Lech Ordon

aktor, nie żyje
ur. 1928-11-24, Poznań
zm. 2017-10-21, Załuski/k Warszawy

Kariera radiowa

Tkacze

Gerhart Hauptmann
forma twórczości:role 
postać: Pfeiffer
reżyseria:Krasnowiecki Władysław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-02-03

Droga do Czarnolasu

Aleksander Maliszewski
forma twórczości:role 
postać: Gąska
reżyseria:Axer Erwin
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-11-16

Bieg do Fragala

Julian Stryjkowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-11-25

Pierwsza posada

Siergiej Antonow
forma twórczości:role 
postać: Mitia Jakowlew
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1953-04-06

Domek z kart

Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
forma twórczości:role 
postać: Posterunkowy Kobza
reżyseria:Axer Erwin
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1953-06-26

Nawrócony

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Ładosiówna Irena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-01-02

Antek

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wiśniewska Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-03-17

O Pierwiosnku złotym, Kluczniku Wiosny

Hanna Zdzitowiecka
forma twórczości:role 
postać: Podbiał
reżyseria:Wiśniewska Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-04-13

Karabiny pani Carrar

Bertolt Brecht
forma twórczości:role 
postać: Rybak II
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-05-01

Dary Wiatru Północnego

Wacław Sieroszewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wiśniewska Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-11-07

Odkrywca Nowego Świata (część 2)

Stanisław Stampfl, Michał Tonecki
forma twórczości:role 
postać: Kucharz
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-11-18

Wściekły baranek

Aurel Baranga
forma twórczości:role 
postać: Urzędnik
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-12-13

Kapitan Fracasse

Théophile Gautier
forma twórczości:role 
postać: Merindol
reżyseria:Berwińska Krystyna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-12-26

Kto wygrał dziś etap

Artur Międzyrzecki
forma twórczości:role 
postać: Majcherek
reżyseria:Rudzki Kazimierz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-12-26

Skradzione szczęście

Iwan Franko
forma twórczości:role 
postać: Chłopak II
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-01-10

Konfederaci barscy

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-02-04

Wyspa siedmiu nieszczęść

Tadeusz Kwiatkowski
forma twórczości:role 
postać: Murzyn
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-03-10

Kociołek z Greenock

Hanna Januszewska
forma twórczości:role 
postać: Pocztylion
reżyseria:Tatarkiewicz-Małkowska Wanda
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-03-12

Przygody Meliklesa Greka

Witold Makowiecki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Broniatowski Mieczysław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-04-09

Gryczane pierożki

Tomasz Zan
forma twórczości:role 
postać: Wiatran
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-05-29

Obiadek u pana Jonesa

Jan Lam
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1955-07-20

Pan Ficek

Andreas Gidas
forma twórczości:role 
postać: Czeladnik Florian
reżyseria:Melina Michał
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-01-20

Krzywo, prosto, byle ostro

Józef Słotwiński
forma twórczości:role 
postać: Ciągar
reżyseria:Słotwiński Józef
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-04-01

Jedna ojczyzna

Michał Rusinek
forma twórczości:role 
postać: Muszkieter
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-06-19

Salon automobilu

Eugène Ionesco
forma twórczości:role 
postać: Sprzedawca
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1957-09-09

Robin Hood

Kazimierz Barnaś
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1957-12-27

Umrzeć dwa razy

Mirosław Stecewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-03-13

Królewna i łabędź

Tadeusz Łopalewski
forma twórczości:role 
postać: Marszałek dworu
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-04-13

Tańczyła piętnastolatka

Anonim
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-04-28

Felka

Ignacy Dąbrowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-05-20

Krzysztof Kolumb

Michel de Ghelderode
forma twórczości:role 
postać: Marynarz z bocianiego gniazda
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-05-30

Dwie wizyty

Jerzy Baranowski, Joanna Wilińska
forma twórczości:role 
postać: Zakrzewski
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-08-14

Wyprowadznie z Egiptu

Zbigniew Byrski, Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać: Dozorca ogrodu
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-09-17

Testament hrabiny de Taban

Zbigniew Byrski, Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-10-09

Gdy słońce gaśnie

Zenon Skierski
forma twórczości:role 
postać: Żołnierz I
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-11-18

O Kalu, który sprzedał popiół

Anonim
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-12-08

Diabeł Boruta

Jadwiga Żylińska
forma twórczości:role 
postać: Ciołek
reżyseria:Tatarkiewicz-Małkowska Wanda
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-12-28

Miasto Santa Cruz

Janina Morawska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-12

Monachomachia, czyli wojna mnichów

Ignacy Krasicki
forma twórczości:role 
postać: Brat Rafał
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-15

Pamiętnik Pani Beatrycze (część 1)

Ernest Hemingway
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-16

Pamiętnik pani Beatrycze (odcinek 1)

Jerzy Rakowiecki
forma twórczości:role 
postać: Wiatraczek
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-16

Henryk VI na łowach

Wojciech Bogusławski
forma twórczości:role 
postać: Milord Rydyng
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-03-30

Aleja Basztowa nr 77

Géza Baróti
forma twórczości:role 
postać: Patko
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-05-03

Decyzja

Konstanty Gaszyński, Stanisław Strumph-Wojtkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Gość/Służba/Powstańcy
reżyseria:Broniatowski Mieczysław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-05-16

Cud w Piotrawinie

Tadeusz Łopalewski
forma twórczości:role 
postać: Cześko
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-05-26

Pompalińscy (odcinek 1)

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać: Żorż
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-07-29

Króliki hrabiego Randolpha

Gwyn Jones
forma twórczości:role 
postać: Beaven
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-12-20

Cudna mieszczka

Wiktor Gomulicki
forma twórczości:role 
postać: Luka
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-12-25

Szkoda tej czarownicy na stos

Christopher Fry
forma twórczości:role 
postać: Mikołaj Devize
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-01-20

Dramat Jana Czarowica

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-01-26

Gdzie diabeł mówi dobranoc

Eugeniusz Paukszta
forma twórczości:role 
postać: Krasawczyk
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-03-06

Saga o Sigridzie i Olafie

Władysław Jan Grabski
forma twórczości:role 
postać: Swen Widłobredy
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-04-10

Miłostki ułańskie

Cyprian Godebski
forma twórczości:role 
postać: Ogrodnik Błażej
reżyseria:Ratschka Rudolf
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-04-18

Jadą goście, jadą

Jarosław Abramow-Newerly, Andrzej Wiktor Piotrowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-07-15

Herbara z cytryną

Inger Hagerup
forma twórczości:role 
postać: Kelner Olaf
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-10-14

Bohater ze snów

Paul Hühnerfeld
forma twórczości:role 
postać: Komisarz policji
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-10-26

Pozytywka

Lech Emfazy Stefański
forma twórczości:role 
postać: January Sokół-Jastrzębowski
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-01-01

Historia statystycznie prawdopodobna

Ludwik Górski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Przybora Jeremi
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-03-25

Złoty kwiat pomarańczy

Anonim
forma twórczości:role 
postać: Garcia
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-04-03

Dorota

Jeremi Przybora
forma twórczości:role 
postać: Stryj
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-06-18

Wspólny dom

Włodzimierz Domeradzki
forma twórczości:role 
postać: Grzela
reżyseria:Wiśniewska Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-09-16

Kucharki

Nora Szczepańska
forma twórczości:role 
postać: Didi
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-09-29

Mały dobosz Komuny

Karol Koźmiński
forma twórczości:role 
postać: Bertrand
reżyseria:Krymkowa Klementyna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-10-06

Igraszki królewskie

Kedar Nath
forma twórczości:role 
postać: Bankier
reżyseria:Broniatowski Mieczysław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1961-11-18

Tajemnica pani Fuller

Halina Pietrusiewicz
forma twórczości:role 
postać: Służący Piotr
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-03-25

Ojciec królowej

Jerzy Stefan Stawiński
forma twórczości:role 
postać: Błażej
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-04-13

Arlekin Mahomet, albo taradajka latająca

Franciszek Zabłocki
forma twórczości:role 
postać: Pierrot
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-06-10

Portret

Mikołaj Gogol
forma twórczości:role 
postać: Handlarz obrazów
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-09-26

O duchach, markizie i niefortunnym aptekarzu

Henri-Pierre Cami
forma twórczości:role 
postaci: Dozorca/Duch II, Lokaj
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1963-01-27

Zaginął Duduś

Edward Fiszer
forma twórczości:role 
postać: Słoboda
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1963-04-14

Lato w Zasławku

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Węgiełek
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1963-08-18

Historia Szymona Sieroty

Ivan Cankar
forma twórczości:role 
postać: Marcin
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-10-25

Koncert Półpanka

Maria Konopnicka
forma twórczości:role 
postać: Tatarak
reżyseria:Tatarkiewicz-Małkowska Wanda
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-11-05

Historia o obrażonym mieście

Irena Landau
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wiśniewska Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-11-14

Nie pozwalam

Hanna Januszewska
forma twórczości:role 
postać: Dębicki
reżyseria:Tatarkiewicz-Małkowska Wanda
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-03-13

Człowiek na wachcie

Jerzy Sawiuk
forma twórczości:role 
postać: Adamski
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-07-04

Antrepryza narodowa

Zofia Orszulska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-11-17

Skarb na wyspie

Hanna Januszewska
forma twórczości:role 
postać: Bosman II
reżyseria:Krymkowa Klementyna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-11-21

Pokój

Arystofanes
forma twórczości:role 
postać: Handlarz z bronią
reżyseria:Byrski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-01-11

Był sobie sad

Jan Edward Kucharski
forma twórczości:role 
postać: Przybyła
reżyseria:Wiśniewska Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-03-26

Marchołt u Króla Salomona

.
forma twórczości:role 
postać: Marchołt
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-04-22

Krwawe gody

Federico García Lorca
forma twórczości:role 
postać: Drwal
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-08-19

Niewidzialna orkiestra

Friedrich Feld
forma twórczości:role 
postać: Bernard Baryłka
reżyseria:Hermelin Halina
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-05-28

Rajskie opowieści

Konstanty Ildefons Gałczyński, Philippe-Jean Hesse, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Julian Tuwim
forma twórczości:role 
postać: Wąż
reżyseria:Zelnik Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-07-30

Niezykłe miasto Cracovia

Julia Hartwig
forma twórczości:role 
postać: Matyjasz
reżyseria:Szczepański Teodor
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-09-11

Kolekcja

Harold Pinter
forma twórczości:role 
postać: Taksówkarz
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-10-11

Foma Gordiejew

Maksym Gorki
forma twórczości:role 
postać: Uchtiszczew
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-10-17

Tysiąc faktów z lat młodości

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać: Zahorowski
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-12-02

Potop (odcinek 6)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Harasimowicz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-12

Potop (odcinek 8)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Harasimowicz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-17

Potop (odcinek 9)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Harasimowicz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-19

Myśliwy

Ludwik Jerzy Kern
forma twórczości:role 
postać: Myśliwy
reżyseria:Tatarkiewicz-Małkowska Wanda
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-04-21

Przygody dobrego wojaka Szwejka (odcinek 1)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Dozorca
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-06-05

Przygody dobrego wojaka Szwejka (odcinek 9)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Żandarm I
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-06-24

Tamta jesień

Leszek Prorok
forma twórczości:role 
postać: Sanitariusz
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-09-12

Igła w stogu siana

Halina Pietrusiewicz
forma twórczości:role 
postać: Matylda
reżyseria:Hermelin Halina
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-09-15

Most

Tadeusz Rittner
forma twórczości:role 
postać: Lolo
reżyseria:Byrska Irena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-10-02

Testament doktora Barga

Werner Bergengruen
forma twórczości:role 
postać: Policjant
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-10-14

Maciek w Jęczmiennym Kraju

Janina Osińska
forma twórczości:role 
postać: Owczarz
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-11-05

Szczesliwy Rossini

Julia Hartwig
forma twórczości:role 
postać: Signor Prinetti
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-11-17

Zamienił stryjek siekierkę na kijek

Halina Pietrusiewicz
forma twórczości:role 
postać: Sąsiad Maciej
reżyseria:Tatarkiewicz-Małkowska Wanda
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-11-25

Cudowna lampa

Bolesław Leśmian
forma twórczości:role 
postać: Sułtan
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-12-12

Antygona

Sofokles
forma twórczości:role 
postać: Goniec z Koryntu
reżyseria:Bradecki Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969

Imieniny

Józef Bliziński
forma twórczości:role 
postać: Marcin
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-02-04

Szukamy starszej pani

Halina Pietrusiewicz
forma twórczości:role 
postać: Przechodzień/ Dozorca
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-03-18

Cudzoziemszczyzna

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Etienne
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-05-13

Dewajtis

Maria Rodziewiczówna
forma twórczości:role 
postać: Illinicz
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-06-05

Słówko wyleci wróblem

Halina Pietrusiewicz
forma twórczości:role 
postać: Klemens
reżyseria:Hermelin Halina
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-06-08

Róża

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-06-24

Wyprawa na Moaternspitz

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-07-07

Bracia

Zdzisław Wróbel
forma twórczości:role 
postać: Lubicz
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-07-22

Dziura w płocie

Halina Pietrusiewicz
forma twórczości:role 
postać: Kum Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-09-09

Czarownica z Piaseczna

Maria Ziółkowska
forma twórczości:role 
postać: Tupalski
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-09-21

Punkt obserwacyjny

Marian Łohutko
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-12-08

Pompalińscy (odcinek 2)

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać: Żorż
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-12-19

Ogniem i mieczem (odcinek 1)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Wachmistrz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-12-24

Pompalińscy (odcinek 8)

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać: Żorż
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-12-29

Willa na sprzedaż

Ewa Dąbrowska-Orzelska
forma twórczości:role 
postać: Pan I
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-07

Sobotnia Góra

Roman Zmorski
forma twórczości:role 
postać: Diabeł
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-29

Ściśle tajne

Jacek Janczarski, Adam Kreczmar
forma twórczości:role 
postać: Trzy tajne głosy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-03-15

Trójgraniasty kapelusz

Pedro Antonio Alarcón
forma twórczości:role 
postać: Lucas Fernandez
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-03-30

Kłopoty z królewną (część 1)

Julia Hartwig
forma twórczości:role 
postać: Czarnowróż Przecherny
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-13

Kłopoty z królewną (część 2)

Julia Hartwig
forma twórczości:role 
postać: Czarnowróż Przecherny
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-13

Kłopoty z królewną (część 3)

Julia Hartwig
forma twórczości:role 
postać: Czarnowróż Przecherny
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-13

Tajemnica księżnej pani

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Blumer
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-13

Ziemia tragiczna

Erskine Caldwell
forma twórczości:role 
postać: Floyd
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-03-03

Wesele u drobnomieszczan

Bertolt Brecht
forma twórczości:role 
postać: Mąż
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-03-14

Dyliżans

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Filonek
reżyseria:René Ludwik
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-04-11

Wesele Figara

Pierre A. Beaumarchais
forma twórczości:role 
postać: Antonio
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-05-01

Maciek

Kazimierz Rzewuski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-05-09

Metafizycy

Witold Rustecki, Marek Żewicki
forma twórczości:role 
postać: Drugi urzędnik
reżyseria:Kajzar Helmut
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-05-24

Geniusz zła (odcinek 7)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Oberżysta
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-04

Strachy (odcinek 1)

Maria Ukniewska
forma twórczości:role 
postać: Ojciec
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-07

Fortuna kołem się toczy

Mirosław Twaróg
forma twórczości:role 
postać: Gaston
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-09-15

Różowy balonik

Wanda Chotomska
forma twórczości:role 
postać: Antoni
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-09-19

Zegar pana Tomasza

Krystyna Grzybowska
forma twórczości:role 
postać: Tomasz Kawka
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-10-17

Lalka (odcinek 19)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Szwajcar
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-12-26

Historia Florydana z Lidią

Wacław Potocki
forma twórczości:role 
postać: Garda
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-12-28

Duża przerwa

Leszek Prorok
forma twórczości:role 
postać: Witczak
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-01-17

Niezwykłe przygody Barona de Cràc

Henri-Pierre Cami
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-01-27

Legnickie pole

Zofia Kossak-Szczucka
forma twórczości:role 
postać: Wagand Adalbertus
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-04-09

Pan Wołodyjowski (odcinek 11)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Kupiec
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-05-19

Kochankowie piekła

Jarosław Marek Rymkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Moscon
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-07

Nieznajomy zamówił requiem (odcinek 16-ostatni)

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać: Deiner
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-11

Miasto pełne ludzi

Krystyna Broll-Jarecka
forma twórczości:role 
postać: Taksówkarz
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-14

Rodzina Poszepszyńskich. Wizyta w szpitalu

Jacek Janczarski, Maciej Zembaty
forma twórczości:role 
postać: Informator
reżyseria:Habielski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-12-16

Polowanie

Ewa Szumańska
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor fabryki
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-28

Express

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać: Pan IV
reżyseria:Gorczycka Joanna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-06-24

Małżeństwo księżycowego wiatru

Bill Gullich
forma twórczości:role 
postać: Pastor
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-08-05

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 9)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Ułan Wincenty
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-10-28

Biały statek - bajka i nie bajka

Czingiz Ajtmatow
forma twórczości:role 
postać: Sejdechmat
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-11-04

Świadek

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-12

Przygody pani Flakonik

Alf Prøysen
forma twórczości:role 
postać: Pan od loterii fantowej
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-01-06

Emancypantki (odcinek 12)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Podsędek
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-01

Emancypantki

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Podsędek
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-11

Człowiek w żelaznej masce

Waldemar Łysiak
forma twórczości:role 
postać: Właściciel karczmy "Pod normandzkim trubadurem"
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-31

Rożen

Janusz Osęka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wiktorczyk Zenon
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-06-29

Ogłoszenie matrymonialne

Alexander Kent
forma twórczości:role 
postać: Jäger
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-06-30

Chłopcy ze Starówki

Halina Rudnicka
forma twórczości:role 
postać: Bielicki
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-08-18

A potem niech biją dzwony

Edmund Niziurski
forma twórczości:role 
postać: Feliks
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-09-17

Operacja W-62 (część 2)

Jerzy Uśpieński
forma twórczości:role 
postać: Mieczysław F.
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-10-13

Trzecia granica (odcinek 2)

Adam Bahdaj
forma twórczości:role 
postać: Szpengel
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-10-28

Polonez z figurami

Adam Bunsch
forma twórczości:role 
postać: Piskorz
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-12-26

Dziady

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor muzyki
reżyseria:Nardelli Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-12-29

Lili

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać: Feluś
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-11

O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki (odcinek 6)

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać: Brat Roman
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-26

Czerwona oberża

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Fryderyk Taillefer
reżyseria:Tobiasz Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-02-02

I tatuś wróci

Jerzy Grzymkowski
forma twórczości:role 
postać: Walczak
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-05-09

Salon wytrzeźwień

Edmund Niziurski
forma twórczości:role 
postać: Wajs
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-06-01

Marzenia i klęski

Sidney Howard
forma twórczości:role 
postać: Listonosz
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-07-30

Trzy wesela

Ludwik Adam Dmuszewski
forma twórczości:role 
postać: Szpicefalk
reżyseria:Gliński Wieńczysław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-08-03

Kobieta w bieli (odcinek 4)

William Collins
forma twórczości:role 
postać: Merriman
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-08-04

Kobieta w bieli (odcinek 6)

William Collins
forma twórczości:role 
postać: Merriman
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-08-08

Próba ognia i wody

Andrzej Braun
forma twórczości:role 
postać: Wiktor Balcerzak
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-10-15

Uciechy stanu małżeńskiego (część 3)

Anonim
forma twórczości:role 
postać: Mąż
reżyseria:Tobiasz Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-11-16

Libertas Aurea

Zofia Kossak-Szczucka
forma twórczości:role 
postać: Męciński
reżyseria:Tobiasz Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-02-18

Z życia awanturnika (odcinek 5)

Józef Ignacy Kraszewski
forma twórczości:role 
postać: Administrator szpitala
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-03-05

Z życia awanturnika (odcinek 6)

Józef Ignacy Kraszewski
forma twórczości:role 
postać: Administrator szpitala
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-03-08

Dobry wieczór lato, dobry wieczór miłość (odcinek 2)

Endre Fejes
forma twórczości:role 
postać: Sprzedawca
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-03-22

Monachomachia

Ignacy Krasicki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Gliński Wieńczysław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-05-23

Świętoszek

Molière
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-10-10

Cwaniak

Ludwik Górski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zelnik Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-10-24

Chłopi (odcinek 1)

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-11-28

Chłopi (odcinek 2)

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-12-05

Pastorałka

Leon Schiller
forma twórczości:role 
postać: Mościbrzuch
reżyseria:Tobiasz Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-12-25

Akropol

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać: Świadek I
reżyseria:Tobiasz Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-12-29

Nowy rok

Jan Tomasz Seweryn Jasiński
forma twórczości:role 
postać: Organista
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-01-01

Spazmy modne

Wojciech Bogusławski
forma twórczości:role 
postać: Służalski
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-04-11

Tajejmnice Starego Miasta

Karol Kucz
forma twórczości:role 
postać: Pan Bułowski
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-05-08

Zamknięty przedział

Zbigniew Kubikowski
forma twórczości:role 
postać: Rosiak
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-05-18

Wyspa

Bohdan Urbankowski
forma twórczości:role 
postać: Herr Pelka
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-09-03

Ja i Arkadiusz Knopf

Zygmunt Zeydler-Zborowski
forma twórczości:role 
postać: Berson
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-09-10

Dlaczego tata śpiewa w łazience?

Hanna Januszewska
forma twórczości:role 
postać: Pasażer autobusu
reżyseria:Merenholc Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-09-25

Werbel domowy

Jan Kanty Gregorowicz
forma twórczości:role 
postać: Urbanek
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-11-19

Skąpiec

Molière
forma twórczości:role 
postać: Jakub
reżyseria:Holoubek Gustaw
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-12-18

Przedziwna opowieść o Stazyjce i Placydzie

Gustaw Morcinek
forma twórczości:role 
postać: Król
reżyseria:Wachowiak Maria
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-01-01

Kapitan Fracasse (odcinek 1)

Théophile Gautier
forma twórczości:role 
postać: Chirriguirri
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-01-20

Placówka

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Stry Grzyb
reżyseria:Wachowiak Maria
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-03-05

Psy się nie mylą

Arthur Conan Doyle
forma twórczości:role 
postać: Barnes
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-03-25

Wiesław czyli wesele krakowskie

Krystyn Ostrowski
forma twórczości:role 
postać: Piszczał
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-03-27

Wiesław, czyli wesele krakowskie

Kazimierz Brodziński
forma twórczości:role 
postać: Piszczał
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-03-27

Życie Bernarda, czyli jak zdobyć powodzenie

Adam Kreczmar
forma twórczości:role 
postać:
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-04-09

Tragiczny romans

Arthur Conan Doyle
forma twórczości:role 
postać: Inspektor
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-07-23

Amfitrio

Franciszek Zabłocki
forma twórczości:role 
postać: Merkury
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-07-25

Nieboszczycy na balu

Ladislav Fuks
forma twórczości:role 
postać: Łukasz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-10-25

Pasje błędomierskie (odcinek 4)

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Stróż Władysław
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-11-10

Pasje błędomierskie (odcinek 8)

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Stróż Władysław
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-11-20

Laus feminae (odcinek 2)

Jerzy Żuławski
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor Malinowski
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-15

Optima

Ewa Szumańska
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-25

Laus feminae (odcinek 8)

Jerzy Żuławski
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor Malinowski
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-29

Ten dobry człowiek z torbą na ramieniu

Władysław Orłowski
forma twórczości:role 
postać: Frankowski
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-04-07

Skruszona potęga

Kazimierz Traciewicz
forma twórczości:role 
postać: Joachim
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-04-09

Rzeczpospolita zapłaci

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Poraj
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-04-29

Retro

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać: Taran
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-05-06

Cnotliwa ladacznica

Thomas Dekker
forma twórczości:role 
postać: Służący Hipolita
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-07-01

Opowieść o królu Haraldzie Długowiecznym

Paavo Haavikko
forma twórczości:role 
postać: Drwal
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-08-15

Lilla Weneda

Juliusz Słowacki
forma twórczości:role 
postać: Święty Gwalbert
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-02

Ako

Halina Krzyżanowska
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-09

Noc jest błękitna

Joachim Brehmer
forma twórczości:role 
postać: Taksówkarz
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-10-05

Pościg

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać: Kierownik Wasiak
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-10-10

W Brighton

Graham Greene
forma twórczości:role 
postać: Wilson
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-10-21

Marionetki

Karen Blixen
forma twórczości:role 
postać: Oberżysta II
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-02

Wysadzony z siodła

Antoni Sygietyński
forma twórczości:role 
postać: Prezes
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-08

Na renesansowym dworze

Ewa Nowacka
forma twórczości:role 
postać: Człowiek
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-17

Mistrz i Małgorzata (odcinek 1)

Michaił Bułhakow
forma twórczości:role 
postać: Nikanor Bosy
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-30

Wielka szansa

Gabriela Górska
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-02-01

Komediantka

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor Cabiński
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-02-29

Satyra prawdę mówi

Franciszek Bohomolec, Elżbieta Drużbacka, Jędrzej Kitowicz, Ignacy Krasicki, Henryk Izydor Rogacki, Henryk Rzewuski, Kajetan Węgierski
forma twórczości:role 
postać: Pijak
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-03-02

Czarnoksięskie jabłuszko

Josef Lada
forma twórczości:role 
postać: Ochmistrz dworu
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-04-03

My, niżej podpisani

Aleksander Gelman
forma twórczości:role 
postać: Malisow
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-04-19

Mistrz i Małgorzata (odcinek 3)

Michaił Bułhakow
forma twórczości:role 
postać: Ambrosij
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-06-11

Opowiadanie z kotem

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Kucharz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-06-24

Psy

Nikołaj Chajtow
forma twórczości:role 
postać: Zootechnik
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-20

Faraon (odcinek 6)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Otoes
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-22

Syn Jagiełły

Władysław Milczarek
forma twórczości:role 
postać: Szpieg sułtana
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-09-30

Najlepszy aktor Finlandii

Pekka Lounela, Veijo Meri
forma twórczości:role 
postać: Sędzia Nieminen
reżyseria:Tobiasz Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-06

Wizyta w zjednoczeniu

Krzysztof Choiński
forma twórczości:role 
postać: Potępieniec II
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-13

Spowiedź Don Juana

Karol Čapek
forma twórczości:role 
postać: Doktor
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-19

Noc wigilijna

Mikołaj Gogol
forma twórczości:role 
postać: Czub
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-21

Dunkanicha, księżyc i Siergiej (część II)

Andrzej Garczarek
forma twórczości:role 
postać: Nepman
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-01-25

Kraksa

Marek Harny
forma twórczości:role 
postać: Szczepaniak
reżyseria:Zelnik Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-02-14

Schody

Jerzy Gierałtowski
forma twórczości:role 
postać: Majster II
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-02-21

Każdy kij ma dwa końce niewątpliwie

Jerzy Pluta
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-05-15

Strach

Władysław Wojciechowski
forma twórczości:role 
postać: Dozorca
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-06-28

Życie dla smiechu. Wczasy w Papanulco

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-07-08

Napoleon z Notting Hill

Gilbert Keith Chesterton
forma twórczości:role 
postać: Mead
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-09-19

Młode lata Juliusza Kossaka

Zofia Kossak-Szczucka
forma twórczości:role 
postać: Doktor Helbich
reżyseria:Wachowiak Maria
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-02-28

Organy

Kajetan Węgierski
forma twórczości:role 
postać: Pleban
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-05-28

Król Maciuś Pierwszy (odcinek 1)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Marszałek dworu
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-01-07

Król Maciuś Pierwszy (odcinek 4)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Marszałek dworu
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-01-28

Król Maciuś Pierwszy (odcinek 6)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Marszałek dworu
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-02-11

Król Maciuś na WYspie Bezludnej (część III)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-02-25

Pani Bovary (część 1)

Gustaw Flaubert
forma twórczości:role 
postać: Ojciec Ronault
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-03-18

Kolejne ogniwo

Gabriela Górska
forma twórczości:role 
postać: Profesor Grey
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-06-17

Basen

Jerzy Kondracki
forma twórczości:role 
postać: Naczelnik
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-06-24

Podróż A (część 2)

Stanisław Dygat
forma twórczości:role 
postać: Cappalongo
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-07-22

Chmury

Arystofanes
forma twórczości:role 
postać: Strepsjades
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-07-29

Młodość w cieniu szubienicy

Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać: Kanonik
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-10-09

Kto zabije Sherlocka Holmesa

Teresa Kalińska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-12-04

Narzeczona filozofa

Elżbieta Staniszewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-12-05

Wyspa Pingwinów - "Metamorfoza pingwinów" (odcinek 2)

Anatol France
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-12-05

Baśnie z 1001 nocy

Anonim
forma twórczości:role 
postać: Kadi
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-12-23

Wyspa Pingwinów - "Zakończenie sprawy Pyrrota" (odcinek 10)

Anatol France
forma twórczości:role 
postać: Sapor
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-01-09

Fatalna miłość

Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać: Kanonik
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-01-15

Amy Foster (odcinek 2)

Joseph Conrad Korzeniowski
forma twórczości:role 
postać: Oberżysta
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-04-07

Przebudzenie - rok 1905 (część I)

Jerzy Grum
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-07-03

Jedyna wyjście

Maria Nurowska
forma twórczości:role 
postać: Mecenas
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-03

Akcja N. (część II)

Jarosław Warzecha
forma twórczości:role 
postać: Inkasent
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-20

Bez liny

Anna Jókai
forma twórczości:role 
postać: Karcsi
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-01-24

Siła przebicia

Tadeusz Kijański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kijański Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-03-22

Bez dogmatu (część 1)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Chwastowski
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-06-01

Apage Satanas, czyli każdemu według potrzeb

Grzegorz Walczak
forma twórczości:role 
postać: Doktor
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-11-26

Urząd (odcinek 4)

Tadeusz Breza
forma twórczości:role 
postać: Sprzedawca
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-07-27

Diabli porządek rzeczy

Michaił Bułhakow
forma twórczości:role 
postać: Ambrosij
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-11-05

Alicja w krainie czarów (część 2)

Lewis Carroll
forma twórczości:role 
postać: Król
reżyseria:Leszczyński Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-26

Cytadela (część 2)

Georges Courteline
forma twórczości:role 
postać: Uqurhart
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-26

Alicja w krainie czarów (część 4)

Lewis Carroll
forma twórczości:role 
postać: Król
reżyseria:Leszczyński Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-01-01

Pan Twardowski (część 1)

Elżbieta Marcinkowska
forma twórczości:role 
postać: Kupiec
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-01-01

Pan Twardowski (część 2)

Elżbieta Marcinkowska
forma twórczości:role 
postać: Kupiec
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-01-03

Kiwony (odcinek 2)

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-01-08

Kiwony (odcinek 3)

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-01-09

Kiwony (odcinek 4)

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-01-10

Kongres we Florencji

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Aymone Lucchesi
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-02-03

Przeznaczenie ma imię Klotylda (część 1)

Giovanni Guareschi
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-12-26

Małpie zwierciadło - Filister (odcinek 1)

Adolf Nowaczyński
forma twórczości:role 
postać: Filister
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-02-03

Małpie zwierciadło - Filister (odcinek 2)

Adolf Nowaczyński
forma twórczości:role 
postać: Filister
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-02-04

Kalosze szczęścia

Hans Christian Andersen
forma twórczości:role 
postać: Pisarz
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-08-24

Koniec rozdziału (odcinek 11)

John Galsworthy
forma twórczości:role 
postać: Compson Grice
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-09-27

Koniec rozdziału (odcinek 12)

John Galsworthy
forma twórczości:role 
postać: Compason Grice
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-09-29

Wierny marzeniom (część I)

Teresa Kalińska , Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-10-30

Żydówka z Toledo (odcinek 3)

Lion Feuchtwanger
forma twórczości:role 
postać: Józef Ibn Esra
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-12-03

Przygody Sindbada Żeglarza (odcinek 1)

Bolesław Leśmian
forma twórczości:role 
postać: Wuj Tabaruk
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-12-25

Peer Gynt (część 2)

Henrik Ibsen
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-12-26

Przygody Sindbada Żeglarza (odcinek 3)

Bolesław Leśmian
forma twórczości:role 
postać: Wuj Tabaruk
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-12-28

Przygody Sindbada Żeglarza (odcinek 4)

Bolesław Leśmian
forma twórczości:role 
postać: Wuj Tabaruk
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-01-02

Przygody Sindbada Żeglarza (odcinek 6)

Bolesław Leśmian
forma twórczości:role 
postać: Wuj Tabaruk
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-01-04

Przygody Sindbada Żeglarza (odcinek 7)

Bolesław Leśmian
forma twórczości:role 
postać: Wuj Tarabuk
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-01-08

Przygody Sindbada Żeglarza (odcinek 8)

Bolesław Leśmian
forma twórczości:role 
postać: Wuj Tarabuk
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-01-09

Blisko domu (część 1.)

Erskine Caldwell
forma twórczości:role 
postać: Clyde Hefflin
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-03-22

Blisko domu (część 2.)

Erskine Caldwell
forma twórczości:role 
postać: Clyde Hefflin
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-03-23

Blisko domu (część 3.)

Erskine Caldwell
forma twórczości:role 
postać: Clyde Hefflin
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-03-24

Nadmuchana bajka (część 1)

Vaclav Suplata
forma twórczości:role 
postać: Zegarmistrz
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-04-15

Nadmuchana bajka (część 2)

Vaclav Suplata
forma twórczości:role 
postać: Zegarmistrz
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-04-16

Trzynasty

Stefan Bratkowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-12-16

Piękna Mauretanka

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-12-26

Starościc ukarany

Adolf Nowaczyński
forma twórczości:role 
postać: Mikuć
reżyseria:Jagła Danuta
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991

Metamorfozy albo Złoty osioł (odcinek 5)

Lucjusz Apulejusz
forma twórczości:role 
postać: Kupiec
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-02-23

Podróż na Marsa

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać: Zorak Plamisty
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-03-03

Szable i miecze

Cvetan Peshew
forma twórczości:role 
postać: Kowal z Moreny
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-03-24

Legenda o wiernej Dorotce i księciu Przemysławie (odcinek 1)

Gustaw Morcinek
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-04-23

Legenda o wiernej Dorotce i księciu Przemysławie (odcinek 2)

Gustaw Morcinek
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-04-23

Podróże z moją ciotką (odcinek 8)

Graham Greene
forma twórczości:role 
postać: Proboszcz
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-06-07

Msza za miasto Arras (część I)

Andrzej Szczypiorski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-11-03

Msza za miasto Arras (część II)

Andrzej Szczypiorski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-11-10

Msza za miasto Arras (część III)

Andrzej Szczypiorski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-11-17

Dziady - Część III (3)

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać: Kolleski Regestrator
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-11-30

Pamiętniki kwestarza

Ignacy Chodźko
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-03-21

Mgła

Jadwiga Skotnicka
forma twórczości:role 
postać: Aptekarz
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-05-24

Krzyżowcy (część I - "Bóg tak chce")

Zofia Kossak-Szczucka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-06-06

Szantaż

John Galsworthy
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-07-04

Młyn Bałtaragisa (odcinek 1)

Kazys Boruta
forma twórczości:role 
postać: Proboszcz
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-09-27

Młyn Bałtaragisa (odcinek 2)

Kazys Boruta
forma twórczości:role 
postać: Proboszcz
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-10-04

Młyn Bałtaragisa (odcinek 3)

Kazys Boruta
forma twórczości:role 
postać: Proboszcz
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-10-18

Monsignore Kichote (część 1)

Graham Greene
forma twórczości:role 
postać: Ojciec Kichote
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-11-18

Omyłka

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Burmistrz
reżyseria:Olejniczak Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-11-21

Monsignore Kichote (część 2)

Graham Greene
forma twórczości:role 
postać: Ojciec Kichote
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-11-25

Monsignore Kichote (część 3)

Graham Greene
forma twórczości:role 
postać: Ojciec Kichote
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-12-02

Monsignore Kichote (część 4)

Graham Greene
forma twórczości:role 
postać: Ojciec Kichote
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-12-09

Ocalić ludzkość

Isaac Asimov
forma twórczości:role 
postać: Meander Block
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-03-20

Upadek

Jerzy Łojek, Stanisław Mackiewicz-Cat, Jerzy Piechowski, Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać: Hetman Kossakowski
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-05-03

Wpadka na Noon Street

Raymond Chandler
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-10-02

Pozdrowienia zza grobu

Piotr Kitrasiewicz
forma twórczości:role 
postać: Szeryf Steve
reżyseria:Olejniczak Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-10-23

Człowiek, który lubił psy

Raymond Chandler
forma twórczości:role 
postać: Doktor Sundstrand
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-12-11

Noc

Michelangelo Antonioni
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-01-23

Lis Przechera (część 2)

Johann Wolfgang Goethe
forma twórczości:role 
postać: Baran Tryk
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-03-09

Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka (odcinek 19)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Kapelan
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-04-14

Ptaki

Arystofanes
forma twórczości:role 
postać: Wieszczbiarz
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-04-16

Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka (odcinek 20)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Kapelan
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-04-18

Tomcio Paluszek

Jakub i Wilhelm Grimm
forma twórczości:role 
postać: Proboszcz
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-05-03

Z chłopa król

Józef Ignacy Kraszewski
forma twórczości:role 
postać: Dworak/ Zdrajca
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-06-02

Piszczyk, Piszczyk, Piszczyk... (odcinek 46)

Jerzy Stefan Stawiński
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-08-16

Człowiek z Devon

John Galsworthy
forma twórczości:role 
postać: Pearse
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-10-16

Fryderyk Wielki (odcinek 1)

Adolf Nowaczyński
forma twórczości:role 
postać: Gockowski
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-10-22

Wielki Fryderyk

Adolf Nowaczyński
forma twórczości:role 
postać: Gockowski
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-10-22

Księżniczka Babilonu

Voltaire
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-11-12

Królewna żabka

Janina Porazińska
forma twórczości:role 
postać: Dworzanin
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-11-23

Zbrodnia w Dzielnicy Północnej

Stefan Kisielewski
forma twórczości:role 
postać: Radca Aleksander Pikron
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-12-10

Kropla rozumu i morze cierpliowści (część 1)

Liliana Bardijewska
forma twórczości:role 
postać: Młynarz
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-12-26

Kropla rozumu i morze cierpliowści (część 2)

Liliana Bardijewska
forma twórczości:role 
postać: Młynarz
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-12-27

Kapitanowie zuchy (odcinek 1)

Rudyard Kipling
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-01-30

Kapitanowie zuchy (odcinek 2)

Rudyard Kipling
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-01-31

Kapitanowie zuchy (odcinek 3)

Rudyard Kipling
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-02-01

Kapitanowie zuchy (odcinek 4)

Rudyard Kipling
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-02-02

Jak Michałek uczył się czarów

Anna Lisowska-Niepokólczycka
forma twórczości:role 
postać: Czarnoksiężnik
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-10-29

Opowieść o myśliwym

Helena Adamczewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-12-22

Płomienie (odcinek 12)

Stanisław Brzozowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-03-21

Bracia Karamazow (odcinek 1)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać: Maksimow
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-04-09

Bracia Karamazow (odcinek 6)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać: Maksimow
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-04-16

Bracia Karamazow (odcinek 7)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać: Maksimow
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-04-17

Bracia Karamazow (odcinek 19)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-05-06

Bracia Karamazow (odcinek 21)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-05-08

Europejczycy

Henry James
forma twórczości:role 
postać: Pan Wentworth
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-06-22

Ogniem i mieczem (odcinek 10)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Poseł Ursu
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-07-05

Ogniem i mieczem (odcinek 12)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Poseł Ursu
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-07-09

Ogniem i mieczem (odcinek 14)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Poseł Ursu
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-07-11

Zbójecka dola

Wojciech Letki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-08-18

Diabelska miłość

Witold Bunikiewicz
forma twórczości:role 
postać: Lucyfer
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-09-21

Don Camillo i dzisiejsza młodzież (część 2)

Giovanni Guareschi
forma twórczości:role 
postać: Biskup
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-09-25

Partita na instrument drewniany

Stanisław Grochowiak
forma twórczości:role 
postać: Restaurator
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-11-08

Wielki powrót

Maciej Tomasz Trojanowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-11-24

Notatki komiwojażera

Szołem Alejchem
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-04-12

Scenki rodzinne i inne

Ilia Ilf, Eugeniusz Pietrow
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-04-20

Satirikon erotyczny z niespodziankami

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Proboszcz
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-05-01

Klub osobliwych zawodów (część 1 - "Przygody majora Browna")

Heinrich Böll
forma twórczości:role 
postać: Major Brown
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-08-02

Złodziej snów

Liliana Bardijewska
forma twórczości:role 
postać: Król
reżyseria:Markiewicz Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-12-11

Grube ryby

Michał Bałucki
forma twórczości:role 
postać: Burczyński
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-01-11

Ciotka Julia i skryba

Mario Vargas Llosa
forma twórczości:role 
postać: Szef stacji radiowej
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-01-18

Karoca świętych sakramentów

Prosper Mérimée
forma twórczości:role 
postać: Biskup Limy
reżyseria:Markiewicz Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-02-07

O wawelskim smoku trochę inna historia

Anna Onichimowska
forma twórczości:role 
postać: Król
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-11-15

Ludzie bezdomni (odcinek 12)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać: Plenipotent Worszewicz
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-12-10

Podróż sentymentalna

Laurence Sterne
forma twórczości:role 
postać: Dessin
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-02-17

Opowieść o tym, jak Iwan Iwanowicz pokłócił się z Iwanem Nikiforowiczem

Mikołaj Gogol
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łysak Paweł
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-03-20

Ty, tylko ty

Hanna Kowalewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-10-08

Dworzanie

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać: Gadaj
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2000-01-01

Smocze opowieści (odcinek 1)

Edith Nesbit
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2000-03-27

Przedsionek, czyli sny o Niebie i Piekle

Hanna Kowalewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2000-12-01

Imieniny organisty

Jerzy Cieślak
forma twórczości:role 
postać: Ksiądz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-01-14

Znajomość na lepsze czasy

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-04-16

77 kłopotów

Wojciech Letki
forma twórczości:role 
postać: Karczmarz/Papuga
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-10-04

Potop (odcinek 32)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-12-05

Stara baśń (odcinek 17)

Józef Ignacy Kraszewski
forma twórczości:role 
postać: Mirsz
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2002-12-13

Stara baśń (odcinek 18)

Józef Ignacy Kraszewski
forma twórczości:role 
postać: Mirsz
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2002-12-16

Stara baśń (odcinek 22)

Józef Ignacy Kraszewski
forma twórczości:role 
postać: Mirsz
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2002-12-20

Złote pióro

Wojciech Letki
forma twórczości:role 
postać: Smok
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2002-12-26

Przygody Don Kichota (odcinek 27)

Miguel de Cervantes
forma twórczości:role 
postać: Wójt
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2003-06-10

Rycerz

Ewa Kuczkowska
forma twórczości:role 
postać: Karczmarz
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-03-22

Z legend dawnego Egiptu

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-06-02

Król nie może spać

Marek Ławrynowicz
forma twórczości:role 
postać: Król
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-11-13

Zakład

Henryk Rzewuski
forma twórczości:role 
postać: Krajczy Jerzy Płaskowicki
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2005-02-25

Złoty cielec

Stanisław Dobrzański
forma twórczości:role 
postać: Karol Goldenstern
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2005-03-09

Pasieka

Jerzy Janusz Fąfara
forma twórczości:role 
postać: Wikary
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2006-03-03

Niedokończona rozmowa

Andrzej Zakrzewski
forma twórczości:role 
postać: Premier Winston Churchil
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2006-03-06

Lustro pana sędziego

Gilbert Keith Chesterton
forma twórczości:role 
postać: Buller
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2006-11-16

Motel w pół drogi (seria I, odcinek 16)

Adam Bauman, Janusz Kukuła
forma twórczości:role 
postać: Antoni
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2007-03-10

W matni (część 2)

Andrzej Zakrzewski
forma twórczości:role 
postać: Churchill
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2007-05-30

Jeniec i dziewczyna

Kornel Filipowicz
forma twórczości:role 
postać: Staruszek
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2008-03-01

Śmieci

Katarzyna Ciążyńska
forma twórczości:role 
postać: Patefon
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2009-02-28

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.