17 października 1958 |
Jutro
Joseph Conrad Korzeniowski
postać: Lampiarz miejski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
4 grudnia 1958 |
W małym domku
Rittner Tadeusz
postać: Szymon reżyseria: Wyrzykowski Marian teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
26 września 1959 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Antoni reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
13 lutego 1960 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Wacław reżyseria: Łapiński Stanisław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
15 czerwca 1961 |
Szkoła żon
Molière
postać: Horacy reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
6 stycznia 1962 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Urzędnik policyjny reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 kwietnia 1962 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Adolf Grassins reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
16 listopada 1963 |
Symulanci
Albin Siekierski
postać: Eryk reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
19 grudnia 1964 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Poseł sejmowy reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
19 lutego 1966 |
Antygona
Sofokles
forma twórczości: role reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
9 czerwca 1968 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Sarka Farka reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
9 czerwca 1968 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
29 września 1968 |
Mój biedny Marik
Aleksiej Arbuzow
postać: Marik reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1969 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Wiktor reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 maja 1969 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Andrzej reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 maja 1969 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 maja 1969 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Montek reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
25 stycznia 1970 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Paweł reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 lipca 1970 |
Ścieżki
Chajtow Mikołaj
postać: Naczelnik; Marin; Zootechnik reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 lipca 1970 |
Ścieżki
Chajtow Mikołaj
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 grudnia 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Wielki Książę Konstanty - Szatan II reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 listopada 1971 |
Ktoś nowy
Marek Domański
postać: Tekliński reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lipca 1972 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Florek reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 lutego 1973 |
Najdroższej Katarzynie
Kazimierz Kowalski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 lutego 1973 |
Najdroższej Katarzynie
Kazimierz Kowalski
postać: Boguś reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 kwietnia 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Grzegorz reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 kwietnia 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
29 grudnia 1973 |
Policja i Zabawa
Sławomir Mrożek
postać: Naczelnik policji reżyseria: Berlin Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
20 stycznia 1974 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Poseł II reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 marca 1974 |
Rachunek nieprawdopodobieństwa
Jerzy Jurandot
postać: Adam reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lipca 1974 |
A to Polska właśnie...
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 października 1974 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Pustak reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
24 stycznia 1975 |
Protesilas i Laodamia
Stanisław Wyspiański
postać: Starzec reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
12 kwietnia 1975 |
Księżniczka na opak wywrócona
Pedro Calderon de la Barca
postać: Perote reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 listopada 1975 |
Doktor Faustus
Christopher Marlowe
postać: Dick reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
10 stycznia 1976 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Kanclerz reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1976 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Oficer I reżyseria: Ford Hanaoka Bernard teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 maja 1976 |
Nowe cierpienia młodego W.
Ulrich Plenzdorf
postać: Operator reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
5 grudnia 1976 |
Opowieści kanterberyjskie
Chaucer Geoffrey
postać: Włodarz reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
23 stycznia 1977 |
Sny Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Marynarz, Strażnik, Wąż reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
5 marca 1977 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Maciej reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 stycznia 1978 |
Burza
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 stycznia 1978 |
Burza
William Shakespeare
postać: Francisco reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 kwietnia 1978 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Hrabia, Pułkownik reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 listopada 1978 |
Odejście Głodomora
Tadeusz Różewicz
postać: Szofer reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 grudnia 1978 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Czeczobut reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 września 1979 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Strażnik reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 grudnia 1979 |
Wojna chłopska
Kofta Jonasz
postać: Landsknecht; Żebrak reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
16 marca 1980 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
postać: Nauczyciel reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 marca 1980 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Matias reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 lipca 1980 |
Wesele Figara albo Szalony dzień
Pierre A. Beaumarchais
postać: Woźny reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 listopada 1980 |
Wieczór Trzech Króli albo co chcecie
William Shakespeare
postać: Strażnik reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
22 lutego 1981 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Grzegorz reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 maja 1981 |
Po Hamlecie
Jerzy Żurek
postać: Frant reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 października 1981 |
Pieszo
Sławomir Mrożek
postać: Drab reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 lutego 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Arystokrata reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
29 maja 1982 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Ryj reżyseria: Szulczyński Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
29 maja 1982 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Mur reżyseria: Szulczyński Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
12 września 1982 |
Kram Karoliny
Michel de Ghelderode
forma twórczości: role reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 listopada 1982 |
Kopciuch
Janusz Głowacki
postać: Dźwiękowiec reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 lutego 1983 |
Drewniany talerz
Edmund Morris
postać: Floyd Dennison reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 kwietnia 1983 |
Krakowiacy i górale
Bogusławski Wojciech
postać: Pastuch reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
26 czerwca 1983 |
Zapomnieć o Herostratesie
Gorin Grigorij
postać: Mieszczanin reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
22 stycznia 1984 |
Słowik
Bryll Ernest
postać: Kucharz reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 grudnia 1984 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Podgórski reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 marca 1985 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Cornelius Sabinus reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 listopada 1985 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
postać: Sędzia Biggs reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
7 kwietnia 1986 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Prezes reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
31 maja 1986 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Koczkariow reżyseria: Jankowski Wacław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szatan reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Trzeci z ludu reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowy reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Prezes reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 listopada 1987 |
Trans-Atlantyk
Witold Gombrowicz
postać: Ciumkała reżyseria: Pawłowski Andrzej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
31 stycznia 1988 |
Troilus i Kressyda
William Shakespeare
postać: Kalchas reżyseria: Pazdro Jacek teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 lutego 1988 |
Brudne czyny
Marek Hłasko
postać: Rzeczoznawca reżyseria: Nowara Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Gość w domu schadzek reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Pacjent szpitala psychiatrycznego reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Sąsiad reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
forma twórczości: role reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 grudnia 1989 |
Straszny smok
Maciej Staropolski
postać: Szambelan reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 kwietnia 1990 |
Akropolis
Stanisław Wyspiański
postać: Kaznodzieja reżyseria: Szczykno Szczepan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
13 października 1990 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Henryk Twardzisz reżyseria: Szczykno Szczepan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
10 listopada 1990 |
Polowanie na karaluchy
Głowacki Janusz
postać: Rysio reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 grudnia 1990 |
Ciężkie czasy
Michał Bałucki
postać: Lechicki reżyseria: Schejbal Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 maja 1991 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Baltazar reżyseria: Kilian Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 maja 1991 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Szczypak reżyseria: Kilian Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 lutego 1992 |
Wszyscy święci
Jarosław Grządzielski
postać: Maniek reżyseria: Grządzielski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
10 października 1992 |
Benefis
Antoni Czechow
postać: Molek reżyseria: Foniok Dagmara teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
24 kwietnia 1993 |
Mątwa-Pragmatyści
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Stolz reżyseria: Nowara Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 sierpnia 1993 |
Piaf
Gems Pam
postać: Jacqes;Niemiec I reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
13 listopada 1993 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Ostaszkiewicz Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
13 listopada 1993 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Perełka reżyseria: Ostaszkiewicz Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 marca 1994 |
Eryk XIV
August Strindberg
postać: Strażnik Mostu reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 marca 1994 |
Eryk XIV
August Strindberg
forma twórczości: role reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
21 stycznia 1995 |
Tartufe
Moliere
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Jankowski Wacław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
21 stycznia 1995 |
Tartuffe
Moliere
postać: Kleant reżyseria: Jankowski Wacław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 marca 1996 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Balonikarz reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 marca 1996 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Guła reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 marca 1996 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Peleryniarz reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
24 października 1996 |
Ułani
Rymkiewicz Jarosław Marek
postać: Grenadier reżyseria: Ostaszkiewicz Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
25 stycznia 1997 |
Barok
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Ksiądz reżyseria: Hołdys Wiesław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
31 maja 1997 |
Wariaci na lodzie czyli Sala nr 6
Antoni Czechow
postać: Michaił (poczmistrz, ławnik) reżyseria: Sroka Adam teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 grudnia 1997 |
Dziady albo młodzi czarodzieje
Adam Mickiewicz
postać: Starzec reżyseria: Sroka Adam teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
21 marca 1998 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Mnich, Pianka, Bernadryn reżyseria: Tochowicz Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
26 września 1998 |
Pamiętniki
Jan Chryzostom Pasek
postać: Ks. Piekarski, Wojewoda, Stefan Czarniecki, Szlachcic III, Śladkowski, Senator reżyseria: Galos Krzysztof teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
13 marca 1999 |
Piłat
Bąk Wojciech
postać: Annasz reżyseria: Czernik Andrzej teatr: Eko-Studio, Opole
|
10 kwietnia 1999 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Waldemar Hawryłowicz reżyseria: Tochowicz Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 stycznia 2000 |
Niewinni
Hermann Broch
postać: Starzec reżyseria: Fiedor Marek teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
29 września 2000 |
Wesele, wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz reżyseria: Czernik Andrzej teatr: Eko-Studio, Opole
|
25 listopada 2000 |
Czas czarodziej. Bajka...a może nie bajka
Waldemar Kotas
postać: Zdzisiu reżyseria: Kotas Waldemar teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
23 września 2002 |
Chłopi (część I - Jesień)
Władysław Reymont
postać: Bylica reżyseria: Czernik Andrzej teatr: Eko-Studio, Opole
|
10 lutego 2003 |
Chłopi (część II - Zima)
Władysław Reymont
postać: Bylica reżyseria: Czernik Andrzej teatr: Eko-Studio, Opole
|
3 maja 2003 |
Chłopi (część III - Wiosna)
Władysław Reymont
postać: Bylica reżyseria: Czernik Andrzej teatr: Eko-Studio, Opole
|
9 maja 2004 |
Rajmund i Julka
Ray Tomasz
postać: Karczmarz reżyseria: Czernik Andrzej teatr: Eko-Studio, Opole
|
30 października 2004 |
WieCzernik czyli klimaty ...
Program składany
forma twórczości: role reżyseria: Czernik Andrzej teatr: Eko-Studio, Opole
|
6 grudnia 2008 |
Aktorzy prowincjonalni
Agnieszka Holland, Witold Zatorski
postać: Burski reżyseria: Holland Agnieszka, Smolar Anna teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
22 czerwca 2012 |
Dwanaście stacji
Tomasz Różycki
postać: Antonów reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|