26 sierpnia 1926 |
Ona by chciała
Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
15 stycznia 1927 |
Spiskowcy
Lel, Jerzy Nel, Palmel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
12 lutego 1927 |
Bo właśnie w nocy
Benedykt Hertz, Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
16 czerwca 1927 |
Na fali 1111
Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
6 sierpnia 1930 |
Pani się ubiera
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Ananas, Warszawa
|
18 września 1930 |
Babie lato
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Ananas, Warszawa
|
24 grudnia 1930 |
Zawiany karnawał
Walery Jastrzębiec, Jerzy Nel, Ludwik Starski, Ludwik Szmaragd
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Ananas, Warszawa
|
18 marca 1931 |
Tata nie wraca
Walery Jastrzębiec, Ludwik Szmaragd
forma twórczości: role teatr: Nowy Ananas, Warszawa
|
29 maja 1931 |
Kobieta: wino, śpiew
Walery Jastrzębiec, Ludwik Szmaragd
forma twórczości: role teatr: Nowy Ananas, Warszawa
|
23 stycznia 1932 |
Przez dziurkę od klucza
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Sempoliński Ludwik, Tatrzański Michał teatr: Morskie Oko, Warszawa
|
12 września 1933 |
Z całego serca
.
forma twórczości: role teatr: Praskie Oko, Warszawa
|
15 lutego 1934 |
Szarotka
Jerzy Walden
forma twórczości: role teatr: Teatr 8.30, Warszawa
|
18 sierpnia 1934 |
Wesoła parada
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Wielka Rewia, Warszawa
|
15 września 1934 |
Halo! Zaczynamy! lub szukamy gwiazd
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Hemar Marian teatr: Wielka Rewia, Warszawa
|
10 listopada 1934 |
Naprzód - marsz!
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Wielka Rewia, Warszawa
|
18 czerwca 1937 |
100 procent humoru
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Wielka Rewia, Warszawa
|
31 grudnia 1937 |
Czar walca
Oscar Straus
postać: Fifi reżyseria: Tom Konrad teatr: Wielka Rewia, Warszawa
|
2 kwietnia 1938 |
Dudek
Georges Feydeau
forma twórczości: role reżyseria: Chaberski Emil teatr: Wielka Rewia, Warszawa
|
10 września 1938 |
Dla Ciebie Warszawo
.
forma twórczości: role teatr: Wielka Rewia, Warszawa
|
3 grudnia 1938 |
Raj kobiet
.
forma twórczości: role teatr: Wielka Rewia, Warszawa
|
5 września 1942 |
Na nowym mieszkaniu
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
24 września 1942 |
Ali Baba i... 40 żon
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
14 października 1942 |
Siedem grzechów kobiety
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
16 listopada 1942 |
Same rodzynki
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
10 grudnia 1942 |
Bigos hultajski
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
23 lutego 1943 |
Ona i ich 7-miu
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wesołowski Tadeusz teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
25 marca 1943 |
Poker i joker
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wesołowski Tadeusz teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
28 kwietnia 1943 |
Od smoczka do kieliszka
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wesołowski Tadeusz teatr: Teatr Bohema, Warszawa
|
18 lipca 1944 |
Robert i Bertrand czyli dwaj złodzieje
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Karolina Chevreul reżyseria: Zdzitowiecki Witold teatr: Teatr Melodia, Warszawa
|
8 stycznia 1946 |
Ciocia U.N.R.R.A.
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Piotrowski Aleksander teatr: Praski Teatr Rewii, Warszawa
|
8 stycznia 1946 |
Ciocia U.N.R.R.A.
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Piotrowski Aleksander teatr: Praski Teatr Rewii, Warszawa
|
18 listopada 1949 |
Jegor Bułyczow
Maksym Gorki
postać: Ksenia reżyseria: Chmielarczyk Maksymilian teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 maja 1950 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Pani Dyndalska reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 czerwca 1950 |
Błękitna porcelana
Arvid Grigulis
postać: Żona kułaka łotewskiego reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 września 1950 |
Trzy razy nie
Dychawiczny W., Słobodskoj M.
postać: Mrs Midleton reżyseria: Chmielarczyk Maksymilian teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 października 1950 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Belina reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
25 lipca 1951 |
Interwencja
Lew Sławin
postać: Madame Xydias reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
14 czerwca 1952 |
Zbiegowie
Auderska Halina
postać: Cześnikowa reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 kwietnia 1953 |
Latarnia
Jirasek Alojzy
postać: Kłoskowa reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 lipca 1953 |
Sześć godzin ciemności
Bratny Roman
postać: Chrabąszczowa reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 lutego 1954 |
Młodość ojców
Gorbatow Borys
postać: Madame Okruch reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 stycznia 1955 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Pani Dulska reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
31 lipca 1955 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Cyganka reżyseria: Górska Irena teatr: Scena Objazdowa Ziemi Mazowieckiej T.Ludowego, Warszawa
|
10 marca 1956 |
Lekarz mimo woli
Moliere
postać: Marcyna; Kucharka reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
27 stycznia 1957 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Pani Dobrójska reżyseria: Daczyński Stanisław teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 czerwca 1957 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Smeraldina reżyseria: Jabłonkówna Leonia teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
23 października 1958 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Matka Courage reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
20 maja 1959 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Szambelanowa reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
30 listopada 1959 |
Domek
Walentyn Katajew
postać: Pawlikowa reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
27 stycznia 1960 |
Panna młoda w kąpieli
Komedia rybałtowska z XVII w.
postać: Marancya reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
27 lipca 1960 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
postać: Maryna reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 listopada 1961 |
Pomyłki jednej nocy
Goldsmith Oliver
postać: Dorota reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
7 kwietnia 1962 |
Sikorki, czyli Mazowieckie dziewczęta
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Marcinowa reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
18 kwietnia 1963 |
Serce (Drewniana miska)
Edmund Morris
postać: Bessie Bockser reżyseria: Krasnowiecki Władysław teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
9 listopada 1963 |
Skrzywdzeni i poniżeni
Dostojewski Fiodor
postać: Bubnowa reżyseria: Berwińska K., Wróblewska W. teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
15 stycznia 1964 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
postać: Katarzyna reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
13 maja 1964 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Maria Lippi reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 marca 1965 |
Don Kichot
Michaił Bułhakow
postać: Gospodyni Don Kichota reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 marca 1965 |
Don Kichot
Michaił Bułhakow
postać: Niewiasta reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
9 stycznia 1966 |
Grzesznicy bez winy
Aleksander Ostrowski
postać: Arina Gałczycha reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
17 czerwca 1966 |
Chłopi
Władysław Reymont
postać: Dominikowa reżyseria: Berwińska Krystyna, Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 stycznia 1967 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Rozalia Wścieklicowa reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
11 marca 1967 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Gerszowa reżyseria: Radwan Jerzy teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
28 października 1967 |
Wrogowie
Gorki Maksym
postać: Agrafiena reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
9 listopada 1968 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Antosiowa reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
13 lipca 1969 |
Chleb, krew, pieśń
Henryk Tadeusz Czarnecki
forma twórczości: role reżyseria: Czarnecki Henryk Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|