Bronisław Kassowski

aktor, nie żyje
ur. 1909-11-16, Mirosław
zm. 1996-10-02, Opole

Nagrody

1.

nagroda:Opole - VI OKT - wyróżnienie za rolę Juklego w przedstawieniu "Sędziowie" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze im.Jana Kochanowskiego Opolu
rok otrzymania:1980

2.

nagroda:Opole - XVII OKT - nagroda za drugoplanową rolę - za rolę Mlaskauera w przedstawieniu "Jan Maciej Karol Wścieklica" Stanisława Ignacego Witkiewicza w Teatrze im.Jana Kochanowskiego w Opolu
rok otrzymania:1991

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.