oni
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Protruda Ballafresco reżyseria: Markowicz Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
21 stycznia 1984 |
Do wójta nie pójdziemy
Aleksander Ostrowski
postać: Justyna Naumowna reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
7 listopada 1987 |
Ten stary miły dom...
Aleksiej Arbuzow
postać: Raisa Alekandrowna reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
30 marca 1989 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Rezydentka II reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
16 lutego 1991 |
Osiem kobiet
Robert Thomas
postać: Chanel reżyseria: Skwark Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|