Mariusz Wojciechowski

aktor, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Opole - XI OKT - nagroda za rolę Gustawa-Konrada w "Dziadach" Adama Mickiewicza w Teatrze im.Stefana Jaracza w Łodzi
rok otrzymania:1985

2.

nagroda:Srebrny Pierścień za rolę Gustawa-Konrada w przedstawieniu "Dziady" w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi
rok otrzymania:1985

3.

nagroda:Kalisz - XXXi Kaliskie Spotkania Teatralne - nagroda "Gońca Teatralnego" za role Pijaka w przedstawieniu "Ślub" z Teatru im. Jaracza w Łodzi
rok otrzymania:1991

4.

nagroda:Łódź - Złota Maska - nagroda za role: Salieriego w przedstawieniu "Amadeusz" Petera Shaffera i Koczkariowa w przedstawieniu "Ożenek" Mikołaja Gogola w Teatrze im.Stefana Jaracza w Łodzi
rok otrzymania:1992

5.

nagroda:Sopot - X Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry" - nagroda dla najlepszego aktora - za rolę Władysława Strzemińskiego w spektaklu "Powidoki"
rok otrzymania:2010

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.