teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Kazimierz Dejunowicz

nie żyje
ur. 1901-03-04, Siemianówka
zm. 1980-12-18, Konstancin-Jeziorna k/Warszawy

Kariera radiowa

Teatr Uniwersalny Eterek. List profesora Pęduszki

Jeremi Przybora
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Przybora Jeremi
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1949-09-17

Samotny biały żagiel

Walentyn Katajew
forma twórczości:role 
postać: Dziadek
reżyseria:Tomaszewska Rena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1949-10-16

W łaźni

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Makar Tarasycz Pieszkin
reżyseria:Zelwerowicz Aleksander
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1949-12-08

Na dnie

Maksym Gorki
forma twórczości:role 
postać: Michał Kostylew
reżyseria:Schiller Leon
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1950-11-01

Ostatnie dni

Michaił Bułhakow
forma twórczości:role 
postać: Nikita
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1950-11-04

50 warszawskich sylwestrów

Karolina Beylin
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1950-12-31

Eugenia Grandet (część 1)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Grandet
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-03-10

Eugenia Grandet (część 2)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Grandet
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-03-13

Komunardzi

Stanisław Ziembicki
forma twórczości:role 
postać: Głos paryski
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-03-18

Pasterz Estramadurski

Janis Griva
forma twórczości:role 
postać: Alkad
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-09-03

Gwałtu, co się dzieje!

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Tobiasz
reżyseria:Byrska Irena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-12-25

Trzy obrazki rodzajowe

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-12-26

Rewizor

Mikołaj Gogol
forma twórczości:role 
postać: Kupiec
reżyseria:Bohdziewicz Antoni
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-03-09

Mortimer

Stanisław Stampfl
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-03-29

Doktor Piotr

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Broniatowski Mieczysław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-04-01

Jestem zabójcą

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Filip
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-04-14

Awicenna w Bucharze

Jerzy Ficowski
forma twórczości:role 
postać: Czarodziej II
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-06-07

Zanim zjawił się traktor [Wieś Nietulisko]

Edmund Niziurski
forma twórczości:role 
postać: Sekwastrator Paluszek
reżyseria:Przybora Jeremi
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-09-23

Ziemia posłuszna (część 1)

Stanisław Stampfl, Władysław Żesławski
forma twórczości:role 
postać: Przeor
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1953-04-14

Węgiel

Aleksander Ścibor-Rylski
forma twórczości:role 
postać: Mielimąka
reżyseria:Tomaszewska Rena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1953-09-06

Nos pana rejenta

Edmond About
forma twórczości:role 
postać: Turek II
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-06-25

Horsztyński

Juliusz Słowacki
forma twórczości:role 
postać: Wyrwik
reżyseria:Wierciński Edmund
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-07-09

Kram z piosenkami

Leon Schiller
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Ratschka Rudolf
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-12-25

Postaw sukna

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Charłamp
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-01-02

Żart

Leonid Borisow
forma twórczości:role 
postać: Wasyli
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-01-02

Czy to jeszcze daleko

Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak, Stanisław Ziembicki
forma twórczości:role 
postać: Szewc
reżyseria:Melina Michał, Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-01-16

Konfederaci barscy

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać: Zbroja
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-02-04

Różne drogi

Tadeusz Konwicki
forma twórczości:role 
postać: Proboszcz Franciszek Gołąb
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-04-25

Noc tysiączna druga

Cyprian Kamil Norwid
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-05-05

Ballady i romanse

Aleksander Maliszewski, Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać: Sikora
reżyseria:Koecher Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-07-22

Apokryf Ĉapka. Czasy upadku

Karol Čapek
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-08-06

Dziady cz. II i cz. IV

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać: Kruk
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-11-12

Baśń o czarodziejskiej grze i znudzonym szachu

Marian Wróbel
forma twórczości:role 
postać: Rachmistrz
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-11-24

Szwedzka zapałka

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Iwan Michajłycz
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-12-25

Rewolwer

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Paolo
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-01-01

Rozmowa z poczmistrzem

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Poczmistrz
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-01-14

Pan Ficek

Andreas Gidas
forma twórczości:role 
postać: Ojstrajcher
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-01-20

Szlafrok Obłomowa

Iwan Gonczarow
forma twórczości:role 
postać: Zachar
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-04-13

Błękitna chryzantema

Karol Čapek
forma twórczości:role 
postać:
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-05-12

Do światła

Iwan Franko
forma twórczości:role 
postać: Moszko
reżyseria:Tomaszewska Rena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-10-03

Gavroche

Wiktor Hugo
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Tatarkiewicz-Małkowska Wanda
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-12-04

Amor i Psyche

Lucjusz Apulejusz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warnecki Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1957-01-01

Martwe dusze

Mikołaj Gogol
forma twórczości:role 
postać: Selifan
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1957-05-03

Tristan i Izolda

Joseph Bédier
forma twórczości:role 
postać: Baron Gendoin
reżyseria:Warnecki Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1957-06-30

Dostigajew i inni

Maksym Gorki
forma twórczości:role 
postać: Lisogonow
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1957-11-08

Faraon (część 3)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Kalopis
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-01-06

Dafnis drzewem bobkowym

Samuel Twardowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-02-17

Stara Warszawa

.
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Ratschka Rudolf
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-03-17

Amory signora Marino

Marin Drżić
forma twórczości:role 
postać: Quadro de Augusta
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-05-16

Brutus na wagarach

Claude Denys, Pierre Nivollet
forma twórczości:role 
postać: Grabarz
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-06-17

Pieśń o Gdanie

Franciszek Fenikowski, Róża Ostrowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warnecki Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-09-21

Obrazki starej Warszawy

.
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Ratschka Rudolf
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-10-07

Pusty plac

Stanisław Wygodzki
forma twórczości:role 
postać: Gestapowiec I
reżyseria:Warnecki Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-12-22

Wicek i Wacek

Zygmunt Przybylski
forma twórczości:role 
postać: Faust
reżyseria:Ratschka Rudolf
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-06

Monachomachia, czyli wojna mnichów

Ignacy Krasicki
forma twórczości:role 
postać: Ojciec Elizeusz
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-15

Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką (odcinek 1)

Anatol France
forma twórczości:role 
postać: Brat Anioł
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-20

Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką (odcinek 2)

Anatol France
forma twórczości:role 
postać: Brat Anioł
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-21

Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką (odcinek 3)

Anatol France
forma twórczości:role 
postać: Brat Anioł
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-23

Spóźnione zaloty

Karol Wachtel
forma twórczości:role 
postać: Krzysztof
reżyseria:Ratschka Rudolf
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-07-22

Śladem zbiegów

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Krymkowa Klementyna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-11-14

Miotełki. Rondo pieśniarskie

Janina Siwkowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-12-04

Zagadka Brook Street

Arthur Conan Doyle
forma twórczości:role 
postać: Blessington
reżyseria:Tomaszewska Rena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-12-21

Szkoda tej czarownicy na stos

Christopher Fry
forma twórczości:role 
postać: Kapelan
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-01-20

Adonis, czyli skamieniały kochanek

George Bernard Dublin
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-01-25

Dramat Jana Czarowica

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-01-26

Biła właśnie dwunasta

Włodzimierz Odojewski
forma twórczości:role 
postać: Ben Lopper
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-02-05

Życie jest krótkie

Iwan Gonczarow
forma twórczości:role 
postać: Ojciec chrzestny
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-02-10

Szczerbatek

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Kowalski
reżyseria:Łomnicki Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-02-13

Beniowski

Wacław Sieroszewski
forma twórczości:role 
postać: Nowosiłow
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-06-27

Jadą goście, jadą

Jarosław Abramow-Newerly, Andrzej Wiktor Piotrowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-07-15

Modniarka warszawska

Feliks Schober
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Ratschka Rudolf
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-07-22

Legiony rzymskie

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Strobus
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-10-21

Kocham, kocham

Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
forma twórczości:role 
postać: Żurawlew
reżyseria:Szydłowska-Lwow Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-12-25

Plon życia naszego

Samuel Aloszyn
forma twórczości:role 
postać: Filimonow
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-02-28

Imć pan Babinicz

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warnecki Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-04-02

Romans Teresy Hennert

Zofia Nałkowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-04-03

Rok życia

Aleksander Czakowski
forma twórczości:role 
postać: Tałajelew
reżyseria:Szydłowska-Lwow Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-04-23

Panna Roksana

Anatol France
forma twórczości:role 
postać: Widz II
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-09-10

Krzyżówka

Halina Pietrusiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Tomaszewska Rena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-10-22

Utracony syn

Aleksiej Arbuzow
forma twórczości:role 
postać: Mikołaj Iwanowicz Ochotnikow
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-11-08

Łabędzia pieśń

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-01-15

Pokonani są obrzydliwi

Kornel Filipowicz
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Holoubek Gustaw
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-03-23

Walka kogutów

Laszlo Beltaky
forma twórczości:role 
postać: Prezes Rady Narodowej
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-05-13

Niepokonany

Ernest Hemingway
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łomnicki Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-06-12

Ucieczka

Michaił Bułhakow
forma twórczości:role 
postać: Paizjusz
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-11-07

Prawie tysiąc czwartków

Jerzy Janicki, Andrzej Mularczyk
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1963-05-01

Rum-Barbari

Adam Bahdaj
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Koecher Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1963-10-05

Koń trojański

Homer, Anna Maria Komornicka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Tatarkiewicz-Małkowska Wanda
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-02-08

Ruch amatorski

Joachim Goll
forma twórczości:role 
postać: Zeisig
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-05-06

Pasierbowie

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-08-09

Opowieść o siedmiu powieszonych

Leonid Andrejew
forma twórczości:role 
postać: Sędzia
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-10-26

Piekło Dantego

Bengt Anderberg
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:René Ludwik
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-11-24

Pokój

Arystofanes
forma twórczości:role 
postać: Sierpiarz
reżyseria:Byrski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-01-11

Brzemię pustego morza

Tadeusz Łopalewski
forma twórczości:role 
postać: Major Swedenborg
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-04-11

Tańczący jastrząb

Julian Kawalec
forma twórczości:role 
postać: Chłop
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-04-12

Bez korony

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Tamberd
reżyseria:Koecher Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-05-02

Człowiek z rejestru

Marta Miklaszewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-09-04

Idą partyzanci

Marian Janic
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-05-09

Trezcia zasada Newtona

Jadwiga Skotnicka
forma twórczości:role 
postać: Szewc
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-05-19

Opowieść świętojańska

Marian Pilot
forma twórczości:role 
postać: Idzi Stoczny
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-11-01

Mistrz i włóczęga

Władysław Żesławski
forma twórczości:role 
postać: Szwagier
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-02-17

Przygody dobrego wojaka Szwejka (odcinek 1)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Aresztant I
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-06-05

Przygody dobrego wojaka Szwejka (odcinek 14)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Chłop
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-07-05

Żałosne przypadki Borysa i Gleba, potomków Wielkiego Włodzimierza

Anonim
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-12-03

Prynuka

Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-12-17

Czarny Matwij

Walery Łoziński
forma twórczości:role 
postać: Hałajkiewicz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-12-26

Krzyk jarzębiny

Wacław Kubacki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-03-05

Niedziela

Ela Peroci
forma twórczości:role 
postać: Listonosz
reżyseria:Koecher Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-04-13

Rozliczenie

Kazimierz Kordas
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-06-17

Kolumbowie, rocznik 20. Śmierć po raz drugi (Odcinek 10)

Roman Bratny
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-06-23

Nieśmiały

Endre Fejes
forma twórczości:role 
postać: Szynkarz
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-07-02

Zaklęty dwór (odcinek 1)

Walery Łoziński
forma twórczości:role 
postać: Gągolewski
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-08-15

Zaklęty dwór (odcinek 2)

Walery Łoziński
forma twórczości:role 
postać: Gągolewski
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-08-18

Zaklęty dwór (odcinek 3)

Walery Łoziński
forma twórczości:role 
postać: Gągolewski
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-08-20

Zaklęty dwór (odcinek 5)

Walery Łoziński
forma twórczości:role 
postać: Gągolewski
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-08-25

Zaklęty dwór (odcinek 6)

Walery Łoziński
forma twórczości:role 
postać: Gągolewski
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-08-27

Gdy płoną lasy

Jerzy Zawieyski
forma twórczości:role 
postać: Fonsio
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-08-31

Klucz do Berlina

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Starzec autochton
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-10-12

Pompalińscy (odcinek 4)

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać: Rządca
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-12-22

Damy i huzary

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Rembo
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-01

O królewiczu zaklętym w osła

Anonim
forma twórczości:role 
postać: Lutnista
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-04

Ogniem i mieczem (odcinek 6)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ataman koszowy
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-05

Żalem napełniona

Wiktor Reyzz-Rubini
forma twórczości:role 
postać: Zalewski
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-16

Trójgraniasty kapelusz

Pedro Antonio Alarcón
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-03-30

My z Ciepieliszek

Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
forma twórczości:role 
postać: Lintowicz
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-05-03

Odlot

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać: Tomił
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-07-14

Uśmiech Czechowa: W łaźni, Szczęście, Kameleon, Kapral, Priszibiejew

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Ojciec
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-08

Cień Ponurego

Cezary Chlebowski
forma twórczości:role 
postać: Kolejarz 1
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-10-21

Twarz pokerzysty

Józef Hen
forma twórczości:role 
postać: Księgowy Bednarczyk
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-03-17

Cztery rachunki

Bolesław Żabko-Potopowicz
forma twórczości:role 
postać: Brzdęk
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-04-01

Ten, który przychodzi

Marian Grześczak
forma twórczości:role 
postać: Sąsiad
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-04-07

Dyliżans

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Pytalski
reżyseria:René Ludwik
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-04-11

Beniowski (odcinek 5)

Wacław Sieroszewski
forma twórczości:role 
postać: Kazarinow
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-04-19

Bednarz

Jan Baudouin
forma twórczości:role 
postać: Zybura
reżyseria:Ratschka Rudolf
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-05-01

Żenda

Jordan Jowkow
forma twórczości:role 
postać: Iwan
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-01

Stary kawaler

Józef Korzeniowski
forma twórczości:role 
postać: Doktor Bańkowski
reżyseria:Tobiasz Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-08-31

Daleka droga

Kazimierz Kordas
forma twórczości:role 
postać: Stary człowiek
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-10-08

Ożenek

Mikołaj Gogol
forma twórczości:role 
postać: Stiepan
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-11-30

Tylko we dwoje

Edward Fiszer
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-12-08

Krzesło

Ireneusz Iredyński
forma twórczości:role 
postać: Skąpiec
reżyseria:Borowski Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-01-23

Miłość, czyli lustro, które się obraca

Louis Aragon
forma twórczości:role 
postać: Doktor
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-03-26

Pamiętnik starającego się

Teodor Tomasz Jeż
forma twórczości:role 
postać: Sędzia
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-04-03

Polonus w opałach

Jerzy Krzysztoń
forma twórczości:role 
postać: Bies
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-04-18

Upiór z osiedla

Zenon Wiktorczyk
forma twórczości:role 
postać: Pan II
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-05-28

Cień "Ponurego"

Cezary Chlebowski
forma twórczości:role 
postać: Kolejarz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-11

Na morskich szańcach Rzeczypospolitej

Janusz Stępowski
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz karczmy
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-08-30

Rówieśnicy

Ryszard Filipski, Jerzy Grzymkowski
forma twórczości:role 
postać: Majster
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-11-12

Czterysta jeden tysięcy (odcinek 5)

László Gyurkó
forma twórczości:role 
postać: Nabokow
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-12-10

W obronie prawa (odcinek 3 - "Triumf pisarza tytularnego")

Jürgen Thorwald
forma twórczości:role 
postać: Restaurator
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-02-04

Leśne opowieści

Jan Maria Gisges
forma twórczości:role 
postać: Głos kompana Śmiecha
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-03-03

Sto złotyc

Leszek Prorok
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-03-31

Pani Walewska (odcinek 1)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Stangert Domagalski
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-09

Pani Walewska (odcinek 2)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Stangert Domagalski
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-11

Pani Walewska (odcinek 3)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Stangert Domagalski
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-14

Pani Walewska (odcinek 5)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Stangert Domagalski
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-18

Pani Walewska (odcinek 6)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Stangert Domagalski
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-21

Naszyjnik dla mojej Sérminaz (część 2)

Ahmedhan Abu-Bakar
forma twórczości:role 
postać: Chasbułat
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-07-04

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 1)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Józef
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-09-02

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 2)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Józef
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-09-09

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 4)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Józef
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-09-23

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 6)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Józef
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-10-03

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 9)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Żołnierz Józef
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-10-28

Majątek albo imię

Józef Korzeniowski
forma twórczości:role 
postać: Jan
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-12-19

Niepokój

Miklos Gyarfas
forma twórczości:role 
postać: Staruszek
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-01-06

Emancypantki (odcinek 15)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Obywatel II
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-08

Na drodze stał Kołobrzeg

Alojzy Sroga
forma twórczości:role 
postać: Kapitan Kusto
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-31

Ucieczka z miejsc ukochanych

Stanisław Piętak
forma twórczości:role 
postać: Sarna
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-06-02

W burzy. Spotkanie (część 4)

Władysław Terlecki
forma twórczości:role 
postać: Makszajew
reżyseria:Lesiewicz Witold
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-17

Polonez z figurami

Adam Bunsch
forma twórczości:role 
postać: Dworski
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-12-26

Długo i szczęśliwie (odcinek 16)

Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Dorożkarz
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-12-27

Dziady

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Nardelli Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-12-29

Historia przedziwna

Villy Sørensen
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-06

Ziemia obiecana (odcinek 6)

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać: Józef Jaskólski
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-10

Smykałka

Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
forma twórczości:role 
postać: Kostuś
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-26

Jegor Bułyczow i inni

Maksym Gorki
forma twórczości:role 
postać: Mokrousow
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-04-30

Ziarno kąkolu

Leszek Prorok
forma twórczości:role 
postać: Ewaryst Dutkiewicz
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-05-29

List do Polskiego Radia

Stanisław Stampfl
forma twórczości:role 
postać: Jezdny
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-06-18

Bachus

Jean Cocteau
forma twórczości:role 
postać: Syndyk
reżyseria:Warnecki Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-09-21

Leśnik

Maria Kuncewiczowa
forma twórczości:role 
postać: Elichwir
reżyseria:Byrski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-02-16

Sława i chwała (odcinek 11)

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz kwatery
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-07-13

Najszczęśliwszy człowiek na świecie, czyli Chaplin ma czkawkę

Józef Mayen
forma twórczości:role 
postać: Aptekarz
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-01-15

Życie Bernarda, czyli jak zdobyć powodzenie

Adam Kreczmar
forma twórczości:role 
postać:
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-04-09

Ucieczka z raju

Józef Morton
forma twórczości:role 
postać: Jaś
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-03-04

Ballada o rybaku Karpie Antonim

Jerzy Janicki
forma twórczości:role 
postać: Antoni Karp
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.