teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Władysław Zawistowski

Nagrody

1.

nagroda:Wrocław - XXIV FPSW - III nagroda za dramat "Wysocki"
rok otrzymania:1984

2.

nagroda:Warszawa - Konkurs na napisanie utworu dramatycznego z okazji 75-lecia Teatru Polskiego w Warszawie - wyróżnienie za sztukę "Stąd do Ameryki"
rok otrzymania:1987

3.

nagroda:Gdańsk - Nagroda Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w dziedzinie dramaturgii ze szczególnym wyróżnieniem sztuki "Stąd do Ameryki"
rok otrzymania:1988

4.

nagroda:Wyróżnienie Fundacji Literatury za rok 1988 za "Stąd do Ameryki"
rok otrzymania:1989

5.

nagroda:Katowice - nagroda w ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym ogłoszonym przez OTVP w Katowicach, Oddział SPP w Katowicach oraz Teatr TV za sztukę "Farsa z ograniczoną odpowiedzialnością"
rok otrzymania:1993

6.

nagroda:Warszawa - wyrożnienie za sztukę "Witamy w 2002 roku" w konkursie na utwór dramatyczny ogłoszonym przez TVP
rok otrzymania:1999

7.

nagroda:Gdańsk - Splendor Gedanensis za rok 2004 - Nagroda Miasta Gdańska w dziedzinie kultury - przyznana za tom wierszy "Sztandar z ortalionu"
rok otrzymania:2005

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.