3 czerwca 1954 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Najpiękniejsza kobieta Wschodu teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
3 czerwca 1954 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: role teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
18 lutego 1956 |
Faust
Charles Gounod
postać: Kleopatra reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 grudnia 1956 |
Krakatuk
Szeligowski Tadeusz
postać: Zła Siostra; Pani Twardowska reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
1 lutego 1957 |
Wesele Figara (wznowienie)
Mozart Wolfgang Amadeusz
forma twórczości: role reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lutego 1958 |
Dafnis i Chloe
Maurice Ravel
postać: Chloe reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lutego 1958 |
Dafnis i Chloe
Maurice Ravel
postać: Nimfa reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 marca 1959 |
Kopciuszek
Sergiusz Prokofiew
postać: Księżniczka wschodnia reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 marca 1959 |
Kopciuszek
Sergiusz Prokofiew
postać: Tancerka hiszpańska reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 marca 1959 |
Kopciuszek
Sergiusz Prokofiew
postać: Wróżka reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
21 lipca 1959 |
Wesele w Ojcowie
Kurpiński Karol
postać: Panna Młoda; Matka reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
8 marca 1960 |
Harnasie
Karol Szymanowski
postać: Młoda reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Dobraczyński Edward teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
15 marca 1960 |
Wesele w Ojcowie (wznowienie)
Kurpiński Karol
postać: Pierwsza Drużka reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
5 czerwca 1961 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
postać: Łabędź reżyseria: Lew Iwanow, Włodzimierz Burmeister teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
5 czerwca 1961 |
Mała suita
Witold Lutosławski
postać: Dziewczyna Harda teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
27 lutego 1962 |
Orfeusz i Eurydyka
Christoph Willibald Gluck
postać: Furia reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
16 kwietnia 1962 |
Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
postać: Hiszpanka reżyseria: Konius Natalia teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
6 listopada 1962 |
Kniaź Igor
Aleksander Borodin
postać: Najpiękniejsza w haremie reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
15 marca 1963 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: role reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 maja 1965 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Piękna Wschodu reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 maja 1965 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Wróżka reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
17 kwietnia 1966 |
Fontanna Bachczysaraju
Borys Asafiew
postać: Druga żona Gireja reżyseria: Konius Natalia teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
7 kwietnia 1967 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Zychówna Jagienka teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 kwietnia 1968 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
forma twórczości: role reżyseria: Konius Natalia teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 marca 1970 |
Amerykanin w Paryżu
George Gershwin
postać: Gość w lokalu reżyseria: Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
14 marca 1970 |
Pierwszy walc
Strauss Johann
postać: Pensjonarka reżyseria: Kamiński Zygmunt teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
11 grudnia 1970 |
Gdańska noc
Henryk Jabłoński
postać: Patrycjuszka reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Wojciechowski Janusz teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
11 grudnia 1970 |
Gdańska noc
Henryk Jabłoński
postać: Rybaczka reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Wojciechowski Janusz teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
11 grudnia 1970 |
Gdańska noc
Henryk Jabłoński
postać: Rybaczka-wdowa reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Wojciechowski Janusz teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 stycznia 1972 |
Szecherezada
Mikołaj Rimski-Korsakow
postać: I żona reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina, Boniuszko Alicja teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|