1 czerwca 1952 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Olga reżyseria: Sheybal Władysław teatr: PWST, Warszawa
|
31 sierpnia 1952 |
Ostatnie okno
Dychawiczny W., Słobodskoj M.
postać: Cooper reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 listopada 1952 |
Sztorm
Władimir Bill-Biełocerkowski
postać: Chłopka brzemienna reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 lutego 1953 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Marika reżyseria: Kochanowicz Jan, Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
28 listopada 1953 |
Wielka fala
Nikołajewa H., Radziński S.A.
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
27 lutego 1954 |
Takie czasy
Jurandot Jerzy
postać: Ela reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Anioł reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Pokusa reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 lipca 1954 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Cherubin; Słoneczko reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 listopada 1954 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
postać: Anna Kochanowska reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 lutego 1955 |
Ludzie i cienie
Andrzej Wydrzyński
postać: Teresa Grzelak reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 marca 1955 |
Noc cudów
Konstanty Ildefons Gałczyński
forma twórczości: role reżyseria: Siemion Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 grudnia 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Basia reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 grudnia 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Zosia reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Adelma reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Kobieta ze świty Turandot reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 kwietnia 1956 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Chochlik reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 kwietnia 1956 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Goplana reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 marca 1957 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Beatrycze z Turynu reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 lipca 1957 |
Nowy Don Kiszot czyli Sto Szaleństw
Aleksander Fredro
postać: Wieśniaczka III reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1957 |
O dwóch takich co ukradli księżyc
Kornel Makuszyński
postać: Jacek reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
8 marca 1958 |
Wracamy późno do domu
Tymoteusz Karpowicz
postać: Liza Osiecka reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 listopada 1958 |
Stan oblężenia
Albert Camus
postać: Córka Sędziego reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1958 |
Porwanie w Tiutiurlistanie
Wojciech Żukrowski
postać: Lisiczka Chytraska reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 marca 1959 |
Burza
William Shakespeare
postać: Ariel reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 czerwca 1959 |
Geniusz sierocy
Maria Dąbrowska
postać: Pacholik II reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 października 1959 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Druga Popadianka reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 lutego 1960 |
Dundo Maroje (Rzymska kurtyzana)
Marin Drżić
postać: Pere reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Elektra reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 września 1960 |
Ponad wszystko, najokrutniejszy jest król
Nisim Aloni
postać: Chór reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Dziennikarka reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Dziewczyna z Komisji reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 listopada 1960 |
Trzy pary pantofelków
Irena Prusicka
postać: Natalka reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 listopada 1960 |
Trzy pary pantofelków
Irena Prusicka
postać: Rybka "Królewna Lśniących Wód" reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 marca 1961 |
Bar Wszystkich Świętych
Jerzy Broszkiewicz
postać: Katarzyna reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
2 września 1961 |
Wieczór Trzech Króli lub co chcecie
William Shakespeare
postać: Wiola reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Duch z prawej strony reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Dziewczyna reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Ludożerca reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Praczka reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 marca 1963 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Hipolita reżyseria: Zamkow-Słomczyńska Lidia teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1963 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Chrześcijanka reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
postać: Dworzanin I reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
postać: Wiewiórka reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
postać: Złota rybka reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 marca 1964 |
Tylko dziewięćdziesiąt dziewięć (z Teresą Iżewską)
Teresa Iżewska, Piotr Paradowski
postać: Tanieczka reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|