17 stycznia 1946 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Dowódca straży reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 maja 1946 |
Papuga
Korcelli Kazimierz
postać: Bunda reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 czerwca 1946 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Henryk reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 lipca 1946 |
22 lipca
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wyrzykowski Marian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 lipca 1946 |
22 lipca
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wyrzykowski Marian teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 grudnia 1946 |
Szkoła obmowy
Wojciech Bogusławski
postać: Ramota reżyseria: Frycz Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
17 lipca 1947 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor II reżyseria: Szyfman Arnold teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 stycznia 1948 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Osoba prologu i epilogu reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 września 1948 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Kleant reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
31 października 1948 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Koczkariew reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
27 listopada 1948 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Maurycy reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
5 lutego 1949 |
Król Ryszard III
William Shakespeare
postać: George reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
11 marca 1949 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: Alfons reżyseria: Płonka-Fiszer Stanisław teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
24 kwietnia 1949 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Dr Karol Justyński reżyseria: Młodnicki Artur teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
5 października 1949 |
Fedra
Jean Racine
postać: Hipolit reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
11 grudnia 1949 |
Matka
Maksym Gorki
postać: Iwan reżyseria: Chaberski Emil teatr: Objazdowy Teatr Dramatyczny Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
11 grudnia 1949 |
Matka
Maksym Gorki
postać: Pop reżyseria: Chaberski Emil teatr: Objazdowy Teatr Dramatyczny Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
20 lipca 1950 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Lubomir reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
20 lipca 1950 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
24 lutego 1951 |
Awans
Wanda Żółkiewska
postać: Delegat Centralnego Zarządu reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 czerwca 1951 |
Panna bez posagu
Aleksander Ostrowski
postać: Wasilij Daniłycz Wożewatow reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 listopada 1951 |
Powrót
Rybarski Leopold
postać: Wasiński reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 stycznia 1952 |
Godzien litości
Aleksander Fredro
postać: Dormund reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
30 maja 1952 |
Niespokojna starość
Rachmanow Leonid
postać: Worobiew reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 marca 1953 |
Ruchome piaski
Choynowski Piotr
postać: Władek reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
13 czerwca 1953 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Agent policyjny reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
19 czerwca 1956 |
Eskapada
Roger Mac Dougall
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
19 czerwca 1956 |
Eskapada
Roger Mac Dougall
postać: Walters reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
29 czerwca 1957 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Halabradnik reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
26 października 1957 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Lane reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
25 stycznia 1958 |
Umówiony dzień
Janusz Teodor Dybowski
postać: Rozpiełow reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
16 października 1958 |
Rozbójnik
Capek Karol
postać: Kapral reżyseria: Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
16 października 1958 |
Rozbójnik
Capek Karol
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
15 listopada 1958 |
Pajęcza sieć
Christie Agata
postać: Henryk reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
1 kwietnia 1959 |
Godziny grozy
Dorothy Christie, Campbell Christie
postać: Blandford reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
28 maja 1959 |
Sędzia w potrzasku
Fielding Henry
postać: Żandarm reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
10 grudnia 1959 |
Świadek oskarżenia
Christie Agata
postać: Dr Wyatt reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
28 maja 1960 |
Tajemniczy sobowtór
MacDougall Roger, Allen Ted
postać: Inspektor Gordon reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
28 maja 1960 |
Tajemniczy sobowtór
Ted Allen, Roger Mac Dougall
postać: Inspektor Gordon reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
25 października 1960 |
Kogut zawinił...
Sean O'Casey
postać: Drugi robotnik reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Polski, Warszawa
|