teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Andrzej Maria Marczewski

Nagrody

1.

nagroda:Wałbrzych - I Ogólnopolski Festiwal Sztuk Dziecięcych - Nagroda Wojewody Wałbrzyskiego za twórcze poszukiwania repertuarowe w literaturze dziecięcej
rok otrzymania:1979

2.

nagroda:Nagoda m.Wałbrzycha
rok otrzymania:1979

3.

nagroda:Wyróżnienie tygodnika "Przyjaźń" za reżyserię "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
rok otrzymania:1980

4.

nagroda:Wałbrzych - II Ogólnopolski Festiwal Sztuk Dziecięcych - nagroda za twórcze poszukiwanie repertuaru dla dzieci i młodzieży we współczesnej literaturze polskiej oraz wyróżnienie za plastykę ruchu scenicznego w spektaklu "Synku"
rok otrzymania:1981

5.

nagroda:Nagroda wojewody bydgoskiego
rok otrzymania:1992

6.

nagroda:list gratulacyjny wojewody bydgoskiego
rok otrzymania:1994

7.

nagroda:nagroda prezydenta miasta Bydgoszczy
rok otrzymania:1994

8.

nagroda:Srebrna Maska przyznawana przez Płockie Towarzystwo Przyciół Przyjaciół Teatru za scenariusz i reżyserię spektaklu "Ferdydurke" w Teatrze im.Szaniawskiego w Płocku
rok otrzymania:2000

9.

nagroda:Łódź - nagroda prezydenta Łodzi z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
rok otrzymania:2006

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.