15 maja 1954 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Jeleń Polarny reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
15 września 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Teofil reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
9 marca 1955 |
Szkoła żon
Molière
postać: Horacy reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
5 listopada 1955 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Drakes reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
11 lutego 1956 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
11 lutego 1956 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Oberon reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
7 czerwca 1956 |
Wędka Feniksany
Vega Lope de
postać: Camilo reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
12 listopada 1956 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Gaston de Rieux reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 listopada 1957 |
Hedda Gabler
Henrik Ibsen
postać: Jorgen Tesman reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 stycznia 1958 |
Kupiec wenecki
William Shakespeare
postać: Lorenco reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
2 września 1958 |
Upadek kamiennego domu
Brandstaetter Roman
postać: Marco Galetti reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
2 grudnia 1958 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Ciekocki reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
2 kwietnia 1959 |
Maria Stuart
Słowacki Juliusz
postać: Henryk Darnley reżyseria: Burczyk S., Kubalski T. teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 sierpnia 1959 |
Mąż Fołtasiówny
Jurandot Jerzy
postać: Widz na stadionie reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 listopada 1959 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Joachim Peters reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
6 marca 1960 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Obywatel miasta Radomia reżyseria: Gąssowski Aleksander, Szmar Roman teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
6 marca 1960 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Pan B reżyseria: Gąssowski Aleksander, Szmar Roman teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
2 lipca 1960 |
Kobieta morza
Henrik Ibsen
postać: Lyngstrand reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
11 lutego 1961 |
Król włóczęgów
Justin Huntley Mac Carthy
postać: Olivier reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
27 maja 1961 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Cruchot reżyseria: Gąssowski Aleksander, Kuźmiński Tadeusz teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
10 marca 1962 |
Ostry dyżur
Lutowski Jerzy
postać: Seweryn Machcewicz reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
12 maja 1962 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Nieśmiałowski reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
2 marca 1963 |
Kowal, pieniądze i gwiazdy
Szaniawski Jerzy
postać: Jaś reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 czerwca 1963 |
Madame Sans-Gêne
Victorien Sardou
postać: Despreaux reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
19 kwietnia 1964 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak III reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 lipca 1964 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Kapała; Kataryniarz reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 października 1964 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Grek reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 października 1964 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Linde reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 kwietnia 1965 |
Śmiertka na gruszy
Witold Wandurski
postać: Michał Archanioł reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
20 czerwca 1965 |
Pani prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
postać: La Moulaine reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
30 grudnia 1965 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Lokaj I reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
30 grudnia 1965 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Sarkastyk reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
17 marca 1966 |
Niespokojny step
Kurowski Bohdan
postać: Dezerter II reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
30 czerwca 1966 |
Kopernik
Brandstaetter Roman
postać: Aleksander Dominicus reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
24 września 1966 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Grek reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
24 września 1966 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Inżynier Tarkowski reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
2 marca 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Gildensztern reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
17 maja 1968 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Rektor reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
24 listopada 1968 |
Brytannik
Jean Racine
postać: Nero reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
22 grudnia 1968 |
Matka
Brecht Bertolt
postać: Komisarz; Łamistrajk I reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
22 marca 1969 |
Żart, satyra, ironia i głębsze znaczenie
Dietrich Christian Grabbe
postać: Grabbe reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
22 marca 1969 |
Żart, satyra, ironia i głębsze znaczenie
Dietrich Christian Grabbe
postać: Przyrodnik I reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
24 maja 1969 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Bonaparte reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
24 maja 1969 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Pesaro reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
24 stycznia 1970 |
Dom na Pacyfiku
Gerard Górnicki
postać: Paweł reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 marca 1970 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Wurm reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
10 października 1970 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Leśniczy reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
12 grudnia 1970 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Michał Lagena reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 października 1971 |
Chłopiec z orłem
Marian Kowalski
postać: Mężczyzna reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 listopada 1971 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Agelaos reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 listopada 1971 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Fkojtios reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
5 lutego 1972 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
postać: Wiercicki reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1972 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Bakałarz reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
19 kwietnia 1972 |
Wierna rzeka
Żeromski Stefan
postać: Lekarz reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 maja 1972 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Antoni Murdel-Bęski reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
5 listopada 1972 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Eugeniusz Apołłonowicz Miłonow reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
17 lutego 1973 |
Świętoszek
Molière
postać: Tartuffe reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 maja 1973 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Inteligent reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 września 1973 |
Gwałtu, co się dzieje!
Fredro Aleksander
postać: Kasper reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 września 1973 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 września 1973 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Kasper reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
24 lutego 1974 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Skoczek reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 kwietnia 1974 |
Szachy
Grochowiak Stanisław
postać: Człowiek reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 czerwca 1974 |
Taka to historia
Groński Ryszard Marek
postać: Ex; Kapuściński;Konferansjer reżyseria: Radecka Barbara teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
9 listopada 1974 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Kapitan reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 stycznia 1975 |
Szachy
Grochowiak Stanisław
postać: Lokaj reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 stycznia 1975 |
Księżyc
Grochowiak Stanisław
postać: Bolszewik II reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 lipca 1975 |
Nie kłam kochanie
Hennequin Maurice
postać: Policjant reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1976 |
Paryska eskapada
Labiche Eugene
postać: Feliks Renaudier reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 października 1976 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Siergiej Kuzmicz reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
4 czerwca 1977 |
Obywatelstwo honorowe
Friel Brian
postać: Fotoreporter;Dziennikarz II reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 lipca 1977 |
Krewniaki
Bałucki Michał
postać: Lokaj reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 października 1977 |
Niedorostek
Fonwizin Denis
postać: Triszka reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
2 grudnia 1977 |
Słoneczny kraj
Stopczyk Stanisław K.
postać: Rycerz Prastek;Dworzanin III reżyseria: Bartosik Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 marca 1978 |
Owca
Stanisław Stratijew
postać: Fryzjer reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
4 maja 1978 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Pan Dulski reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 listopada 1978 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Dawid Osipowicz Renesans, Lekarz reżyseria: Olejniczak Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 lutego 1979 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Kajetan reżyseria: Bartosik Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 maja 1979 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Paschant reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 lipca 1979 |
Łeztern
Erol Feridun, Gorzelski Roman
postać: Kolejarz Grogeaux reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 października 1979 |
Edyp królem
Sofokles
postać: Tyrezjasz reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 lutego 1980 |
Sylwestrowa przygoda
Bragiński Emil, Riazanow Eldar
postać: Komentator reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 maja 1980 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
forma twórczości: adaptacja z Wojciechem Kopcińskim reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
30 kwietnia 1981 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Brecht Bertolt
postać: Robotnik Wynędzniały reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
2 października 1982 |
Bardzo starzy oboje
Kazimierz Brandys
postać: Adolf reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 grudnia 1982 |
Opowieści Lasku Wiedeńskiego
Ödön von Horváth
postać: Gość u "Maxima" reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 lutego 1983 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Bisiadnik I reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 lutego 1983 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
forma twórczości: adaptacja z Wojciechem Kopcińskim reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 kwietnia 1983 |
3xJanusz Głowacki
Janusz Głowacki
postać: Uczestnik zebrania reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 czerwca 1983 |
Hiob
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Hiob reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
12 kwietnia 1984 |
Bestia i Piękna
Stanisław Grochowiak
postać: Oprawca reżyseria: Obracaj Piotr teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
3 października 1984 |
Szkice z piekła uczciwych
Kruczkowski Leon
postać: Monter-robotnik reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1984 |
Rodzina
Antoni Słonimski
postać: Wojewoda reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1985 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1985 |
Opera za trzy grosze
Brecht Bertolt
postać: Żebrak reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 października 1985 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Miron Popiatnik reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 grudnia 1985 |
Kwiaty polskie
Julian Tuwim
postać: Ojciec T. reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1986 |
Antygona
Sofokles
forma twórczości: role reżyseria: Ciosek Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 maja 1987 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Sir Hugo Evans reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 czerwca 1988 |
Kopciuszek
Ludwik Świeżawski
postać: Dworzanin reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 czerwca 1988 |
Kopciuszek
Ludwik Świeżawski
postać: Strażnik reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 grudnia 1988 |
Obrona Sokratesa
Platon
postać: Aktor reżyseria: Pawlicki Michał teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 czerwca 1989 |
Pinokio
Maciej Staropolski
postać: Kruk II, Mieszczanin reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 kwietnia 1990 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Walenty reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 czerwca 1990 |
Zabawa w śmierć
Ghelderode Michel de wg
postać: Arlekin reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1990 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Bezdomny reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 marca 1991 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Rabin reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|