teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Stanisław Brejdygant

Nagrody

1.

nagroda:Toruń - II FTPP - nagroda za rolę Hamleta
rok otrzymania:1960

2.

nagroda:Warszawa - I Festiwal Telewizyjny - nagroda zespołowa za przedstawienie "Wieczny małżonek" wg Fiodora Dostojewskiego
rok otrzymania:1964

3.

nagroda:Złota Chryzantema za rolę Księcia Myszkina w "Idiocie"
rok otrzymania:1967

4.

nagroda:Łódź - Srebrna Łódka dla Teatru Nowego za przedstawienie "Idiota"
rok otrzymania:1972

5.

nagroda:III nagroda w konkursie na sztukę teatralną ogłoszonym przez Papieską Komisję ds. Dóbr Kulturalnych Kościoła i Komisję Artystyczno-Kulturalną Wielkiego Jubieluszu Roku 2000
rok otrzymania:1999

6.

nagroda:Łódź - wyróżnienie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
rok otrzymania:2007

7.

nagroda:Tele-Splendor im. Włodzimierza Ławniczaka
rok otrzymania:2014

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.