22 grudnia 1951 |
Dwa tygodnie w "Raju"
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Żelazny reżyseria: Szpakowicz Czesław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
22 lutego 1953 |
Gbury
Carlo Goldoni
postać: Leonard reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
2 czerwca 1954 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Antoni Siemionowicz Makarenko reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
2 czerwca 1954 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Arkadiusz Spiridonowicz Rodimczyk reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
2 czerwca 1954 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Czernienko reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
16 kwietnia 1955 |
Zbiegowie
Auderska Halina
postać: Stolnik Stecki reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
26 listopada 1955 |
Sceny z "Dziadów"
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
29 grudnia 1955 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Ślusarz reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
30 sierpnia 1956 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent Milczek reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
5 stycznia 1957 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Majordomus reżyseria: Byrska Irena, Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
24 maja 1958 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Laertes reżyseria: Byrska Irena, Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
24 maja 1958 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Odys reżyseria: Byrska Irena, Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
8 października 1958 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Gromiwój reżyseria: Rybotycka Lidia teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 marca 1960 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Bandyta I reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 marca 1960 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Siward reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
9 czerwca 1960 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Pióropusz reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
12 listopada 1960 |
Śpioch czyli Jeppe z Góry
Holberg Ludwik
postać: Jakub Jonasz reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
28 czerwca 1961 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Caramanchel reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
14 stycznia 1962 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Venture reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
20 kwietnia 1963 |
Taniec czarnego sierżanta
Arden John
postać: Burmistrz reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
31 grudnia 1963 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Radca Alfons Kłaczek Kłaczkowski reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
25 marca 1964 |
Co chcecie czyli Wieczór ...
Shakespeare William
postać: Sir Tobiasz reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
20 maja 1964 |
Rok 1944
Kuśmierek Józef
postać: Doktor reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
29 lipca 1964 |
Gwałtu, co się dzieje
Aleksander Fredro
postać: Tobiasz reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
7 listopada 1964 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Anton Antonowicz Dmuchanowski reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
9 stycznia 1965 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Wicherkowski reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 marca 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Bajkow reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
31 lipca 1965 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Damazy Żegota reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
19 listopada 1965 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Czepiec reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
2 lutego 1966 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Mieczysław reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 marca 1966 |
Dobry człowiek z Seczuanu
Bertolt Brecht
postać: Wang reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
5 listopada 1966 |
Derby w pałacu
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Wachmistrz reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
8 kwietnia 1967 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Bartolo reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
3 czerwca 1967 |
Popas króla jegomości
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Miecznik Kręgosławski reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
8 listopada 1967 |
Irkucka historia
Aleksiej Arbuzow
postać: Serdiuk reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
17 marca 1968 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Alfred Doolittle reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
27 lipca 1968 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Major reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
17 listopada 1968 |
Szkoła kobiet
Bogusławski Wojciech
postać: Staruszkiewicz reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
1 lutego 1969 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Grzegorz reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
29 marca 1969 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Porfiry Piotrowicz reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
8 czerwca 1969 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Cezar Rupf reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
6 września 1969 |
Ożenić się nie mogę
Aleksander Fredro
postać: Pan Gdański reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
31 stycznia 1970 |
Hamlet, książę duński
William Shakespeare
postać: Poloniusz reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
29 listopada 1970 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Gęba reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
3 kwietnia 1971 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
postać: Tielegin Ilia Ilicz reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
11 listopada 1971 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Pan Geldhab reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
22 stycznia 1972 |
Czerwona magia
Michel de Ghelderode
postać: Mnich reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
25 marca 1972 |
Taniec czarnego sierżanta
Arden John
postać: Bludgeon reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
1 lipca 1972 |
Łeztern
Erol Feridun, Gorzelski Roman
postać: Grogeux reżyseria: Karim Idriss teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
20 września 1972 |
Tajemniczy ogród
Burnett Frances
postać: Ben reżyseria: D`Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|