17 marca 1954 |
Antek
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 kwietnia 1954 |
Rycerski pas
Halina Auderska
postać: Narrator reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1954 |
Czego Faust narobił w pewnej aptece?
Bolesław Prus
postać: Ildefons reżyseria: Wroncki Stefan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 listopada 1954 |
Grażyna
Adam Mickiewicz
postać: Rycerz/Lud reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 stycznia 1955 |
Zagłada gniazda os
Gieorgij Briancew
postać: Lejtnant Kostia reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 kwietnia 1955 |
Przygody Meliklesa Greka
Witold Makowiecki
postać: Melikles reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lipca 1955 |
Daleka droga A
Maciej Słomczyński
postać: Johann reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1955 |
Rzeczpospolita zapłaci
Halina Auderska
postać: Paź reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 maja 1956 |
Krzysztof
Krystyna Salaburska
postać: Wojtek reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1957 |
Przed ślubem
Kazimierz Zalewski
postać: Antoni Uszyński reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1957 |
Miłość
Tadeusz Kwiatkowski
postać: Luciano reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 października 1957 |
Legenda Tatr
Kazimierz Tetmajer-Przerwa
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1957 |
Dostigajew i inni
Maksym Gorki
postać: Tiatin reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 1958 |
Dafnis drzewem bobkowym
Samuel Twardowski
forma twórczości: role reżyseria: Kierst Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 kwietnia 1958 |
Pierwej mama
Józef Korzeniowski
postać: Stanisław reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1958 |
Na tamten brzeg
Halina Auderska
postać: Chłopiec reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 1958 |
Pasterka i kominiarczyk
Marcin Wroński
postać: Walet reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lipca 1958 |
O nierozważnym mężu
Miguel de Cervantes
postać: Lotariusz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 września 1958 |
Przewracając kartki
Jerzy Markuszewski, Bronisław Wiernik
forma twórczości: role reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 października 1958 |
Złoty sznur
Sidney Howard
postać: Robert reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 listopada 1958 |
Pustynia Tuub-Koja
Wsiewołod Iwanow
postać: Alosza reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 listopada 1958 |
Gdy słońce gaśnie
Zenon Skierski
postać: Willy Kurtz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1959 |
Opowieść o przyjaźni i wierności
Jan z Koszyczek
postać: Aleksander/Ludwik reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lutego 1959 |
Nie ma krwi na pokładzie
John Morrison
postać: Gracz reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 lutego 1959 |
Ballada Gorazdowska
Hanna Januszewska
postać: Bartosz Sierpecki reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1959 |
Życie Galileusza
Bertolt Brecht
postać: Ludwik Massidi reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 lipca 1959 |
Pompalińscy
Eliza Orzeszkowa
postać: Henryk Kmiks reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 sierpnia 1959 |
Jedna godzina wojny
Zbigniew Ryniec
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 1959 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Lelum reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1959 |
Cudna mieszczka
Wiktor Gomulicki
postać: Jur reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1960 |
Dramat Jana Czarowica
Stefan Żeromski
postać: Dan reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 maja 1960 |
Otrzęsiny krakowskie
Roman Pisarski
postać: Student reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1960 |
Cicha noc
Kazimierz Strzałka
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 czerwca 1960 |
Beniowski
Wacław Sieroszewski
postać: Porucznik Stiepanow reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 września 1960 |
Ostatni koncert
Stanisława Fleszarowa-Muskat
postać: Wilhelm Kolberg reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 września 1960 |
Wieniec laurowy
Bertolt Brecht
postać: Alcybiades reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 września 1960 |
Brunner et company albo Intryga i miłość
Alfred Duly, Barbara Witek-Swinarska
postać: Manfred reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 grudnia 1960 |
Emancypantki
Bolesław Prus
postać: Kazimierz reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1961 |
Błękitne i zielone
Jurij Kazakow
postać: Piotr reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lutego 1961 |
Dialog i milczenie
Bogdan Ostromęcki
postać: Janusz reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 1961 |
Romans Teresy Hennert
Zofia Nałkowska
postać: Lin reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1961 |
Rokk życia
Aleksander Czakowski
postać: Andrzej Arefiew reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 maja 1961 |
Nadszedł czas
Halina Auderska, Sandor Petofi
postać: Sandor Petofi reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 czerwca 1961 |
Zasadzka
Henryk Bardijewski
postać: Żołnierz III reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1961 |
Promieniści
Krystyna Grzybowska
postać: Posłaniec reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 października 1961 |
Mały dobosz Komuny
Karol Koźmiński
postać: Gaston reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 października 1961 |
Godzina pąsowej róży
Maria Krüger
postać: Karol reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 października 1961 |
Cerebroskop
Konrad Fiałkowski
postać: Wan reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1961 |
Fräulein Doktor
Jerzy Tepa
postać: Sierżant Bertrand reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 czerwca 1962 |
Kłopoty z narzeczoną
Wanda Mitzner
forma twórczości: role reżyseria: Gorczycka Joanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 września 1962 |
Portret
Mikołaj Gogol
postać: Czartkow reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 października 1962 |
Dżamila
Czingiz Ajtmatow
postać: Narrator/Sejt reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 października 1962 |
Adresy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Drugi z chóru reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1963 |
Nieprzetarty szlak
Krystyna Salaburska
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1963 |
Jutro
Halina Auderska
postać: Narrator reżyseria: Żabczyńska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 sierpnia 1963 |
Zaginiona kobieta
Claude Aveline
postać: Głos autora reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 września 1963 |
Dziennik Franciszki Krasińskiej
Klementyna Hoffmanowa
postać: Narrator reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 listopada 1963 |
Andromeda, królewna murzyńska
Anonim
postać: Goniec II reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1963 |
Czy pani wierzy w miłość
Elżbieta Szaniawska
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 marca 1964 |
O dwóch snach
Wanda Borudzka
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1964 |
Krzyżacy
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 kwietnia 1964 |
Trzej za Zwrotnikiem Raka
Stefan Bratkowski, Jerzy Zieliński
forma twórczości: role reżyseria: Jaruga Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 kwietnia 1964 |
Czarodziejskie znaki
Ewa Nowacka
postać: Narrator reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 maja 1964 |
Poszukiwacze skarbów
Wojciech Żukrowski
postać: Narrator reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 września 1964 |
Mizantrop
Molière
postać: Markiz reżyseria: Holoubek Gustaw teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 września 1964 |
Zoe - to znaczy życie
Joanna Gorczycka
forma twórczości: role reżyseria: Gorczycka Joanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 października 1964 |
Wiatr żyto kołysze
Sergiusz Jesienin
postać: Kozak reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1965 |
Córka księżyca
Stefan Majchrowski
postać: Narrator reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lipca 1965 |
Plaża na dwudziestej mili
Bronisław Gubała
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 września 1965 |
Wczesny powrót
Władysław Terlecki
postać: Reporter reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 listopada 1965 |
Antrepryza narodowa
Zofia Orszulska
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 listopada 1965 |
Skarb na wyspie
Hanna Januszewska
postać: Spiker reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 stycznia 1966 |
Słowo o wyprawie Igora
Anonim
postać: Igor reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 marca 1966 |
O królu Popielu i Ziemowicie
Jadwiga Żylińska
postać: Narrator reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 marca 1966 |
Od lat osiemnastu
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1966 |
Brzemię pustego morza
Tadeusz Łopalewski
postać: Walden reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1966 |
Przygoda w Lascaux
Joanna Guze
postać: Speaker reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 maja 1967 |
Strażacy
Roman Pisarski
postać: Narrator II reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 października 1967 |
Matka i córka
Anna Komornicka
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 grudnia 1967 |
Cippolina
Carlo Bressana, Hanna Januszewska
postać: Narrator reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 grudnia 1967 |
Azef
Paweł Szczegolew, Aleksiej Tołstoj
postać: Sawinkow reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1968 |
500 funtów sztuczka
Jerzy Janicki, Andrzej Kudelski
postać: Narrator reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 października 1968 |
Polacy w bitwie o Wielką Brytanię
Wiktor Reyzz-Rubini
postać: kwestie polskie, komentarze reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 1969 |
Polska to jest wielka rzecz
Stanisław Wyspiański
postać: Wysocki reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 września 1969 |
W cieniu Linii Maginota
Wiesław Opałek, Marek Wołłejko
postać: Narrator reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 grudnia 1969 |
Pompalińscy
Eliza Orzeszkowa
postać: Henryk Kniks reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1969 |
Pompalińscy
Eliza Orzeszkowa
postać: Henryk Kniks reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 grudnia 1969 |
Pompalińscy
Eliza Orzeszkowa
postać: Henryk Kniks reżyseria: Madalińska Ada teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1970 |
Przerwa w podróży
Konrad Eberhardt
postać: Reżyser reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1970 |
9 maja, godzina 0.01
Wiesław Opałek, Józef Wielowski
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 października 1970 |
Tajemnica profesora Czelawy
Stefan Grabiński
postać: Filip Odonicz reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 stycznia 1971 |
Szkic do obrazu
Henryk Bardijewski
forma twórczości: role reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1971 |
Ruy Blas
Wiktor Hugo
postać: Don Guritan reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 czerwca 1971 |
Mindowe
Juliusz Słowacki
postać: Mindowe reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lipca 1972 |
Uszczęśliwiacz
Andrzej Mularczyk
postać: Reporter reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|