24 marca 1956 |
Eugeniusz Oniegin
Aleksander Puszkin
postać: Gość na balu i na raucie reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
3 listopada 1956 |
Ararat
Artur Maria Swinarski
postać: Jafet reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 lutego 1957 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Jan Kanty Doręba reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 maja 1957 |
Król włóczęgów
Justin Huntley Mac Carthy
postać: Jacek Toisson reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
3 października 1957 |
Wędka Feniksany
Vega Lope de
postać: Trivinio reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 stycznia 1958 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 stycznia 1958 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Kamerdyner prezydenta reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 kwietnia 1958 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 października 1958 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
postać: Parobek reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 grudnia 1959 |
Każdy z nas...
Bertolt Brecht
postać: Galileusz reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
20 grudnia 1959 |
Każdy z nas...
Henrik Ibsen
postać: Morten Kiil reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 marca 1960 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Makbet reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
9 czerwca 1960 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Gołogórski reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
30 listopada 1960 |
Dwie barwy krwi
Harald Hauser
postać: Manfred von der Lohe reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
23 marca 1961 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Brown reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
7 kwietnia 1961 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
postać: Parobek reżyseria: Roman Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
1 czerwca 1961 |
Sto dni małżeństwa
Gergely Marta
postać: Stuknięty reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
24 października 1961 |
Marzenia i klęski
Howard Sidney
postać: Lekarz reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
16 stycznia 1962 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Pierwszy z ludu reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
7 listopada 1962 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Zakatow reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
17 maja 1963 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Ernest Henry Ernesti, zwany Einsteinem reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
19 października 1963 |
Poranek trzeciego dnia
Fernand Crommelynck
postać: Dezydery reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
14 grudnia 1963 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Pan II reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 kwietnia 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Generał Sokolnicki reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 kwietnia 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Hiszpan reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 kwietnia 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Kat reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 czerwca 1964 |
W popiół płodna
Stanisław Grochowiak
postać: Chłop reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 czerwca 1964 |
Partita na instrument drewniany
Stanisław Grochowiak
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 czerwca 1964 |
W popiół płodna
Stanisław Grochowiak
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 czerwca 1964 |
Partita na instrument drewniany
Stanisław Grochowiak
postać: Pielecki reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
12 lipca 1964 |
Maskarada
Michał Lermontow
postać: Gość I reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
10 października 1964 |
Stworzenie świata
Jerzy Janicki
postać: Szef reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
30 stycznia 1965 |
Oni
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
30 stycznia 1965 |
Oni
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Melchior Abłoputo reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 lutego 1965 |
Pan Bogusławski
Widowisko liryczne
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Straszewska Maria teatr: Estrada Dolnośląska, Wrocław
|
15 lutego 1965 |
Pan Bogusławski
Widowisko liryczne
forma twórczości: role reżyseria: Straszewska Maria teatr: Estrada Dolnośląska, Wrocław
|
1 kwietnia 1965 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Książę Alba reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 listopada 1965 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Prokurator reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 listopada 1965 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Robotnik VII reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 lutego 1966 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Ksiński reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 listopada 1966 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
postać: Chudy reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 kwietnia 1967 |
Król Ryszard Drugi
Shakespeare William
postać: Lord Marszałek; Lord Lenox reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 października 1967 |
Wrogowie
Gorki Maksym
postać: Michał reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 października 1967 |
Wrogowie
Gorki Maksym
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 lutego 1968 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Hoppe reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 października 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Marcello reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 lutego 1969 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Nieśmiałowski reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 września 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 września 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Kolegajew reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
24 października 1970 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Szambelan Jowialski reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
2 lutego 1971 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Pan I, Ojciec reżyseria: Boratyński Wojciech, Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
17 kwietnia 1971 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Agamemnon reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
4 września 1971 |
Nim zapieje kur
Bukovcan Ivan
postać: Fischl reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 października 1971 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 października 1971 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Fernand reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 marca 1972 |
Dramat bez tytułu (Horsztyński)
Juliusz Słowacki
postać: Garnosz reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 czerwca 1972 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
16 września 1972 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
postać: Sieriebriakow Aleksander Władimirowicz reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
18 lutego 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Grzegorz reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
20 maja 1973 |
Upiory
Henrik Ibsen
postać: Pastor Manders reżyseria: Piaskowski Piotr teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 kwietnia 1974 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Pilades reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 listopada 1974 |
Na szkle malowane
Bryll Ernest
postać: Żandarm reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
10 kwietnia 1975 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Bagatelka reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 grudnia 1975 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Dziadek (Ojciec Ojca) reżyseria: Skaruch Witold teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 marca 1976 |
Baba-Dziwo
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Adiutant I reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 grudnia 1976 |
Opowieści kanterberyjskie
Chaucer Geoffrey
postać: Młynarz reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
23 stycznia 1977 |
Sny Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Mirakles reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
5 marca 1977 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Szwajcar reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 lipca 1977 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
5 lutego 1978 |
Sonata widm
Strindberg August
postać: Hummel reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 kwietnia 1978 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Oficer reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 listopada 1978 |
Odejście Głodomora
Tadeusz Różewicz
postać: Rzeźnik III reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 grudnia 1978 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: I radny reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
11 maja 1979 |
Szalona Greta
Grochowiak Stanisław
postać: Grabarz II reżyseria: Zygadło Tomasz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 września 1979 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Strażnik reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 grudnia 1979 |
Wojna chłopska
Kofta Jonasz
postać: Kunz reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
16 marca 1980 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
postać: Wójt reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
30 marca 1980 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Jimmy reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
6 lipca 1980 |
Wesele Figara albo Szalony dzień
Pierre A. Beaumarchais
postać: Pedrillo reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
22 lutego 1981 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Major reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 maja 1981 |
Po Hamlecie
Jerzy Żurek
postać: Żołnierz I reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 października 1981 |
Pieszo
Sławomir Mrożek
postać: Grajek reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 lutego 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Arystokrata reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
29 maja 1982 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Klin reżyseria: Szulczyński Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
29 maja 1982 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Lew reżyseria: Szulczyński Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
12 września 1982 |
Kram Karoliny
Michel de Ghelderode
postać: Żandarm reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 listopada 1982 |
Kopciuch
Janusz Głowacki
postać: Elektryk III reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 marca 1983 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Hiper-robociarz reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 kwietnia 1983 |
Krakowiacy i Górale
Bogusławski Wojciech
postać: Wawrzeniec reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 października 1983 |
Piłat. Proces Chrystusa
Bąk Wojciech
postać: Piłat reżyseria: Tosza Bogdan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
11 lutego 1984 |
Anioł na dworcu
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Chłop reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
28 kwietnia 1984 |
Burza
William Shakespeare
postać: Kaliban reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 października 1984 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Cześnik Raptusiewicz reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1985 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Brown reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 października 1985 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Mendel Krzyk reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 grudnia 1985 |
Kwiaty polskie
Julian Tuwim
postać: Dziewierski reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
2 lutego 1986 |
Tylko dla dorosłych
Groński R.M., Passent D.
forma twórczości: role reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 maja 1986 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Stomil reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1986 |
Antygona
Sofokles
postać: Kreon reżyseria: Ciosek Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 lutego 1987 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Levasin reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 maja 1987 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Sir John Falstaff reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 maja 1987 |
Straszliwie straszne ...
Kotas Waldemar
forma twórczości: role reżyseria: Kotas Waldemar teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 listopada 1987 |
Białe małżeństwo
Tadeusz Różewicz
postać: Ojciec reżyseria: Różewicz Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 maja 1988 |
Żegnaj, Judaszu
Ireneusz Iredyński
postać: Komisarz reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 czerwca 1988 |
Kopciuszek
Ludwik Świeżawski
postać: Dworzanin reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 grudnia 1988 |
Obrona Sokratesa
Platon
postać: Narrator reżyseria: Pawlicki Michał teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 marca 1989 |
Pocałunek kobiety-pająka
Manuel Puig
postać: Naczelnik więzienia reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 czerwca 1989 |
Pinokio
Maciej Staropolski
postać: Dyrektor teatru, Niedźwiedź, Siłacz reżyseria: Medwecki Jacek teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 stycznia 1990 |
Musikkraker
Kajzar Helmut
forma twórczości: role reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 kwietnia 1990 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Król Ignacy reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 października 1990 |
Audiencja
Václav Havel
postać: Browarnik reżyseria: Galos Krzysztof teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1990 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Nieznajomy reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 marca 1991 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Kreczetnikow reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 czerwca 1991 |
Obrona Częstochowy
Bośniacka Elżbieta
postać: Żołnierz reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|