teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Piotr Klimek

dyrektor, Teatr Animacji Poznań

Nagrody

1.

nagroda:XXII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek - III nagroda za oprawę muzyczną przedstawienia "8 dni stworzenia świata" Krzysztofa Raua w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie
rok otrzymania:2005

2.

nagroda:Szczecin - Plebiscyt "Bursztynowy Pierścień" - wyróżnienie jury
rok otrzymania:2007

3.

nagroda:Opole - XXIV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek - Nagroda za Muzykę - za muzykę do spektaklu "O mniejszych braciszkach świętego Franciszka" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. A. Smolki
rok otrzymania:2009

4.

nagroda:Opole - 25. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek - nagroda za muzykę do przedstawienia "Bruno Schulz - historia występnej wyobraźni" z Teatru Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi oraz za piosenkę do przedstawienia "Królewna Śnieżka" Opolskiego Teatru Lalki i Aktora
rok otrzymania:2011

5.

nagroda:Opole - XXVI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek - nagroda za kompozycję piosenek do spektaklu "Najmniejszy bal świata"
rok otrzymania:2013

6.

nagroda:Opole - XXVII Opolski Festiwal Teatrów Lalek - wyróżnienie za muzykę do spektaklu "Słoń i kwiat"
rok otrzymania:2015

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.