4 lutego 1949 |
Srebrna szkatułka
Galsworthy John
postać: Oficer policyjny na służbie reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Miejski im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
13 października 1949 |
Cement
Juliusz Wirski
postać: Woźny reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
19 listopada 1949 |
W pewnym mieście
Sofronow Anatol
postać: Prawdin reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
26 marca 1950 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Diego reżyseria: Block Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Komedia Muzyczna), Poznań
|
26 marca 1950 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Quintana reżyseria: Block Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Komedia Muzyczna), Poznań
|
20 lipca 1950 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Lokaj reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
24 lutego 1951 |
Awans
Wanda Żółkiewska
postać: Stary robotnik reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 czerwca 1951 |
Panna bez posagu
Aleksander Ostrowski
postać: Iwan reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 września 1951 |
Zgubiony list
Ion Luca Caragiale
postać: Nauczyciel II reżyseria: Borowski Karol, Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 listopada 1951 |
Powrót
Rybarski Leopold
postać: Tokarz reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
2 lutego 1952 |
Wzgórze 35
Jerzy Lutowski
postać: Kazimierz Krzysztofiak reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 maja 1952 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Żewakin reżyseria: Poraska Joanna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Dyspozytor reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
31 sierpnia 1952 |
Najszczęśliwszy człowiek na...
Maltz Albert
postać: Tom Brackett reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
31 sierpnia 1952 |
Zgubiony list
Caragiale Ion Luca
postać: Nicolae Kacawenku reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 listopada 1952 |
Sztorm
Władimir Bill-Biełocerkowski
postać: Przewodniczący rady reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 lutego 1953 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Urzędnik policyjny reżyseria: Kochanowicz Jan, Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
31 maja 1953 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Łokieć reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1953 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Józef Wypych reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 grudnia 1953 |
Młoda gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Solikowski reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Belial reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 lipca 1954 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Chmara reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 września 1954 |
Dombey i syn
Charles Dickens
postać: Whiters reżyseria: Daczyński Stanisław teatr: Teatr Nowej Warszawy, Warszawa
|
18 grudnia 1954 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Pedro reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 maja 1955 |
Romantyczni
Rostand Edmond
postać: Błażej reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Nowej Warszawy, Warszawa
|
28 kwietnia 1956 |
Don Cezar de Bazan
Adolphe Philippe Dennery, Philippe Francois Pinel Dumanoir
postać: Antonio reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
24 listopada 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 lutego 1958 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Savary reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 sierpnia 1958 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Filostrates reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
2 października 1958 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Steve reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 lutego 1959 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Pastor Kimball reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
19 stycznia 1961 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Kurtys reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 maja 1961 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Petent II reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 maja 1961 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Towarzysz Wzorcowy reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
29 kwietnia 1962 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 kwietnia 1962 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Timur reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 kwietnia 1962 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Uczony w piśmie reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 września 1962 |
Dobranoc Patrycjo
Aldo de Benedetti
postać: Sekretarz reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
6 listopada 1962 |
Czwarty
Konstantin Simonow
postać: Vandekker reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 stycznia 1963 |
Świętoszek
Molière
postać: Oficer gwardii reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
19 kwietnia 1963 |
Burza
William Shakespeare
postać: Kapitan reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
16 czerwca 1963 |
Przygoda z Vaterlandem
Kruczkowski Leon
postać: Sekretarz Konsulatu;Kruger reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
14 września 1963 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Herbert Georg Beutler, zwany Newtonem reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 lutego 1964 |
Ryszard II
Shakespeare William
postać: Biskup Carlisle reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
22 listopada 1964 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
13 lutego 1965 |
Bliźniaki z Wenecji
Carlo Goldoni
postać: Strażnik reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
14 maja 1965 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
postać: Kierowca reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
28 sierpnia 1965 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Gajowy I reżyseria: Bleicherówna Danuta teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 grudnia 1965 |
Dramat bez tytułu (Horsztyński)
Juliusz Słowacki
postać: Świętosz reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 lipca 1966 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Ceklarz reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 lipca 1966 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Józefowy brat reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 lipca 1966 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Smółka reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
12 lutego 1967 |
Antygona
Jean Anouilh
postać: Strażnik II reżyseria: Pleśniarowicz Jerzy teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 października 1967 |
Na dnie
Maksym Gorki
postać: Satin reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
3 lutego 1968 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Berald reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 kwietnia 1968 |
Krosienka
Ignacy Krasicki
postać: Uśmiechniewicz reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 września 1968 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Urbaniak reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
25 stycznia 1969 |
W noc lipcową
Gorczyński Bolesław
postać: Gaduła reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
15 marca 1969 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
postać: Urzędnik reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 marca 1970 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Kamerdyner księcia reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
10 października 1970 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Ojciec reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 stycznia 1971 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Blazjusz reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
22 maja 1971 |
Opera za trzy grosze
Brecht Bertolt
postać: Żebrak I reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 listopada 1971 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Laertes reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
12 lutego 1972 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Marcin reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 maja 1972 |
Burmistrz poznański
Jan Baudouin
postać: Pisarz reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
20 grudnia 1972 |
Trzy białe strzały
Jan Makarius
postać: Wielki Siwy Borsuk reżyseria: Derengowski Edmund teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
17 listopada 1973 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Anzelm reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
3 lutego 1974 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Poeta, Burmistrz reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
21 kwietnia 1974 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
21 kwietnia 1974 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
postać: Pan Gdański reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
8 grudnia 1974 |
Karabiny
Stanisław Grochowiak
forma twórczości: role reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
8 grudnia 1974 |
Karabiny
Stanisław Grochowiak
postać: Ojciec Joanny reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
4 maja 1975 |
Ja, Majakowski. Łaźnia Włodzimierza Majakowskiego
Włodzimierz Majakowski
postać: Administrator domu reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
4 maja 1975 |
Ja, Majakowski. Łaźnia Włodzimierza Majakowskiego
Włodzimierz Majakowski
postać: Kancelista reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 lutego 1976 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Starzec, Pan V, Mag I reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 lutego 1976 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic III, Pan V reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
11 grudnia 1976 |
Wesele u drobnomieszczan
Bertolt Brecht
postać: Ojciec Pana Młodego reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
5 lutego 1977 |
Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
postać: Ojciec Moritza reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
23 kwietnia 1977 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Kierdelion reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
26 kwietnia 1977 |
Protokół z pewnego zebrania partyjnego
Aleksander Gelman
postać: Jerzy Śliwczyński reżyseria: Rozhin Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
1 października 1977 |
Przygody rozbójnika Rumcajsa
Ernest Bryll
postać: Dąb reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
1 października 1977 |
Przygody rozbójnika Rumcajsa
Ernest Bryll
forma twórczości: role reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
14 stycznia 1978 |
Dulle Griet
Stanisław Grochowiak
postać: Clochard reżyseria: Pisarek Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
4 marca 1978 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Woźny reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
19 grudnia 1978 |
Czupurek
Benedykt Hertz
postać: Święty Mikołaj-Kaczor reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
1 marca 1979 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Perełka reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 października 1979 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Łapowy reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 grudnia 1979 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Chłop reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 grudnia 1979 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Melcher reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|