15 grudnia 1960 |
Podróż poślubna
Dychawiczny Włodzimierz
postać: Andrzej reżyseria: Milski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
15 kwietnia 1961 |
Zielone rękawice
Karpowicz Tymoteusz
postać: Łuka reżyseria: Bormann Barbara teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
1 września 1961 |
Szkoła żon
Molière
postać: Horacy reżyseria: Biczycki Jan teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 grudnia 1961 |
Leonce i Lena
Georg Büchner
postać: Mistrz ceremonii i Przewodniczący Rady Stanu reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
24 lutego 1962 |
Herakles
Marijan Matkowic
postać: Hyllos reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
24 lutego 1962 |
Herakles
Marijan Matkowic
postać: Pieśniarz i niewolnik reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
16 listopada 1962 |
Teatr Klary Gazul
Merimee Prosper
postać: Narrator; Fray Eugenio reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
16 listopada 1962 |
Teatr Klary Gazul
Merimee Prosper
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
26 lutego 1963 |
Idiotka
Marcel Achard
postać: Kamil Sevigne reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
6 listopada 1963 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Napoleon Bonaparte reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
25 stycznia 1964 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Gralon reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
25 stycznia 1964 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Żołnierz Kostryna reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
12 czerwca 1964 |
Król Henryk VI
Shakespeare William
postać: Posłaniec;Ryszard;Żołnierz reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
10 kwietnia 1965 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Don Henryk reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
5 czerwca 1965 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Artur reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
10 września 1965 |
Dyliżans
Aleksander Fredro
postać: Konduktor dyliżansu reżyseria: Korsan Noemi teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
22 października 1965 |
Śmierć Tarełkina
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Kapitan Połutatarynow reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
22 października 1965 |
Śmierć Tarełkina
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Maksym Kuźmicz Warrawin reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
21 stycznia 1966 |
Przekory miłosne
Bogusławski Wojciech
postać: Walery reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
21 stycznia 1966 |
Przekory miłosne
Bogusławski Wojciech
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
25 marca 1966 |
Nadeszła pora deszczów
Jerzy Strumieński
postać: Erich reżyseria: Falkiewicz Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
4 maja 1966 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Kalaf reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
16 września 1966 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Jan Tarnowski reżyseria: Korsan Noemi teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
4 lutego 1967 |
Antoniusz i Kleopatra
William Shakespeare
postać: Oktawiusz Cezar reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
4 lutego 1967 |
Antoniusz i Kleopatra
William Shakespeare
postać: Agryppa reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 maja 1967 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Möbius reżyseria: Korsan Noemi, Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
15 lipca 1967 |
Pociąg pancerny 14-69
Wsiewołod Iwanow
postać: Niezełasow reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
25 listopada 1967 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Chłopicki reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
25 listopada 1967 |
Warszawianka 44
Krzysztof Gruszczyński
postać: Powstaniec I reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
10 lutego 1968 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Gustaw reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 kwietnia 1968 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Martin reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 października 1968 |
Trismus
Grochowiak Stanisław
postać: Hauptsturmfuhrer reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 lutego 1969 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Stach reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 maja 1970 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Schuppanzigh reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
22 października 1970 |
Paternoster
Helmut Kajzar
postać: Wuj I reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
27 lutego 1971 |
Szczęśliwa przystań
Arden John
postać: Pan Crape reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
2 grudnia 1971 |
Hedda Gabler
Henrik Ibsen
postać: Eilert Lövborg reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
26 marca 1972 |
Charon od świtu do świtu
Tymoteusz Karpowicz
postać: Ksiądz reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
12 listopada 1972 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Podkolesin reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Polski, Poznań
|
20 stycznia 1973 |
Nieznajoma z Sekwany
Ödön von Horváth
postać: Albert reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
24 marca 1973 |
Dobry człowiek z Seczuanu
Bertolt Brecht
postać: Mężczyzna reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
16 czerwca 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Sylwester reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr Polski, Poznań
|
29 września 1973 |
Wariatka z Chaillot
Giraudoux Jean
postać: Szmaciarz reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
15 grudnia 1973 |
Opowieści Lasku Wiedeńskiego
Ödön von Horváth
postać: Alfred reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Polski, Poznań
|
16 lutego 1974 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Podgórski reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 kwietnia 1974 |
Kwiaty polskie
Julian Tuwim
postać: Józio Gwizdalski, Bankier, Tajniak III reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
21 września 1974 |
Ocaleni
Edward Bond
postać: Fred reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Polski, Poznań
|
22 lutego 1975 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Macduff reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
1 kwietnia 1975 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Doktor Karol Justyński reżyseria: Kłopocki Włodzimierz, Wojtych Tadeusz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
30 listopada 1975 |
Doktor Faustus
Christopher Marlowe
postać: Doktor Johan Faustus reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
10 stycznia 1976 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Pan I reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1976 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Sawa reżyseria: Ford Hanaoka Bernard teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 maja 1976 |
Nowe cierpienia młodego W.
Ulrich Plenzdorf
postać: Funkcjonariusz reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
23 stycznia 1977 |
Sny Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Majordomus, Strażnik reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
5 marca 1977 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Łatka reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 października 1977 |
Protokół pewnego zebrania partyjnego
Aleksander Gelman
postać: Lew Sołomachin teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 stycznia 1978 |
Burza
William Shakespeare
postać: Antonio reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 kwietnia 1978 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Sowa, Bajkow reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 listopada 1978 |
Odejście Głodomora
Tadeusz Różewicz
postać: Impresario reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 stycznia 1979 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Ciura Bekiesza reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
11 maja 1979 |
Szalona Greta
Grochowiak Stanisław
postać: Clochard reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 września 1979 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Kreon reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 grudnia 1979 |
Wojna chłopska
Kofta Jonasz
postać: Wendel reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
16 marca 1980 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 marca 1980 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Brown reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 lipca 1980 |
Wesele Figara albo Szalony dzień
Pierre A. Beaumarchais
postać: Bazylio reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 listopada 1980 |
Wieczór Trzech Króli albo co chcecie
William Shakespeare
postać: Błazen reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 lutego 1981 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Menelaus reżyseria: Bułhak Ewa teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 maja 1981 |
Po Hamlecie
Jerzy Żurek
postać: Lizon reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 lutego 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Pankracy reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
25 kwietnia 1982 |
Teraz na ciebie zagłada
Andrzejewski Jerzy
postać: Adam reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
12 września 1982 |
Kram Karoliny
Michel de Ghelderode
postać: Arlekin reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 listopada 1982 |
Szczęśliwe wydarzenie
Sławomir Mrożek
postać: Przybysz reżyseria: Mich Zbigniew teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 marca 1983 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Sajetan Tempe reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 kwietnia 1983 |
Krakowiacy i Górale
Bogusławski Wojciech
postać: Bardos reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
26 czerwca 1983 |
Zapomnieć o Herostratesie
Gorin Grigorij
postać: Herostrates reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
22 stycznia 1984 |
Słowik
Bryll Ernest
postać: Gwardzista I; Jeździec I reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 października 1984 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1985 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Jonatan Jeremiasz Peachum reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1985 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Pastor Kimball reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 października 1985 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Nikifor reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 grudnia 1985 |
Parady
Jan Potocki
postać: Kasander reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 grudnia 1985 |
Parady
Jan Potocki
postać: Ojciec reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 marca 1986 |
Foczka akrobatka
Waldemar Kotas
postać: Szewc reżyseria: Kotas Waldemar teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1986 |
Antygona
Sofokles
postać: Tyrezjasz reżyseria: Ciosek Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 lutego 1987 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Delegat 1 reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 maja 1987 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Ford reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 maja 1987 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 lutego 1988 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
postać: Hrabia d`Albafiorita reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
1 marca 1988 |
Jesienny wieczór
Friedrich Dürrenmatt
postać: Gość reżyseria: Bebak Zbigniew teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 maja 1988 |
Żegnaj, Judaszu
Ireneusz Iredyński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 maja 1988 |
Żegnaj, Judaszu
Ireneusz Iredyński
postać: Judasz reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 czerwca 1988 |
Kopciuszek
Ludwik Świeżawski
postać: Ochmistrz reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 czerwca 1988 |
Kopciuszek
Ludwik Świeżawski
postać: Strażnik reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 grudnia 1988 |
Obrona Sokratesa
Platon
postać: Sokrates reżyseria: Pawlicki Michał teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 marca 1989 |
Pocałunek kobiety-pająka
Manuel Puig
postać: Wiktor reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 czerwca 1989 |
Pinokio
Maciej Staropolski
postać: Magik, Szewc, Kruk I reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
12 listopada 1989 |
Kolacja na cztery ręce
Paul Barz
postać: Jerzy Fryderyk Händel reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
4 marca 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Prawda reżyseria: Osławska Anna teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 kwietnia 1990 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Król Ignacy reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 kwietnia 1990 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Żebrak reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 czerwca 1990 |
Zabawa w śmierć
Ghelderode Michel de wg
postać: Dyrektor reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1990 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1990 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Spowiednik reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 listopada 1990 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: zespół teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 marca 1991 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Marszałek konfederacji Krasiński reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 czerwca 1991 |
Obrona Częstochowy
Bośniacka Elżbieta
postać: Przeor Kordecki reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 września 1991 |
Plajta
Osławska Anna
postać: Maitre II reżyseria: Osławska Anna teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 lutego 1992 |
Świętoszek
Moliere
postać: Orgon reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 czerwca 1992 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Jan Wilhelm Möbius reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 listopada 1992 |
Dziady. Sceny wybrane
Adam Mickiewicz
postać: Senator reżyseria: Nosowicz Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 lutego 1993 |
Z ogłoszenia
Camoletti Marc
postać: Jan reżyseria: Osławska Anna teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 lutego 1993 |
Z ogłoszenia
Camoletti Marc
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Osławska Anna teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 marca 1993 |
Miłość i gniew
John Osborne
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 marca 1993 |
Miłość i gniew
John Osborne
postać: Pułkownik Redfern reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 czerwca 1993 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Gnębon Puczymorda reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 listopada 1993 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodarz reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 stycznia 1994 |
Lampa Aladyna
Baśnie z 1001 nocy
postać: Sąsiad II reżyseria: Morawski Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 stycznia 1994 |
Lampa Aladyna
Baśnie z 1001 nocy
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 marca 1994 |
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
Mikołaj z Wilkowiecka
postać: Opozycjonista reżyseria: Basiński Przemysław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 kwietnia 1994 |
Idźmy wszyscy do Kościuszki ..
Śmigielski Bogdan
postać: Ospi Inglstrom reżyseria: Śmigielski Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 września 1994 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Ojciec reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 stycznia 1995 |
Bachantki
Eurypides
postać: Tejrezjasz reżyseria: Łysak Paweł teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
25 marca 1995 |
Bestia i Piekna
Stanisław Grochowiak
postać: Kupiec reżyseria: Kilian Jarosław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
23 czerwca 1995 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kanclerz reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 grudnia 1995 |
MM - jak Marylin Monroe
Kijański Tadeusz
postać: Zabójca reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 stycznia 1996 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Herod, Prologus, Pasterz Bartos reżyseria: Kilian Jarosław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 marca 1996 |
Rasmus i włóczęga
Lindgren Astrid
forma twórczości: role reżyseria: Machulska Halina teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
1 czerwca 1996 |
O kotce,która chodziła ..
Złotowskia Ewa
postać: Tygrys reżyseria: Złotowska Ewa teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 listopada 1996 |
Lot nad kukułczym gniazdem
Dale Wasserman
postać: Doktor Spivey reżyseria: Wylężałek Łukasz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 lutego 1997 |
Pani Szymborskiej poręcz
Szymborska Wisława
forma twórczości: role reżyseria: Szlachtycz Stefan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 czerwca 1997 |
Antygona
Sofokles
postać: Terezjasz reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 listopada 1997 |
Kopciuszek
Prusicka Irena
postać: Wielki Ochmistrz reżyseria: Stępkowski Karol teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
31 stycznia 1998 |
Mayday
Ray Cooney
postać: Reporter reżyseria: Pokora Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 czerwca 1998 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rembo reżyseria: Perepeczko Marek teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 listopada 1998 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Wojski reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
1 grudnia 1998 |
Nowe szaty króla
Andersen Hans Christian
postać: Obłędny Rycerz reżyseria: Dymarczyk Bonifacy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 maja 1999 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Szpiekin reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 listopada 1999 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Hetman reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
1 grudnia 1999 |
Krzesiwo
Andersen Hans Christian wg
postać: Kat reżyseria: Dymarczyk Bonifacy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
12 listopada 2000 |
Kot w butach
Perrault Charles wg
forma twórczości: role reżyseria: Dymarczyk Bonifacy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 marca 2001 |
Romanse i ballady
Wyspiański*Gombrowicz*...
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 października 2002 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Jan reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|