1 października 1958 |
Lekarz mimo woli
Molière
postać: Thibaut reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
6 grudnia 1958 |
Proces
Franz Kafka
postać: Student reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
12 stycznia 1959 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Pablo reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
28 kwietnia 1959 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Pigwa reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
16 lipca 1959 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Ślaz reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
4 marca 1960 |
Król Henryk IV
William Shakespeare
postać: Bardolf reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
7 maja 1960 |
Ballady i fraszki
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Mnich reżyseria: Siemion Wojciech teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
15 czerwca 1960 |
Zabawa jak nigdy
Saroyan William
postać: Gazeciarz reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
14 września 1960 |
Testament psa
Ariano Suassuna
postać: Zbój reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
17 października 1960 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Goniec I reżyseria: Woszczerowicz Jacek teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
17 października 1960 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Morderca II reżyseria: Woszczerowicz Jacek teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
19 stycznia 1961 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Grumio reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 maja 1961 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Redaktor Natrętowicz reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 lutego 1962 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Samson reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
17 listopada 1962 |
Circe albo miłość silniejsza ponad wszelkie czary
Pedro Calderon de la Barca
postać: Klaryn reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
23 lutego 1963 |
Ostatni brat
Bohdan Drozdowski
postać: Arnold reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 kwietnia 1963 |
Koriolan
William Shakespeare
postać: Obywatel (Żołnierz) 2 reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
16 lutego 1964 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szyldwach reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
16 lutego 1964 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Papież reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
26 kwietnia 1964 |
Nocna opowieść
Krzysztof Choiński
postać: Cwaniak reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
13 czerwca 1964 |
Burza
William Shakespeare
postać: Kaliban reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 marca 1965 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 października 1965 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Karzeł reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
30 grudnia 1965 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Alfred Doolittle reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
30 grudnia 1965 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Kierowca reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
17 marca 1966 |
Niespokojny step
Kurowski Bohdan
postać: Stary pastuch reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
30 czerwca 1966 |
Kopernik
Brandstaetter Roman
postać: Mikołaj Kopernik reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
10 czerwca 1967 |
Kłamczucha
Maurice Hennequin
postać: Filip Serin reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 lipca 1967 |
Wassa Żeleznowa
Gorki Maksym
postać: Sergiusz Pietrowicz Chrapow reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
12 listopada 1967 |
Ali Baba i 40 rozbójników
Janusz Kłosiński, Janusz Słowikowski
postać: Ahmed reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
3 marca 1968 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
postać: Sąsiad reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
17 sierpnia 1968 |
Niezawodny system
Feydeau Georges
postać: Savinet reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
25 stycznia 1969 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: I Służący reżyseria: Pankiewicz Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 września 1969 |
Podpalacze
Czarnecki Henryk Tadeusz
postać: Ernst Rode reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
15 lutego 1970 |
Otello
William Shakespeare
postać: Montano reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
18 kwietnia 1970 |
Ładna historia
Caillavet G.A.,Flers R.,Rey E.
postać: Walenty de Barroyer reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
17 czerwca 1970 |
Niecierpliwe serce
Patrick John
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
19 września 1970 |
Trutnie i kobiety
Domański Marek
postać: Gutowski reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
29 maja 1971 |
Wszyscy moi synowie
Arthur Miller
postać: Dr Jim Bayliss reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
24 lipca 1971 |
Kłamczucha
Maurice Hennequin
postać: Filip Serin reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
22 stycznia 1972 |
Taniec czarnego sierżanta
Arden John
postać: Szeregowiec Attercliffe reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 kwietnia 1972 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rotmistrz reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
17 czerwca 1972 |
Niecierpliwe serce
Patrick John
postać: Lachlen reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
28 października 1972 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
postać: Król don Sancho, zwany Dzielnym reżyseria: Bordowicz Maciej Z. teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
13 stycznia 1973 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Pustak reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
28 kwietnia 1973 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Podkolesin reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
23 sierpnia 1973 |
Pułapka na myszy
Agatha Christie
postać: Pan Paravicini reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 grudnia 1973 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 czerwca 1974 |
Noc cudów
Konstanty Ildefons Gałczyński
postać: Płeć reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
20 lipca 1974 |
Pani prezesowa
Maurice Hennequin, Pierre Veber
postać: Cyprian Gaudet reżyseria: Szczepkowski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
9 listopada 1974 |
Oskarżyciel publiczny
Fritz Hochwälder
postać: Heron reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 marca 1975 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Poseł I reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 maja 1975 |
Złota kareta
Leonid Leonow
postać: Niepriachin reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 lipca 1975 |
Synu mój ...
Fryźlewicz Józef
postać: Bartłomiej reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
26 października 1975 |
Ta mała ziemia
Dżagarow Georgi
postać: Profesor Radew reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
3 kwietnia 1976 |
Rozstanie w czerwcu
Aleksander Wampiłow
postać: Milicjant reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 września 1976 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Dromio z Syrakuzy reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
20 listopada 1976 |
Małe morderstwa
Jules Feiffer
postać: Karol Maria Newquist reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
29 maja 1977 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Burmistrz reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
17 grudnia 1977 |
Córeczki pod klucz
Bernard Miles
postać: Politicus reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
29 kwietnia 1978 |
Sprawa Christowa
Danaiłow Georgi
postać: Stojan Kiriłow reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 lipca 1978 |
Król w kraju rozkoszy
Franciszek Zabłocki
postać: Frykasy reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 grudnia 1979 |
Dzika kaczka
Henrik Ibsen
postać: Relling reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
23 lutego 1980 |
My, niżej podpisani
Gelman Aleksander
postać: Konduktor reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
6 grudnia 1980 |
Wilki w nocy
Rittner Tadeusz
postać: Prezydent sądu reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
12 kwietnia 1981 |
Kronika wypadków miłosnych
Tadeusz Konwicki
postać: Pan Henryk reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
24 października 1981 |
Podporucznik Kiże
Fedecki Z., Jarecki A.
postać: Adiutant reżyseria: Jarecki Andrzej teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
24 stycznia 1982 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Edward reżyseria: Boukołowski Henryk teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
16 października 1982 |
Termopile polskie
Tadeusz Miciński
postać: Suworow reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
31 grudnia 1982 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
postać: Niedźwiedź reżyseria: Stępniak Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
5 marca 1983 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Tybalt reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
6 maja 1983 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Woźny reżyseria: Fryźlewicz Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
2 marca 1984 |
Rozmowy przy wycinaniu lasu
Stanisław Tym
postać: Bimber (gościnnie) reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Kwadrat (scena Teatru na Woli), Warszawa
|
2 grudnia 1984 |
Dwaj panowie B.
Marian Hemar
postać: Reżyser reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr Kwadrat (scena Teatru na Woli), Warszawa
|
7 maja 1985 |
Rozmowy przy wycinaniu lasu
Stanisław Tym
postać: Bimber reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
17 lipca 1987 |
Król
Caillavet G.,Flers R.,Arene E.
postać: Rivelot reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|
1 lipca 1988 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Książę reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|
6 maja 1989 |
Mandat
Erdman Nikołaj
postać: Kataryniarz reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|
18 stycznia 1992 |
Mayday
Ray Cooney
postać: Inspektor Troughton reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|
17 kwietnia 1993 |
Okno na parlament
Ray Cooney
postać: Ciało reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|
7 stycznia 1995 |
Mój przjaciel Harvey
Chase Mary
postać: Dr William R.Chumley reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|
8 lutego 1998 |
Wszystko w rodzinie
Ray Cooney
postać: Sir Willoughby Drake reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|
3 czerwca 2006 |
Mój przyjaciel Harvey
Chase Mary
postać: Dr William R.Chumley reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|