21 lutego 1953 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Tourterelle reżyseria: Kochanowicz Jan, Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
27 lutego 1954 |
Takie czasy
Jurandot Jerzy
postać: Męgorzewski reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 lipca 1954 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Łapowy reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 grudnia 1954 |
Tania
Aleksiej Arbuzow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Misiurewicz Sławomir teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 grudnia 1954 |
Tania
Aleksiej Arbuzow
postać: Lekarz reżyseria: Misiurewicz Sławomir teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 lutego 1955 |
Ludzie i cienie
Andrzej Wydrzyński
postać: Miller reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 maja 1955 |
Barberyna
Alfred de Musset
postać: Pilacco reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 listopada 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Antoni Wójcik reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 listopada 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 kwietnia 1956 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Kapulet reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
25 lipca 1956 |
W małym domku
Rittner Tadeusz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
25 lipca 1956 |
W małym domku
Rittner Tadeusz
postać: Sędzia reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
29 września 1956 |
Grube ryby
Bałucki Michał
postać: Burczyński reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1957 |
Ich dwóch
Roman Niewiarowicz
postać: Prezes Kolityński reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 maja 1957 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Książę Alba reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 października 1957 |
Pan Damazy
Józef Bliziński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 października 1957 |
Pan Damazy
Józef Bliziński
postać: Bajdalski reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
25 stycznia 1958 |
Don Juan
Molière
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
25 stycznia 1958 |
Don Juan
Molière
postać: Posąg Komandora reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 kwietnia 1958 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bogdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 kwietnia 1958 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Quintana reżyseria: Bogdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 czerwca 1958 |
Śmierć przychodzi co miesiąc
Wilczyński Karol
postać: Doktor reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 czerwca 1958 |
Śmierć przychodzi co miesiąc
Wilczyński Karol
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 grudnia 1958 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Jan reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 lutego 1959 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Dorożkarz reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 kwietnia 1959 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Malwolio reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 czerwca 1959 |
Ostatnia wola
Aleksander Fredro
postać: Zawilski reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 czerwca 1959 |
Ostatnia wola
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 grudnia 1959 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Ciuciumkiewicz reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 marca 1960 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
postać: Stryj Ben reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 maja 1960 |
Nasze kochane dziatki
Nicola Manzari
postać: Prezes sądu dla nieletnich reżyseria: Gajdar Józef teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 lipca 1960 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 lipca 1960 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
postać: Ojciec reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 grudnia 1960 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Nonancourt reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
24 czerwca 1961 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
24 czerwca 1961 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Pan Diafoirus reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 kwietnia 1962 |
Król
Paul Emanuel Aréne, Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 kwietnia 1962 |
Król
Paul Emanuel Aréne, Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
postać: Lelorrain reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 czerwca 1962 |
Jak Matyasz wojaczki kosztował
Anonim
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 czerwca 1962 |
Jak Matyasz wojaczki kosztował
Anonim
postać: Handlarz reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 marca 1963 |
Panna mężatka
Józef Korzeniowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 marca 1963 |
Panna mężatka
Józef Korzeniowski
postać: Ignacy reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 marca 1964 |
Demon ziemi
Frank Wedekind
postać: Książę Ecszerny reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 czerwca 1964 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Mnich reżyseria: Madej Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
9 października 1964 |
Dzień orderu
Stanisław Grochowiak
postać: Pieślak reżyseria: Stefański Lech Emfazy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 marca 1965 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 marca 1965 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Murarz I reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1965 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Pyramus reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 listopada 1965 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
postać: Mizantropski reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 marca 1966 |
Mój brat niepoprawny
Oscar Wilde
postać: Marriman reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 lutego 1968 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Jan reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
9 czerwca 1968 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Belial reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
20 października 1968 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Baptysta reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1969 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Lokaj I reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 maja 1969 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Woźny reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 października 1969 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Burmistrz reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 marca 1970 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Błażej reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
29 października 1970 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Dorożkarz reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|