Mirosława Marcheluk

Nagrody

1.

nagroda:Gdańsk - VIII FPFF - nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą - za rolę Anieli Szmańdówny w filmie "Wahadełko"
rok otrzymania:1981

2.

nagroda:Kalisz - XII KST - nagroda za rolę Izabeli w "Miarce za miarkę" z Teatru Nowego w Łodzi
rok otrzymania:1982

3.

nagroda:Kalisz - XXIX KST - wyróżnienie za rolę Kobiety bez imienia w przedstawieniu "Bonjur Marcel D." Jerzego Sitarza w Teatrze Nowym w Łodzi
rok otrzymania:1989

4.

nagroda:Łódź - I Konkursowy Przegląd Indywidulanej Twórczości Aktorskiej - II nagroda za spektakl "Dariusz Cornelli van der Floris z listami Hieronima Gratusa Moskorzowskiego znaleziony"
rok otrzymania:1993

5.

nagroda:Łódź - nagroda prezydenta Łodzi z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za role: Gertrudy w "Hamlecie" Shakespeare'a i Siostry Przełożonej w "Chłopcach" Grochowiaka w Teatrze Nowym w Łodzi.
rok otrzymania:2004

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.