11 lutego 1950 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
postać: Marta reżyseria: Sokołowska-Łuszczewska Halina teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
30 kwietnia 1950 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
postać: Matka Luby Popowej reżyseria: Sokołowska-Łuszczewska Halina teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
21 października 1950 |
Kto zawinił
Mdiwani Georgij
postać: Ksenia Glebowna reżyseria: Szerzeniewski Ryszard teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
27 stycznia 1951 |
Powrót posła
Niemcewicz Julian Ursyn
postać: Pani Podkomorzyna reżyseria: Kitka-Sokołowski Leopold teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
17 marca 1951 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Arina Pantalejewna reżyseria: Chaberski Emil teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
25 sierpnia 1951 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Pokusa I reżyseria: Cegielski Stanisław teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
14 listopada 1952 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Nenienie reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
20 lutego 1953 |
Faryzeusze i grzesznik
Jerzy Pomianowski, Małgorzata Wolin
postać: Małgorzata reżyseria: Mrongowius Robert teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
18 czerwca 1953 |
Dzień na prowincji
Kazimierz Korcelli
postać: Leośka reżyseria: Bielecki Mieczysław teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
4 grudnia 1953 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Wdowa reżyseria: Turska Elwira teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
8 maja 1954 |
Trafił swój na swego
Aleksander Ostrowski
postać: Agrypina Kondratiewna reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
26 marca 1955 |
Niezły interes
Długosz Roman,Maszewski Edward
postać: Janoszka reżyseria: Jakubowska Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 lipca 1955 |
Turcaret
Lesage Alain Rene
postać: Pani Turcaret reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 czerwca 1956 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Tadrachowa reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
4 lipca 1956 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Ernestyna reżyseria: Cegielski Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 stycznia 1957 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Pani Lemięcka reżyseria: Cegielski Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 maja 1957 |
Dom lalki
Henrik Ibsen
postać: Marianna reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
21 lipca 1957 |
Mój mąż żaba
McLanghlin Maurice
postać: Pani Dawidson reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
27 kwietnia 1958 |
Bezimienna gwiazda
Mihail Sebastian
postać: Panna Kuku reżyseria: Gajdar Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Herodowa reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Karczmarka reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 stycznia 1959 |
Królowa Śniegu
Kazimiera Jeżewska
postać: Stara Rozbójnica reżyseria: zespołowa teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
27 czerwca 1959 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Pani Dyndalska reżyseria: Deskur Maria teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
9 kwietnia 1960 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Żelazna reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 maja 1960 |
Perykles książę Tyru
William Shakespeare
postać: Lichoryda reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 lipca 1960 |
Panna Rosita
Federico García Lorca
postać: Matka Escarpini reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 września 1961 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Pani Jowialska reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
24 marca 1962 |
Irkucka historia
Aleksiej Arbuzow
postać: Kobieta reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1963 |
Ten, który dotrzymuje słowa
Gomes Alfredo Dias
postać: Mulatka I reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 lutego 1964 |
Dama od Maksyma
Georges Feydeau
postać: Pani Vidauban reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 maja 1964 |
Groźniejsi od wroga
Danił Al, Lew Rakow
postać: Listonosz reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 kwietnia 1965 |
Małżeństwo Kreczyńskiego
Suchowo-Kobylin Aleksander
postać: Anna Antonowna Atujewa reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
29 stycznia 1966 |
Bohater bez chorągwi
Stanisław Piętak
postać: Barbara reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
15 kwietnia 1966 |
Paryski Gavroche
Szczepan Gąssowski
postać: Matka Plutarch reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
11 marca 1967 |
Matka Courage
Bertolt Brecht
postać: Stara kobieta reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
17 czerwca 1967 |
Pamiętnik szubrawca, własną ręką napisany
Aleksander Ostrowski
postać: Głafira Klimowna Głumowa reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
3 lutego 1968 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: role reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 kwietnia 1968 |
Krosienka
Ignacy Krasicki
postać: Uczciszewska reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 września 1968 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Teresa reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
14 czerwca 1969 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Tadrachowa reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
4 czerwca 1970 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Baronowa Karolina de Champigny reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
5 listopada 1972 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Ulita reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
20 grudnia 1972 |
Trzy białe strzały
Jan Makarius
postać: Babka Anczida reżyseria: Derengowski Edmund teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 maja 1973 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Ciotka Marcinowa reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
26 maja 1973 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Kobieta reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 września 1973 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Agata reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 czerwca 1974 |
Taka to historia
Groński Ryszard Marek
postać: Babcia reżyseria: Radecka Barbara teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|