Janusz Bukowski

aktor, nie żyje
ur. 1941-12-07, Gorzyce
zm. 2005-09-22, Praha Czechy

Nagrody

1.

nagroda:Toruń - XIX FTPP - nagroda za rolę Cezarego Baryki w "Przedwiośniu" wg Stefana Żeromskiego w Teatrze Polskim w Szczecinie
rok otrzymania:1977

2.

nagroda:Bursztynowy Pierścień
rok otrzymania:1978

3.

nagroda:Bursztynowy Pierścień
rok otrzymania:1979

4.

nagroda:Toruń - XXII FTPP - nagroda dla teatru i za reżyserię przedstawienia "Dwór nad Narwią" Jarosława Marka Rymkiewicza w Teatrze Polskim w Szczecinie
rok otrzymania:1980

5.

nagroda:nagroda "Trybuny Ludu" za działalność artystyczną i upowszechnianie sztuki teatralnej w środowisku robotniczym i wśród młodzieży Pomorza Zachodniego.
rok otrzymania:1980

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.