21 września 1922 |
Tragedia Eumenesa
Tadeusz Rittner
postać: Timandoros reżyseria: Kochanowicz Jan teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
24 grudnia 1922 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Ryczywół reżyseria: Schiller Leon, Buczyńska Helena, Zbyszewski Feliks teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
24 kwietnia 1923 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Józwa reżyseria: Limanowski Mieczysław, Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
24 kwietnia 1923 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Staszek Szela reżyseria: Limanowski Mieczysław, Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
11 września 1924 |
Podróż po Warszawie
Feliks Schober
postać: Grześ reżyseria: zespół teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
23 października 1924 |
Opowieść zimowa
William Shakespeare
postać: Dozorca więzienia reżyseria: Kochanowicz Jan, Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 grudnia 1924 |
Skalmierzanki
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Bartek reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
5 lutego 1925 |
Bandurka
Leon Schiller
postać: Hajduk reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
6 marca 1925 |
Kniaź Patiomkin
Tadeusz Miciński
postać: Riesniczenko reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
1 września 1925 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Ciekocki reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
4 listopada 1925 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Wojtek reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
18 lutego 1926 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Staszek Szela reżyseria: Osterwa Juliusz, Limanowski Mieczysław teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
19 października 1926 |
Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
postać: Lokaj reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 października 1926 |
Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
postać: Student reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 grudnia 1926 |
Car Paweł I
Dymitr Mereżkowski
postać: Gen. Ks. Mikołaj Zubow, Baszyłow reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 grudnia 1926 |
Zaczarowana królewna
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Chłop reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 grudnia 1926 |
Zaczarowana królewna
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Pomocnik kuchmistrza reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 grudnia 1926 |
Zaczarowana królewna
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Smok reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
27 stycznia 1927 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Trivelino reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
31 marca 1927 |
Vox populi
Tadeusz Ulanowski
postać: Handlarz reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 kwietnia 1927 |
Adrianna Lecouvreur
Ernest Legouvé, Eugène Scribe
postać: Lokaj reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 maja 1927 |
Wieża Babel
Antoni Słonimski
postać: Robotnik reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
7 lipca 1927 |
Panna Flûte
Georges Berr
postać: Hektor reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 stycznia 1929 |
Włamanie
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Indywiduum reżyseria: Stanisławski Stanisław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 stycznia 1929 |
Cudowny pierścień
Janusz Warnecki
postać: Krętek reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 marca 1929 |
Dwaj panowie B.
Marian Hemar
postać: Wacek reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 kwietnia 1929 |
Samuel Zborowski
Ferdynand Goetel
postać: Żołnierz reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 kwietnia 1929 |
Samuel Zborowski
Ferdynand Goetel
postać: Uhrowicki reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 maja 1929 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Edek Dziobaty reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 lipca 1929 |
Bolesław Leśmian
Stanisław Wyspiański
postać: Wieść I reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 sierpnia 1929 |
Artyści
Artur Hopkins, George Manker Watters
postać: Kelner reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 listopada 1929 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Swistunow reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 stycznia 1930 |
Rywale
Anderson M., Stallings L.
postać: Lundstroem reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
14 stycznia 1930 |
Cjankali
Friedrich Wolf
postać: Kukułka reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
15 lutego 1930 |
Melodramat
Henri Bernstein
postać: Służący reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
17 maja 1930 |
Słaba płeć
Bourdet Edward
postać: Juliusz reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 października 1931 |
Ta banda pięknie gra [To jest Banda]
.
forma twórczości: role teatr: Banda, Warszawa
|
10 listopada 1931 |
Jajko Kolumba
.
forma twórczości: role teatr: Banda, Warszawa
|
22 grudnia 1931 |
...a Banda się śmieje!
.
forma twórczości: role teatr: Banda, Warszawa
|
22 grudnia 1931 |
...a Banda się śmieje!
.
forma twórczości: role teatr:
|
23 marca 1932 |
100 procent Bandy
.
forma twórczości: role teatr: Banda, Warszawa
|
28 maja 1932 |
Jaracz i Banda
.
forma twórczości: role teatr: Banda, Warszawa
|
3 listopada 1932 |
Kapitan z Koepenick
Carl Zuckmayer
postać: Urzędnik kolejowy I reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
3 listopada 1932 |
Kapitan z Koepenick
Carl Zuckmayer
postać: Dozorca reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
3 listopada 1932 |
Kapitan z Koepenick
Carl Zuckmayer
postać: Grenadier reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
1 kwietnia 1933 |
Krzyczcie, Chiny!
Siergiej Tretjakow
postać: Przewoźnik I reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Nowe Ateneum, Warszawa
|
2 czerwca 1933 |
Rewolucja w Pikutkowie
Johann Nepomuk Nestroy
postać: Komendant Taraban reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Nowe Ateneum, Warszawa
|
27 września 1933 |
Firma
Marian Hemar
postać: Wacek reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Nowa Komedia, Warszawa
|
19 grudnia 1933 |
Rodzina
Antoni Słonimski
postać: Naczelnik więzienia reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Nowa Komedia, Warszawa
|
19 grudnia 1933 |
Rodzina
Antoni Słonimski
postać: Pituła reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Nowa Komedia, Warszawa
|
15 stycznia 1935 |
Majster
Hermann Bahr
postać: Waldemar Wieck reżyseria: Adwentowicz Karol teatr: Teatr Kameralny, Warszawa
|
27 kwietnia 1935 |
To więcej niż miłość
Laszlo Bus-Fekete
forma twórczości: role reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Kameralny, Warszawa
|
5 listopada 1935 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Gralon reżyseria: Gall Iwo teatr: Stołeczny Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 maja 1936 |
Gałganek
Dario Niccodemi
postać: Inżynier teatr: Stołeczny Teatr Powszechny, Warszawa
|
4 lutego 1939 |
Pod parasolem
.
forma twórczości: role teatr: Małe Qui Pro Quo, Warszawa
|
13 lipca 1944 |
Baron Kimmel
Walter Kollo
forma twórczości: role reżyseria: Woliński Tadeusz teatr: Teatr Miraż (Nowy Miraż), Warszawa
|
9 sierpnia 1945 |
Gody weselne
Leon Schiller
postać: Starosta reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Ludowy im. Wojciecha Bogusławskiego, Lingen
|
1 grudnia 1945 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: zespołowa teatr: Teatr Ludowy im. Wojciecha Bogusławskiego, Lingen
|