teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Wojciech Tomczyk

Nagrody

1.

nagroda:Zabrze - III Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" - Grand Prix przyznawane przez publiczność dla autora najlepszego dramatu na festiwalu, za sztukę "Wampir" pokazaną przez Teatr Nowy w Zabrzu
rok otrzymania:2003

2.

nagroda:Warszawa - X Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - wyróżnienie za tekst sztuki "Wampir"
rok otrzymania:2004

3.

nagroda:Sopot - VII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa teatry" - Grand Prix za tekst sztuki "Norymberga" w reżyserii Waldemara Krzystka
rok otrzymania:2007

4.

nagroda:Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
rok otrzymania:2007

5.

nagroda:Warszawa - Nagroda "Skrzydła Dedala" za sztuki teatralne zebrane w tomie "Dramaty", "za odwagę mierzenia się z dramatycznymi tematami historii współczesnej"
rok otrzymania:2018

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.