30 listopada 1948 |
Syn pułku
Walentyn Katajew
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
30 listopada 1948 |
Syn pułku
Walentyn Katajew
postać: Matwiejew reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
18 września 1949 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
forma twórczości: role reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
28 grudnia 1949 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Strażnik reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
1 lutego 1950 |
Dorożką po Warszawie
Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
postać: Suseł reżyseria: Macherski Włodzimierz, Wroński Roman teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
2 grudnia 1950 |
O krasnoludkach i sierotce Marysi
Maria Konopnicka
postać: Półpanek reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
20 stycznia 1951 |
Nasze dziewczęta
Maciej Słomczyński
postać: Albin reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
8 czerwca 1951 |
Nikt mnie nie zna
Aleksander Fredro
postać: Marek Zięba reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
8 czerwca 1951 |
Pierwsza lepsza
Aleksander Fredro
postać: Zbigniew reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
8 grudnia 1951 |
Warszawski wodewil
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Felek Wieczorek reżyseria: Szubert Kazimierz teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
31 grudnia 1952 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Antoni reżyseria: Filus Zbigniew teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
11 kwietnia 1953 |
Awantury w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Toffolo reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
20 maja 1954 |
Magazyn Małgorzaty Charette
Januszewska Hanna
postać: Jan Rozdrożyński reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
10 listopada 1954 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gall Halina teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
10 listopada 1954 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Pustak reżyseria: Gall Halina teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
17 grudnia 1955 |
Opowieść zimowa
William Shakespeare
postać: Leontes reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
8 listopada 1956 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Orgon reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
9 lutego 1958 |
Walka kobiet
Scribe i Legouve
postać: Baron Montrichard reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
11 marca 1958 |
Ładna historia
Flers R. de, Caillavet G. de
postać: Walenty le Barroyer reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
11 marca 1958 |
Ładna historia
Flers R. de, Caillavet G. de
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
6 września 1958 |
Cudzoziemczyzna
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
22 kwietnia 1959 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Józef reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
30 grudnia 1960 |
Pułapka na myszy
Christie Agata
postać: Major Metcalf reżyseria: Filipski R., Słociński A. teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
27 kwietnia 1961 |
Chata wuja Toma
Harriet Beecher Stowe
postać: Augustyn St.Claire reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
28 czerwca 1961 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Ricardo reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
16 listopada 1961 |
Pan Twardowski
Irena Szczepańska
postać: Pan Twardowski reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
9 marca 1962 |
Błękitny patrol
Willis Hall
postać: Nr 465 sierżant Mitchem reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
24 maja 1963 |
Drewniana miska
Edmund Morris
postać: Glen Dennison reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
10 maja 1964 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
postać: Ochmistrz reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
26 czerwca 1965 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Kapulet reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
24 października 1965 |
Robin Hood
Kraszewski Tadeusz wg
postać: Szkarłatny Will reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
19 listopada 1965 |
Królewskie łowy
Ryszard Smożewski, Jerzy Ukleja
postać: Gajowy reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
30 kwietnia 1966 |
Czarownice z Salem
Arthur Miller
postać: Putnam reżyseria: Dvorak Antoni teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
14 maja 1967 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|