9 lutego 1958 |
Gioconda
Amilcare Ponchielli
forma twórczości: role reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
8 lipca 1958 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: role reżyseria: Drabik Stanisław teatr: Opera, Wrocław
|
13 lipca 1958 |
Bal w Savoyu
Paul Ábrahám
forma twórczości: role reżyseria: Olędzki Aleksander teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
11 grudnia 1958 |
Fra Diavolo
Daniel François Esprit Auber
forma twórczości: role reżyseria: Drabik Stanisław teatr: Opera, Wrocław
|
16 stycznia 1959 |
Kopciuszek
Prokofiew Sergiusz
postać: Rówieśnik Królewicza reżyseria: Gogół Jerzy teatr: Opera, Wrocław
|
25 lipca 1959 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
forma twórczości: role reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
12 grudnia 1959 |
Giselle
Adolphe Adam
postać: Albert reżyseria: Gogół Jerzy teatr: Opera, Wrocław
|
12 grudnia 1959 |
Maski
Bukowski Ryszard
postać: Chłopiec II reżyseria: Gogół Jerzy teatr: Opera, Wrocław
|
10 czerwca 1960 |
Traviata
Giuseppe Verdi
forma twórczości: role reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
30 grudnia 1961 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
forma twórczości: role teatr: Opera, Wrocław
|
30 grudnia 1961 |
Jezioro łabędzie
Piotr Czajkowski
postać: Książę Zygfryd teatr: Opera, Wrocław
|
26 stycznia 1963 |
Żydówka
Halevy Jacques Fromental Elie
postać: Śmierć reżyseria: Biliński Zygmunt teatr: Opera, Wrocław
|
21 lipca 1963 |
Teodor Gentleman
Tadeusz Szeligowski
forma twórczości: role reżyseria: Rotbaumówna Lia teatr: Opera, Wrocław
|
15 grudnia 1963 |
Joanna d'Arc
Mikołaj Piejko
postać: Delfin, później Karol VII reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera, Wrocław
|
15 grudnia 1963 |
Joanna d'Arc
Mikołaj Piejko
postać: Lionel reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera, Wrocław
|
31 października 1964 |
Coppelia
Léo Delibes
postać: Franciszek reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera, Wrocław
|
31 października 1964 |
Coppelia
Léo Delibes
forma twórczości: role reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera, Wrocław
|
9 kwietnia 1966 |
Don Kichote
Ludwig Alois Minkus
postać: Basili teatr: Opera, Wrocław
|
4 lutego 1968 |
Król włóczęgów
Friml Rudolf
forma twórczości: role reżyseria: Kostrzewska Barbara teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
9 marca 1968 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
postać: Zefir reżyseria: Żerdzicki Sławomir teatr: Opera, Wrocław
|
5 maja 1968 |
Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
postać: Dziadek do orzechów jako Książę reżyseria: Sobiesiak Rajmund teatr: Opera, Wrocław
|
5 maja 1968 |
Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
postać: Dziadek do orzechów jako Kukła reżyseria: Sobiesiak Rajmund teatr: Opera, Wrocław
|
12 lipca 1968 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: role reżyseria: Radtke Friedrich teatr: Opera, Wrocław
|
26 kwietnia 1969 |
Tryptyk baletowy
Karol Szymanowski
postać: Harnaś reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Opera, Wrocław
|
26 kwietnia 1969 |
Tryptyk baletowy
Augustyn Bloch
postać: Manekin-Mężczyzna reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Opera, Wrocław
|
26 kwietnia 1969 |
Tryptyk baletowy
Karol Kurpiński
postać: Pan Młody reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Opera, Wrocław
|
28 marca 1971 |
Balet, balet, opera, balet
Maurice Ravel
postać: Tancerz czarny reżyseria: Kopiński Mikołaj, Kopiński Mikołaj, Mika Ludwik, Kopiński Mikołaj teatr: Opera, Wrocław
|
28 marca 1971 |
Balet, balet, opera, balet
Mikołaj Rimski-Korsakow
postać: Saharyan reżyseria: Kopiński Mikołaj, Kopiński Mikołaj, Mika Ludwik, Kopiński Mikołaj teatr: Opera, Wrocław
|
28 marca 1971 |
Balet, balet, opera, balet
George Gershwin
postać: Niebieski reżyseria: Kopiński Mikołaj, Kopiński Mikołaj, Mika Ludwik, Kopiński Mikołaj teatr: Opera, Wrocław
|
16 października 1971 |
Balety polskie
Karol Szymanowski
postać: Harnaś reżyseria: Papliński Eugeniusz teatr: Opera, Wrocław
|
16 października 1971 |
Balety polskie
Karol Kurpiński
postać: Pan Młody reżyseria: Papliński Eugeniusz teatr: Opera, Wrocław
|
21 maja 1972 |
Spartakus
Aram Chaczaturian
postać: Krassus reżyseria: Kujawa Teresa teatr: Opera, Wrocław
|
21 maja 1972 |
Spartakus
Aram Chaczaturian
postać: Spartakus reżyseria: Kujawa Teresa teatr: Opera, Wrocław
|
31 stycznia 1976 |
Fontanna Bachczysaraju
Borys Asafiew
postać: Girej reżyseria: Sawicki Henryk teatr: Opera, Wrocław
|
31 stycznia 1976 |
Fontanna Bachczysaraju
Borys Asafiew
postać: Wacław reżyseria: Sawicki Henryk teatr: Opera, Wrocław
|
31 grudnia 1976 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
forma twórczości: role reżyseria: Weit Wolfgang teatr: Opera, Wrocław
|
21 kwietnia 1977 |
Coppelia
Léo Delibes
postać: Coppelius reżyseria: Kujawa Teresa teatr: Opera, Wrocław
|
21 kwietnia 1977 |
Coppelia
Léo Delibes
forma twórczości: role reżyseria: Kujawa Teresa teatr: Opera, Wrocław
|
1 maja 1977 |
Służąca panią
Giovanni Baptista Pergolesi
forma twórczości: choreografia reżyseria: Tarnawski Feliks teatr: PWSM, Wrocław
|
12 stycznia 1980 |
Zapomnieć o Herostratesie
Gorin Grigorij
forma twórczości: układ choreograficzny reżyseria: Wodecki Wiesław teatr: Teatr Dramatyczny, Legnica
|
31 maja 1980 |
Student żebrak
Karl Millöcker
forma twórczości: role reżyseria: Quell de Frank teatr: Opera, Wrocław
|
20 grudnia 1980 |
Wieczór baletów polskich
Grażyna Bacewicz
postać: Karczmarz teatr: Opera, Wrocław
|
20 grudnia 1980 |
Wieczór baletów polskich
Grażyna Bacewicz
postać: Lekarz teatr: Opera, Wrocław
|
29 stycznia 1983 |
Hamlet - kuglarz
Per Christian Jersild
postać: Ludo (gościnnie) reżyseria: Bielunas Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
29 stycznia 1983 |
Hamlet - kuglarz
Per Christian Jersild
forma twórczości: ruch sceniczny reżyseria: Bielunas Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
24 marca 1983 |
Uszy do góry, panie Szwejk!
Jaroslav Hašek
forma twórczości: konsultacja ruchu scenicznego reżyseria: Wodecki Wiesław teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
28 kwietnia 1983 |
Inge
Henryk Czyż
forma twórczości: choreografia reżyseria: Terpiłowski Lech teatr: Opera, Wrocław
|
4 czerwca 1983 |
Podwórkowcy
Kozioł Urszula
forma twórczości: plastyka ruchu reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
29 października 1983 |
W małym dworku
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: plastyka ruchu reżyseria: Bunsch Jacek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
24 marca 1984 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
forma twórczości: plastyka ruchu reżyseria: Gliński Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
10 lipca 1984 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: choreografia reżyseria: Gilewska Ewa teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
20 stycznia 1985 |
Król Maciuś I
Janusz Korczak
forma twórczości: ruch sceniczny reżyseria: Gilewska Ewa teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
7 lipca 1985 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
forma twórczości: choreografia reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
1 lutego 1986 |
Nowe przygody kota w butach
Chomętowski Stanisław
forma twórczości: choreografia reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
19 grudnia 1987 |
Noc wigilijna
Mikołaj Rimski-Korsakow
postać: Szambelan reżyseria: Jamróz Andrzej teatr: Opera, Wrocław
|
7 października 1990 |
Historia konia
Lew Tołstoj
forma twórczości: współpraca choreograficzna reżyseria: Rozowski Mark teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
29 lutego 1992 |
Pożegnanie karnawału
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera, Wrocław
|
24 marca 2000 |
Czarodziejski flet
Wolfgang Amadeusz Mozart
forma twórczości: reżyseria teatr: Opera, Wrocław
|
23 lutego 2001 |
Rigoletto (wznowienie)
Verdi Giuseppe
forma twórczości: reżyseria z Igorem Przegrodzkim teatr: Opera Dolnośląska, Wrocław
|
27 kwietnia 2002 |
Zemsta nietoperza
Strauss Johann
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja,choreografia teatr: Teatr Muzyczny-Operetka Wrocławska, Wrocław
|