teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Mieczysław Voit

aktor, nie żyje
ur. 1928-08-02, Kalisz
zm. 1991-01-31, Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Złota Szpilka w plebiscycie "Dziennika Łódzkiego"
rok otrzymania:1962

2.

nagroda:Sao Paulo (Brazylia) - Nagroda SACI dla najlepszego aktora zagranicznego - za rolę Księdza Suryna w filmie "Matka Joanna od Aniołów"
rok otrzymania:1963

3.

nagroda:Wrocław - IV FPSW - nagroda Wydziału Kultury WRN w Białymstoku za rolę Gelehrta w sztuce "Skandal w Hellbergu" Broszkiewicza
rok otrzymania:1963

4.

nagroda:Wrocław - XVI FPSW - nagroda za rolę Księcia Himalaj w przedstawieniu "Operetka" Witolda Gombrowicza w Teatrze Nowym w Łodzi
rok otrzymania:1975

5.

nagroda:Wrocław - XVII FPSW - nagroda I stopnia za rolę Barona w przedstawieniu "Garbus" Sławomira Mrożka w Teatrze Nowym w Łodzi
rok otrzymania:1976

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.