9 marca 1935 |
Kordian i Cham
Leon Kruczkowski
postać: Dama reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr Comoedia, Warszawa
|
14 czerwca 1935 |
Bohater naszych czasów
Leon Kruczkowski
postać: Elza Heedberg teatr: Teatr Comoedia, Warszawa
|
26 marca 1936 |
Pierścień Wielkiej Damy
Cyprian Kamil Norwid
postać: Magdalena Tomir reżyseria: zespół teatr: Instytut Reduty, Warszawa
|
1 lutego 1939 |
Głębia na Zimnej
Zygmunt Rylski
postać: Matka reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Polski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
24 czerwca 1945 |
Sprawa Moniki
Maria Morozowicz-Szczepkowska
forma twórczości: role reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Objazdowy Haliny Starskiej (Warszawski Teatr Objazdowy), Warszawa
|
29 kwietnia 1948 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
postać: Królowa Bona reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr dla Dzieci „Wesoła Gromadka”, Kraków
|
30 listopada 1948 |
Syn pułku
Walentyn Katajew
postać: Lekarka reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
26 maja 1949 |
Stara baśń
Kraszewski Józef Ignacy
postać: Dziwa reżyseria: Biliżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
6 października 1949 |
Przyjaciele
Uspieński Andrzej
postać: Aleksandra Kurnikowa reżyseria: Grzymała-Siedlecki Adam teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
7 maja 1950 |
Kredowe koło
Li Hsing Tao
postać: Pani Ma reżyseria: Dobrowolski Władysław Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
7 maja 1950 |
Kredowe koło
Li Hsing Tao
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dobrowolski Władysław Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
20 stycznia 1951 |
Nasze dziewczęta
Słomczyński Maciej
postać: Hela Biegus reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
20 stycznia 1951 |
Nasze dziewczęta
Maciej Słomczyński
postać: Hela Biegus reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
8 czerwca 1951 |
Pierwsza lepsza
Fredro Aleksander
postać: Elwira reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
15 czerwca 1951 |
Nawojka
Januszewska Hanna
postać: Nawojka reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
20 kwietnia 1952 |
Świętoszek
Moliere
postać: Elwira reżyseria: Szubert Kazimierz teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
7 listopada 1952 |
Czerwony krawat
Michałkow Siergiej
postać: Nadieżda Iwanowna reżyseria: Biliżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
12 maja 1953 |
Dwie blizny
Aleksander Fredro
postać: Aniela reżyseria: Dobrowolski Władysław Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
12 maja 1953 |
Dwie blizny
Aleksander Fredro
postać: Pani reżyseria: Dobrowolski Władysław Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
7 listopada 1953 |
W Stwoszowym domu
Mazur Maria
postać: Barbara reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
4 czerwca 1955 |
Dalekie
Afinogenow Aleksander
postać: Lubiw Siemionowna reżyseria: Mysłakowska Zofia teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
26 listopada 1955 |
Ballady i romanse
Mickiewicz Adam
forma twórczości: role reżyseria: Gallowa Halina teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
15 maja 1956 |
Krzesiwo
Andersen Hans Christian
postać: Wiedźma reżyseria: Biliżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
30 sierpnia 1956 |
Zakręt
Szumańska Ewa
postać: Wiśniewska reżyseria: Biliżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
30 sierpnia 1957 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
30 sierpnia 1957 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Emilia reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
26 października 1957 |
Pamiętnik Anny Frank
Goodrich F., Hackett A.
postać: Pani Frank reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
7 listopada 1958 |
Szklanka wody
Scribe Eugene
postać: Księżniczka Malborough reżyseria: Zaklicka Jadwiga teatr: Teatr Rozmaitości, Kraków
|
14 maja 1960 |
Czajka
Antoni Czechow
postać: Paulina Andriejewna reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 maja 1961 |
Mądremu biada
Gribojedow Aleksander
postać: Hrabina reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 grudnia 1961 |
Kowal, pieniądze i gwiazdy
Szaniawski Jerzy
postać: Starucha reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 czerwca 1962 |
Żałoba przystoi Elektrze
Eugene O'Neill
postać: Emma reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 lutego 1963 |
Improwizacja paryska
Jean Giraudoux
postać: Marta Herlin reżyseria: Biczycki Jan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 lutego 1963 |
Fedra
Jean Racine
postać: Enona reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 czerwca 1963 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Obrzędniczka, Anioł, Sowa reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 października 1963 |
Krakowiacy i Górale
Bogusławski Wojciech
postać: Starościna III reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 kwietnia 1964 |
Przychodzę opowiedzieć
Jerzy Broszkiewicz
postać: Matka, Pani w schronie reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 lipca 1964 |
Urząd
Breza Tadeusz
postać: Pani Rogulska reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 marca 1965 |
Noc listopadowa
Wyspiański Stanisław
postać: Hekate reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 lutego 1966 |
Jego ekscelencja błazen
Fiodor Dostojewski
postać: Generałowa reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 października 1966 |
Trudna miłość
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Maciejowa reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
21 maja 1967 |
Bezimienne dzieło
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 października 1967 |
Kosmogonia
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Balladyna reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 grudnia 1968 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Wdowa reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 czerwca 1970 |
Chłopcy
Stanisław Grochowiak
postać: Siostra przełożona reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 marca 1971 |
Achilleis
Wyspiański Stanisław
postać: Hekabe reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 maja 1972 |
Dom kobiet
Zofia Nałkowska
postać: Celina Bełska reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|