4 listopada 1950 |
Ostatnie dni
Michaił Bułhakow
postać: Wasilij Żukowski reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1952 |
Reportaż zimowy
Helena Wielowieyska
postać: Krystyk reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 grudnia 1952 |
Miłość nad Amu-Durią
Juliusz Głowacki, Jerzy Grygolunas
postać: Iżzynier reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1952 |
Krzesiwo
Hans Christian Andersen
postać: Narrator reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 grudnia 1952 |
Krzesiwo
Hans Christian Andersen
postać: Narrator reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1953 |
Grzech
Stefan Żeromski
postać: Michał reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1953 |
Ziemia posłuszna
Stanisław Stampfl, Władysław Żesławski
postać: Narrator reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1953 |
Ziemia posłuszna
Stanisław Stampfl, Władysław Żesławski
postać: Narrator reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 maja 1953 |
Sprawiedliwi ludzie
Kazimierz Brandys
postać: Profesor reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 września 1953 |
Węgiel
Aleksander Ścibor-Rylski
postać: Brzoza reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 listopada 1953 |
Pieśń o Rolandzie
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1953 |
Pan Adam
Tadeusz Kubiak, Artur Międzyrzecki
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1953 |
Rzeka Czerwona
Mirosław Żuławski
postać: Narrator reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1954 |
Zaczyna się dzień
Jerzy Broszkiewicz, Gustaw Gottesman
postać: Narrator reżyseria: Kopalko Zbigniew, Opałek Wiesław, Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1954 |
Odys na Itace
Homer
postać: Eumajos reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 kwietnia 1954 |
Emancypantki
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 kwietnia 1954 |
Szlakami Marco Polo
Bogdan Ostromęcki
postać: Wielki Chan Kubilaj reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 kwietnia 1954 |
Rycerski pas
Halina Auderska
postać: Wojsław reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lipca 1954 |
Siódme amen Imć pana Mokrzeckiego
Wiktor Gomulicki
postać: Narrator reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 lipca 1954 |
Juliusz i Ethel
Leon Kruczkowski
postać: Bloch reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 listopada 1954 |
Grażyna
Adam Mickiewicz
postać: Narrator reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 stycznia 1955 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Narrator reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 kwietnia 1955 |
Władza
Tadeusz Konwicki
postać: Dzienciara reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1955 |
Rzeczpospolita zapłaci
Halina Auderska
postać: Kmita reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 czerwca 1956 |
Misja na Wschodzie
Lesław Bartelski
postać: Julian Konstanty Ordon reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 sierpnia 1956 |
Błękitny omnibus
Edward Morgan Forster
postać: Amadeusz przepiórka reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 września 1956 |
Wrogowie
Maksym Gorki
postać: Narrator reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 września 1956 |
Wrogowie
Maksym Gorki
postać: Narrator reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 października 1956 |
Do światła
Iwan Franko
postać: Żurkowski reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 listopada 1956 |
Żółty krzyż
Andrzej Strug
postać: Wager reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1957 |
Niezwykła afera
Agatha Christie
postać: Pułkownik Bantry reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lutego 1957 |
Placówka postępu
Joseph Conrad Korzeniowski
postać: Narrator reżyseria: Bohdziewicz Antoni teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 października 1957 |
Księga Apokryfów
Karol Čapek
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lutego 1958 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
postać: Narrator reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 października 1958 |
Nad wielką rzeką
Aleksander Rymkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 lutego 1959 |
Królewska korona
Halina Auderska
postać: Narrator reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 lutego 1959 |
Ballada Gorazdowska
Hanna Januszewska
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1959 |
Poemat otwarty
Tadeusz Różewicz
postać: Urzędnik reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 października 1959 |
O Janaszu Korczaku, pięknej Miecznikównie i wielkim pisarzu
Jerzy Kądziela, Józef Ignacy Kraszewski
postać: Kraszewski reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 października 1959 |
Z przeszłości
Maria Konopnicka
postać: Vulpianus reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1960 |
Dramat Jana Czarowica
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1960 |
Szczerbatek
Halina Auderska
postać: Leszcz reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 maja 1960 |
Otrzęsiny krakowskie
Roman Pisarski
postać: Rektor Akademii Krakowskiej reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1960 |
Portret z chartem
Julia Hartwig
postać: Merlini reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1960 |
Stawka na sakrament
Bohdan Czeszko
postać: Ojciec Hieronim reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1961 |
Profesor i pchła
Hanna Januszewska
postać: Hans Christian Andersen reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1961 |
Plon życia naszego
Samuel Aloszyn
postać: Michał Borysowicz Morgunow reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1961 |
Rokk życia
Aleksander Czakowski
postać: Sekretarz Komitetu Obwodowego Partii reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 maja 1961 |
Sen, który odszedł
Jacek Szczęk
postać: Narrator reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 września 1961 |
Opowieść o dobrym rycerzu Lancelocie
Julia Hartwig
postać: Bors de Ganis reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 października 1961 |
Mały dobosz Komuny
Karol Koźmiński
postać: Narrator reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 grudnia 1961 |
Słówka, Słówka
Tadeusz Boy-Żeleński, Zenon Przesmycki, Kazimierz Tetmajer-Przerwa
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 kwietnia 1962 |
Pokoik w oficynie
Nigel Balchin
postać: Pułkownik Holland reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 kwietnia 1962 |
Idzie burza
Halina Auderska
postać: Jan z Chlumu reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1962 |
Ucieczka
Michaił Bułhakow
postać: Narrator reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 grudnia 1962 |
Książęce nadanie
Halina Auderska
postać: Książę reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 stycznia 1963 |
Dziecinne lata
Marian Brandys, Ludwika Woźnicka
postać: Nauczyciel języka polskiego reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 kwietnia 1963 |
Tor
Jan Paweł Gawlik
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 października 1963 |
Bolek w Jeleniej Górze
Maria Szypowska
postać: Sędzisław reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 stycznia 1964 |
Nick
Ernest Hemingway
postać: Narrator reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 marca 1964 |
Messer Dante Alighieri
Dante Alighieri, Ewa Nowacka
postać: Narrator reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 września 1965 |
Panama albo przygody moich siedmiu wujków
Blaise Cendrars
forma twórczości: role reżyseria: Zapasiewicz Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 listopada 1965 |
Antrepryza narodowa
Zofia Orszulska
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 stycznia 1966 |
Mickiewicz i Maryla
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 stycznia 1966 |
Pocałunek
Kazimierz Truchanowski
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 maja 1966 |
Bez korony
Halina Auderska
postać: Batu-chan reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 maja 1966 |
Wiwat wszystkie stany
Zofia Orszulska
postać: Julian Niemceiwcz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1966 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Narrator reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 czerwca 1966 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Boratyński reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 października 1966 |
Czarniecki i jego żołnierze (Najazd)
Kazimierz Korcelli
postać: Ksiądz reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1966 |
Trubadur z Roussillon
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1967 |
Drzewa w Martonvásár
Jerzy Kierst
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lutego 1967 |
Szkarłatnu krzew Dhak
Rudyard Kipling
postać: Durga Dass reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 maja 1967 |
Machina pana Watta
Zbigniew Przyrowski
postać: Pan Grey reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 września 1967 |
Pułkownik dwudziestego regimentu
Jerzy Janicki, Andrzej Kudelski
postać: Niemcewicz reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1967 |
Zabójstwo w galerii
Anna Kowalska, Jerzy Kowalski
postać: Profesor Vergas reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 grudnia 1967 |
Czy można wierzyć lekarzom
Jerzy Janicki
postać: Prokurator reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 stycznia 1968 |
Blaszany kogucik
Karol Matusiak
postać: Ojciec reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 1968 |
Wolność i prawo
Jadwiga Chamiec
postać: Narrator reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1968 |
Bolko i Regelinda
Halina Auderska
postać: Książę Bolesław reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 kwietnia 1968 |
Acheron w samo południe
Tadeusz Różewicz
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1968 |
Na Atlantyku
Halina Auderska
postać: Mr Thompson reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 grudnia 1968 |
Opowieść o samotnym admirale
Julia Hartwig
postać: Narrator reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 1969 |
Polska to jest wielka rzecz
Stanisław Wyspiański
postać: Głos reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 sierpnia 1969 |
Powstanie Warszawskie
Zofia Orszulska
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 grudnia 1970 |
Choinka
Hans Christian Andersen
postać: Narrator Hans reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 grudnia 1970 |
Telefon z Londynu
Włodzimierz Odojewski
postać: Komisarz reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1971 |
Igła wojewody
Stanisław Rembek
postać: Stary Fiedor reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 marca 1971 |
Ziemia tragiczna
Erskine Caldwell
postać: Narrator reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1971 |
Apel odwagi
Józef Wielowski
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 1971 |
Szantażyści
Włodzimierz Odojewski
postać: Komisarz Dickson reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 sierpnia 1971 |
Homo Führer
Bronisław Wiernik
postać: Profesor Trevor-Roper reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1971 |
Halo, tu Ramsay
Bronisław Wiernik
postać: Sieburg reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 listopada 1971 |
Halo, tu Ramsay
Bronisław Wiernik
postać: Sieburg reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 grudnia 1971 |
Halo, tu Ramsay
Bronisław Wiernik
postać: Sieburg reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 kwietnia 1972 |
Potrójny ślad
Włodzimierz Odojewski
postać: Turton reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 kwietnia 1972 |
Tezeusz i Ariadna
Jadwiga Żylińska
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 maja 1972 |
Królewskie słowo. Listopad 1771
Mieczysław Szerer
postać: Lubomirski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 lipca 1972 |
Daleka jest droga do Tipperary
Anna Sudlitz
postać: Sędzia reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 lutego 1973 |
Żagiel na niebie
Halina Auderska
postać: Kanonik Łukasz Watzenrode reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 marca 1973 |
Sprawa brzeska
Mieczysław Szerer
postać: Limanowski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1973 |
Bitwa o atom
Jan Rogala
postać: Albert Eistein reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 kwietnia 1973 |
Pierwsze w Europie
Halina Auderska, Ignacy Krasicki
postać: Hugo Kołłątaj reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 kwietnia 1973 |
Sposób na Alcybiadesa
Edmund Niziurski
postać: Pan Farfala reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1973 |
Sposób na Alcybiadesa
Edmund Niziurski
postać: Pan Farfala reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 kwietnia 1973 |
Sposób na Alcybiadesa
Edmund Niziurski
postać: Pan Farfala reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 września 1973 |
Kryptonim "Pommernstellung DL"
Janusz Korczak
postać: Guderian reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 października 1973 |
Kryptonim "Pommernstellung DL"
Janusz Korczak
postać: Generał Guderian reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 listopada 1973 |
Wyrastają z żywymi oczami
Bronisław Wiernik
postać: Stanisław Płatek reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1973 |
Wyrastają z żywymi oczami
Bronisław Wiernik
postać: Patek reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 stycznia 1974 |
Wielka przygoda
Anna Sosińska
postać: Stary Karol Darwin reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 lutego 1974 |
Emancypantki
Bolesław Prus
postać: Profesor Dębicki reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lutego 1974 |
Emancypantki
Bolesław Prus
postać: Profesor Dębicki reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 marca 1974 |
Emancypantki
Bolesław Prus
postać: Profesor Dębicki reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1974 |
Człowiek w żelaznej masce
Waldemar Łysiak
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 kwietnia 1974 |
Emancypantki
Bolesław Prus
postać: Profesor Dębicki reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1974 |
Telemach w dżinsach
Adam Bahdaj
postać: Lekarz reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lipca 1974 |
Czekać końca
Andrzej Przypkowski
postać: Doktor reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 września 1974 |
Wróg pod mikroskopem
Olga Kuzniecowa
postać: Chapuis reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 listopada 1974 |
W burzy
Władysław Terlecki
postać: Cenzor reżyseria: Lesiewicz Witold teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 listopada 1974 |
Dolores
Jacek Bocheński
postać: Starzec reżyseria: Lesiewicz Witold teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1974 |
Długo i szczęśliwie
Jerzy Broszkiewicz
postać: Profesor Einstein reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 grudnia 1974 |
Chłopcy od Rudego
Janusz Domagalik
postać: Dyrektor reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 grudnia 1974 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
forma twórczości: role reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1974 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
forma twórczości: role reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 stycznia 1975 |
O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki
Bronisław Wiernik
forma twórczości: role reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1975 |
Chłopcy od Rudego
Janusz Domagalik
postać: Dyrektor reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Stary baum reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Stary Baum reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 stycznia 1975 |
Chłopcy od Rudego
Janusz Domagalik
postać: Dyrektor reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 marca 1975 |
Ojciec geniuszów
Kazimierz Kordas
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1975 |
Żołnierski zegarek
Borys Gołubiew
postać: Dyrektor domu dziecka reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 kwietnia 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Doktor reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 czerwca 1975 |
Wzlot i upadek Mussoliniego
Marcin Wolski, Stanisław Żytyński
postać: Ludwig reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lipca 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Kubkowski reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Staruszek reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 listopada 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Staruszek reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 listopada 1975 |
Narodziny Nowego świata
Wiesław Górnicki, Wiesław Opałek
postać: James Byrnes reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 listopada 1975 |
Narodziny Nowego świata
Wiesław Górnicki, Wiesław Opałek
postać: James Byrnes reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Staruszek reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1976 |
Obrona Machiavellego
Barbara Lichocka
postać: Sędzia reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1976 |
Pod Cedynią
Halina Auderska
postać: Narrator/Gęślarz reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 marca 1976 |
Gospoda przy rozstajnych drogach
Teresa Markowska
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 marca 1976 |
Dobry wieczór lato, dobry wieczór miłość
Endre Fejes
postać: Sebastyen reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1976 |
Wariat czy geniusz
Eugeniusz Bojanowski
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 1976 |
Effi Briest
Theodor Fontane
postać: Doktor Rummschüttel reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 czerwca 1976 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Profesor Gąsowski reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 czerwca 1976 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Profesor Gąswoski reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1976 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Profesor Gąsowski reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 czerwca 1976 |
Wina patrona
Wojciech Streich
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1976 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Profesor Gąsowski reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 czerwca 1976 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Profesor Gąsowski reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 września 1976 |
Nad Niemnem
Eliza Orzeszkowa
postać: Apostoł Bohatyowicz reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 września 1976 |
Nad Niemnem
Eliza Orzeszkowa
postać: Apostoł Bohatyrowicz reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 listopada 1976 |
Generał Komunardów
Jerzy Jan Kolendo
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lutego 1977 |
Ofiary
Saturnina Wadecka
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 marca 1977 |
Przerwać krąg
Jarosław Sokół
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 marca 1977 |
Gdy śmierć przychodzi
Adam Wojciechowski
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1977 |
Serca ocalone
Helena Komorowska
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1977 |
Fortele Jonatana Koota
Janusz Przymanowski
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 czerwca 1977 |
Stara panna
Edith Wharton
postać: Doktor reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 czerwca 1977 |
Niech "Zygmunt" głosi jego chwałę
Andrzej Korsak
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 sierpnia 1977 |
Fortele Jonatana Koota
Janusz Przymanowski
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 sierpnia 1977 |
Sława i chwała
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Profesor Ryniewicz reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1977 |
Karolcia
Maria Krüger
postać: Pan Leśniak reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 marca 1978 |
Srebrny książę i Giaury
Arif Aleyo
postać: Szattat reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 czerwca 1978 |
Eminencje i bałłabancje
Edmund Niziurski
postać: Antyporowicz reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lipca 1978 |
Biblioteka Narodowa
Zofia Orszulska
postać: Przewodniczący Komisji Edukacji Narodowej reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1978 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Szymon Gajowiec reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 marca 1979 |
Litwin i Andegawenka
Stefan Maria Kuczyński
postać: Sędziwój, wojewoda kaliski reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 lipca 1979 |
Skryba i władca
Anna Sosińska
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 grudnia 1979 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Prezes reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 marca 1980 |
Sztandar ze spódnicy
Hanna Marzańska
postać: Sędzia Timanawski reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 czerwca 1980 |
Pani Helena i pan Henryk
Jan Koecher, Alina Kozińska
postać: Adam Grzymała - Siedlecki reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lipca 1980 |
Rzeczywistość
Jerzy Putrament
postać: Sędzia Butkiewicz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 sierpnia 1980 |
Rzeczywistość
Jerzy Putrament
postać: Butkiewicz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 sierpnia 1980 |
Rzeczywistość
Jerzy Putrament
postać: Butkiewicz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 października 1980 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Menes reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 października 1980 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Menes reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 listopada 1980 |
Faul
Andrzej Kopcza
postać: Pierwszy członek zarządu reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 stycznia 1981 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Starzec Mozaides reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 marca 1981 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Mozaides reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1981 |
Pamiątki Soplicy
Henryk Rzewuski
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 maja 1981 |
Wuj Arkadiusz i pani Lucyna
Jan Koecher
forma twórczości: role reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Pruski koncert
Witold Rosnowski
postać: Hrabia Schulemburg reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|