8 marca 1963 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Don Rafael de Avellaneda reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
4 maja 1963 |
Aleja słowików
Hanna Adela Mirecka
postać: Robotnik reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
13 lipca 1963 |
Skąpiec
Molière
postać: Walery reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
17 grudnia 1963 |
Baśń o zaklętym jaworze
Maria Kann
postać: Wiatr reżyseria: zespół teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
7 lutego 1964 |
Szkoła żon
Molière
postać: Jaśko reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
3 maja 1964 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Clown II reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 maja 1964 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor I reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
14 maja 1964 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Błazen reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
13 czerwca 1964 |
Wybór
Gawlik Jan Paweł
postać: Wierzba reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
24 października 1964 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Małowieski reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
9 stycznia 1965 |
Heloiza i Abelard
Roger Vailland
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
9 stycznia 1965 |
Heloiza i Abelard
Roger Vailland
postać: Kanonik kapituły Notre Dame reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
30 stycznia 1965 |
Tor
Gawlik Jan Paweł
postać: Sprawozdawca radiowy reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
18 listopada 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz Lwowicz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 listopada 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Niemojewski reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
18 listopada 1965 |
Dziady
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
27 stycznia 1966 |
Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: II Lokaj reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
16 kwietnia 1966 |
Mrs. Dally
William Hanley
postać: Franek reżyseria: Koenig Joanna teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 maja 1966 |
Przez świat idące wołanie ...
Montaż poetycki
forma twórczości: role teatr: przedstawienie impresaryjne
|
21 maja 1966 |
Jesienny wieczór
Friedrich Dürrenmatt
forma twórczości: role teatr: przedstawienie impresaryjne
|
22 maja 1966 |
Cyrkowe sztuki cenię (montaż poetycki)
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: przedstawienie impresaryjne
|
23 maja 1966 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
forma twórczości: role reżyseria: Sławucka Józefa teatr: przedstawienie impresaryjne
|
4 czerwca 1966 |
Ktoś nowy
Marek Domański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
4 czerwca 1966 |
Ktoś nowy
Marek Domański
postać: Zawadko reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
8 września 1966 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
8 września 1966 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
postać: Don Inigo Osorio reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 lutego 1967 |
Mizantrop
Molière
postać: Klitander reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
28 października 1967 |
Wrogowie
Gorki Maksym
postać: Bobojedow reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
24 stycznia 1968 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Żołnierz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 października 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 grudnia 1968 |
Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
19 grudnia 1968 |
Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Kelner I reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
26 marca 1969 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
26 marca 1969 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Drugi reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
29 października 1969 |
Dni Turbinów
Michaił Bułhakow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Polski, Poznań
|
29 października 1969 |
Dni Turbinów
Michaił Bułhakow
postać: Mikołaj Turbin reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Polski, Poznań
|
28 lutego 1970 |
Bar Wszystkich Świętych
Jerzy Broszkiewicz
postać: Tancerz reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
28 lutego 1970 |
Bar Wszystkich Świętych
Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
18 kwietnia 1970 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Laertes reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
18 kwietnia 1970 |
Hamlet
William Shakespeare
forma twórczości: układ pojedynków reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 czerwca 1970 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 czerwca 1970 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Manekin męski 3 reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 czerwca 1970 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Pan Levasin reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Polski, Poznań
|
10 października 1970 |
Ptak
Szaniawski Jerzy
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
5 grudnia 1970 |
Stara kobieta wysiaduje
Tadeusz Różewicz
postać: Ślepiec reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
5 grudnia 1970 |
Stara kobieta wysiaduje
Tadeusz Różewicz
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
14 lutego 1971 |
Miłość do trzech pomarańczy
Joanna Walter
postać: Truffaldino reżyseria: Wieczorkiewicz Wojciech teatr: Teatr Nowy (filia Teatru Polskiego), Poznań
|
16 czerwca 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Poznań
|
31 stycznia 1976 |
Jutro piątek od samego rana
Ryszard Marek Groński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
31 stycznia 1976 |
Jutro piątek od samego rana
Ryszard Marek Groński
postać: Tristan, Instruktor, Wodzirej, Prezenter mody reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
15 maja 1976 |
Czapa, czyli śmierć na raty
Janusz Krasiński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Poznań
|
20 czerwca 1976 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 czerwca 1976 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Teodor ((gościnnie)) reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
11 grudnia 1976 |
Wesele u drobnomieszczan
Bertolt Brecht
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
14 października 1978 |
Wesele
Brecht Bertolt
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
31 grudnia 1978 |
Kolędnicy
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
12 października 1979 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
forma twórczości: role reżyseria: Iwaniec Aleksander, Sowiński Piotr teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
12 października 1979 |
A diabłu ogarek
Wiesław Dymny
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
12 października 1979 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
12 października 1979 |
A diabłu ogarek
Wiesław Dymny
postać: Kania reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
13 października 1979 |
Ptak
Szaniawski Jerzy
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
14 maja 1980 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: opieka artystyczna reżyseria: Pyś Marek teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 listopada 1980 |
Niewypały
Csurka Istvan
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
4 grudnia 1980 |
Uczeń czarnoksiężnika
Bugajski L., Żółkiewska W.
postać: Strażnik II; Kuglarz reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
4 grudnia 1980 |
Uczeń czarnoksiężnika
Bugajski L., Żółkiewska W.
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 marca 1981 |
Jak zrobić karierę
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
7 marca 1981 |
Jak zrobić karierę
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
15 września 1981 |
A diabłu ogarek
Wiesław Dymny
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
27 marca 1982 |
Powsinogi beskidzkie
Emil Zegadłowicz
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
27 marca 1982 |
Wesele u drobnomieszczan
Brecht Bertolt
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 listopada 1982 |
Wesele
Brecht Bertolt
postać: Przyjaciel pana młodego reżyseria: Sowiński Piotr teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
13 listopada 1982 |
Wesele
Brecht Bertolt
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja, adaptacja teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
20 lutego 1983 |
Noc trybad
Enquist Per Olov
postać: August Strindberg reżyseria: Wykurz Ireneusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 marca 1983 |
Ballada i sonet
Roman Kordziński
postać: Protagonista sonetu reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 marca 1983 |
Ballada i sonet
Roman Kordziński
postać: Wojownik reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 marca 1983 |
Ballada i sonet
Roman Kordziński
forma twórczości: role reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
29 kwietnia 1983 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Ziemlanika reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 stycznia 1984 |
Baśń o Aladynie i lampie cudownej
Bolesław Leśmian
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|