29 stycznia 1950 |
Wiosna w Sakenie
Georgij Gulia
postać: Sekretarz partii reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 lutego 1950 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
postać: Doktor reżyseria: Krasnowiecki Władysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1950 |
Odludki i poeta
Aleksander Fredro
postać: Astolf reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 maja 1950 |
Pasażer pierwszej klasy
Antoni Czechow
forma twórczości: reżyseria reżyseria: Składanek Julian teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 lipca 1950 |
Stefan Okrzeja
Aleksander Maliszewski
forma twórczości: reżyseria reżyseria: Składanek Julian teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 września 1950 |
Teatr Uniwersalny Eterek
Jeremi Przybora
forma twórczości: role reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 stycznia 1951 |
Kraszewski w Warszawie
August Wilkoński
postać: Józef Ignacy jraszewski reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1951 |
Tkacze
Gerhart Hauptmann
postać: Baumert reżyseria: Krasnowiecki Władysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 marca 1951 |
Komedyja rybałtowska nowa
Anonim
postać: Magister reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 marca 1951 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Wygodnicki reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 marca 1951 |
Komunardzi
Stanisław Ziembicki
postać: Walery Wróblewski reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 lipca 1951 |
Przygody Dyla Sowizdrzała
Karol Coster de
postać: Narrator 2 reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 marca 1952 |
Listopad w Genewie
Stanisław Wygodzki
postać: Becker reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 kwietnia 1952 |
Mistrz Leonardo
Jerzy Ficowski
postać: Leonardo da Vinci reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1952 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Narrator reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1952 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Narrator reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 maja 1952 |
Słowo o wyprawie Igora
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Broniatowski Mieczysław, Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1952 |
Dobre miasto
Georgij Gulia
postać: Narrator reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lutego 1953 |
Leonardo uczeń wiedzy
Jan Piasecki
postać: Leonardo da Vinci reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lutego 1953 |
Leonardo uczeń wiedzy
Jan Piasecki
postać: Leonardo da Vinci reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 lutego 1953 |
Leonardo uczeń wiedzy
Jan Piasecki
postać: Leonardo da Vinci reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1953 |
Leonardo uczeń wiedzy
Jan Piasecki
postać: Leonardo da Vinci reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1953 |
Awicenna
Jadwiga Żylińska
postać: Awicenna reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1953 |
Ziemia posłuszna
Stanisław Stampfl, Władysław Żesławski
postać: Oskar Bleschka reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 czerwca 1953 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Narrator reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 sierpnia 1953 |
Giaur
George Byron
postać: Przewoźnik reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 sierpnia 1953 |
Poznać siebie trudno
Bolesław Prus
postać: Józef Robek reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 września 1953 |
Węgiel
Aleksander Ścibor-Rylski
postać: Zabielski reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 października 1953 |
Opowieść o sześciu towarzyszach
Stanisław Stampfl, Stanisław Ziembicki
postać: Kwieciński reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 listopada 1953 |
Pieśń o Rolandzie
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1953 |
Pan Adam
Tadeusz Kubiak, Artur Międzyrzecki
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1953 |
Rzeka Czerwona
Mirosław Żuławski
postać: Major Forge reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lipca 1954 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Ojciec prokop reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lipca 1954 |
Chata w śródmieściu
Krzysztof Gruszczyński
postać: Wiktor reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1954 |
Dary wiatru północnego
Wacław Sieroszewski
postać: Narrator reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 listopada 1954 |
Odkrywca Nowego Świata
Stanisław Stampfl, Michał Tonecki
postać: Rycerz II reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 stycznia 1955 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Jan Skrzetuski reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 kwietnia 1955 |
Z pamiętnika człowieka gwałtownego
Antoni Czechow
postać: Nicola reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1955 |
Ballady i romanse
Aleksander Maliszewski, Adam Mickiewicz
postać: Wawrzyniec hrabia Putkamer reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 września 1955 |
Giaur
George Byron
postać: Przewoźnik reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 listopada 1955 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Głos Poety reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1955 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Narrator reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1955 |
Rzeczpospolita zapłaci
Halina Auderska
postać: Narrator reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1955 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Inżynier Rawlison reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1955 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Inżynier Rawlison reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1956 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Szczuka reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1956 |
Błękitny ptak
Maurice Maeterlinck
postać: Narrator reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1956 |
Błękitny ptak
Maurice Maeterlinck
postać: Narrator reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 lipca 1956 |
Rozmowa z bohaterem
Ludwik Askenazy
postać: Autor reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 września 1956 |
Świątynia bogini Astarte, Ojciec Rosario
Agatha Christie, Victor Grauning
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 listopada 1956 |
Noc na chmurze
Vittorio Calvino
postać: Dyrektor generalny Filler reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1957 |
Opowieść starego człowieka
Ray Bradbury
postać: Spiker reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lutego 1957 |
Homer i Orchidea
Tadeusz Gajcy
postać: Homer reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1957 |
Brzydkie kaczątko
Hans Christian Andersen
postać: Narrator reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 marca 1957 |
Apelacja Villona
Kazimierz Barnaś
postać: Ragnier reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 czerwca 1957 |
Zło krąży
Jacques Audiberti
postać: Kardynał Różyczka reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1957 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
forma twórczości: reżyseria reżyseria: Składanek Julian teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Agaton reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 czerwca 1957 |
Dzień tworzenia. Komedia bolesna bez prologu i epilogu
Magdalena Wroncka
postać: Lekarz reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 1957 |
Człowiek poszukiwany
Krystyna Salaburska
postać: Tom reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 listopada 1957 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Narrator reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1958 |
Pokój z fortepianem
Edward Fiszer
postać: Mruk reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 maja 1961 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Jan Skrzetuski reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Pieśń świętojańska o sobótce
Jan Kochanowski
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|