5 grudnia 1981 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Dionizy reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
23 października 1982 |
Zdziczenie obyczajów pośmiertnych
Bolesław Leśmian
postać: Sobstyl reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
14 listopada 1982 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Pietrek reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
14 listopada 1982 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Samson reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
20 lutego 1984 |
Bramy raju
Jerzy Andrzejewski
postać: Aleksy reżyseria: Jasiński Krzysztof teatr: Teatr STU, Kraków
|
1 kwietnia 1984 |
Raskolnikow
Fiodor Dostojewski
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Gaj Marek teatr: Teatr Strefa, Kraków
|
1 kwietnia 1984 |
Raskolnikow
Fiodor Dostojewski
postać: Raskolnikow reżyseria: Gaj Marek teatr: Teatr Strefa, Kraków
|
25 maja 1985 |
Miasto snu
Krystian Lupa
postać: Adept reżyseria: Lupa Krystian teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 maja 1985 |
Miasto snu
Krystian Lupa
postać: Urzędnik reżyseria: Lupa Krystian teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
18 stycznia 1986 |
Woyzeck
Georg Büchner
postać: Nawoływacz reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
18 stycznia 1986 |
Woyzeck
Georg Büchner
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
5 czerwca 1986 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Weltschek Adolf teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
5 czerwca 1986 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
postać: Ktoś reżyseria: Weltschek Adolf teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
2 grudnia 1986 |
Dwaj panowie z Werony
William Shakespeare
postać: Walentyn reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
4 grudnia 1987 |
Dziennik uwodziciela
Sören Kierkegaard
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Gaj Marek teatr: Teatr Strefa, Kraków
|
12 marca 1988 |
Dybuk
Szymon An-ski
postać: Henoch reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
22 września 1988 |
Don Juan albo Kamienny Gość
Molière
postać: Franciszek reżyseria: Goulais Yves teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 czerwca 1989 |
Słuchaj, Izraelu!
Jerzy S. Sito
postać: Mende reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 czerwca 1989 |
Ptasiek
William Wharton
postać: Al reżyseria: Sroka Adam teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 czerwca 1989 |
Ptasiek
William Wharton
forma twórczości: opracowanie tekstu reżyseria: Sroka Adam teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
30 czerwca 1989 |
Hamlet (IV)
William Shakespeare
postać: Laertes reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
10 kwietnia 1990 |
Bracia Karamazow
Fiodor Dostojewski
postać: Miusow, Prokurator reżyseria: Lupa Krystian teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 kwietnia 1990 |
Dziennik uwodziciela
Sören Kierkegaard
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Gaj Marek teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
1 czerwca 1990 |
Dziady. Część czwarta
Adam Mickiewicz
postać: Gustaw reżyseria: Sroka Adam teatr: Studio Teatralne Impresariatu Artystycznego Gama, Kraków
|
17 listopada 1990 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Barach reżyseria: Zioło Rudolf teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
8 stycznia 1991 |
Godzina kota
Per Olov Enquist
postać: Chłopiec reżyseria: Pasieczny Marek teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 lutego 1991 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Jan reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
20 kwietnia 1991 |
Ślub
Witold Gombrowicz
postać: Szef Policji reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 października 1991 |
Ptasiek
William Wharton
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Sroka Adam teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
7 marca 1992 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zioło Rudolf teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 marca 1992 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Lizander reżyseria: Zioło Rudolf teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 kwietnia 1992 |
Przerżnąć sprawę
David Mamet
postać: Charlie Fox reżyseria: Scanlan Robert teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
10 października 1992 |
Wilk stepowy
Hesse Hermann
postać: Harry Haller reżyseria: Sroka Adam teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
22 stycznia 1993 |
Raskolnikow
Fiodor Dostojewski
postać: Raskolnikow reżyseria: Gaj Marek teatr: Teatr STU, Kraków
|
6 listopada 1993 |
Zdrada
Harold Pinter
postać: Robert reżyseria: Fiedor Marek teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 marca 1994 |
Watt
Beckett Samuel
forma twórczości: role reżyseria: Kędzierski Marek teatr: Teatr Buckleina, Kraków
|
23 listopada 1994 |
Mishima
Yukio Mishima
postać: Klient III reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
23 listopada 1994 |
Mishima
Yukio Mishima
postać: Toyama reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
14 grudnia 1994 |
Gra snu
August Strindberg
forma twórczości: role reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Buckleina, Kraków
|
14 grudnia 1994 |
Gra snu
August Strindberg
forma twórczości: reżyseria, scenografia reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Buckleina, Kraków
|
11 lutego 1995 |
Lunatycy (Esch, czyli Anarchia)
Hermann Broch
postać: Alfons reżyseria: Lupa Krystian teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
30 czerwca 1995 |
Dziennik uwodziciela
Sören Kierkegaard
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Gaj Marek teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
1 marca 1996 |
Ocaleni
Edward Bond
postać: Pete reżyseria: Roll Gadi teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 stycznia 1997 |
Burza
William Shakespeare
postać: Kaliban reżyseria: Zioło Rudolf teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 lutego 1997 |
Teatr wewnętrzny
Beckett Samuel
forma twórczości: role reżyseria: Kędzierski M.,Asmus D.,Sturm O teatr: Teatr Buckleina, Kraków
|
29 czerwca 1997 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Czarownik reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 czerwca 1997 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Czeladnik reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 czerwca 1997 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Koczkodanica reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
14 grudnia 1997 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Książę Filip reżyseria: Leszczuk Horst teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 stycznia 1998 |
Raskolnikow
Fiodor Dostojewski
postać: Raskolnikow reżyseria: Gaj Marek, Kalita Marek, Żentara Edward teatr: Teatr Dialog, Kraków
|
1 stycznia 1998 |
Raskolnikow
Fiodor Dostojewski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dialog, Kraków
|
7 maja 1998 |
Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości
Brad Fraser
postać: David (gościnnie) reżyseria: Brokenhorst . teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
10 grudnia 1998 |
Słowa Boże
Ramón María del Valle-Inclán
postać: Lucero reżyseria: Tomaszuk Piotr teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
22 października 1999 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Klaudiusz reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
1 listopada 1999 |
Inkwizytorium
Robert Pinget
forma twórczości: role reżyseria: Kędzierski Marek teatr: Teatr Atelier, Kraków
|
18 grudnia 1999 |
Bracia Karamazow
Fiodor Dostojewski
postać: Miusow ((gościnnie)) reżyseria: Lupa Krystian teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 stycznia 2000 |
"Ja" - w trzeciej osobie
Thomas Bernhard
forma twórczości: role reżyseria: Kędzierski Marek teatr: Teatr Atelier, Kraków
|
23 maja 2000 |
Książę Myszkin
Fiodor Dostojewski
postać: Ferdyszczenko reżyseria: Warianow Mikołaj teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
12 czerwca 2000 |
Noc Helvera
Ingmar Villqist
postać: Helver reżyseria: Villqist Ingmar teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
12 marca 2001 |
Beztlenowce
Ingmar Villqist
postać: On 2 reżyseria: Villqist Ingmar teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
5 czerwca 2001 |
Uroczystość
Mogens Rukov, Thomas Vinterberg
postać: Michael reżyseria: H7 . teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
23 sierpnia 2001 |
Józef K.
Franz Kafka
forma twórczości: adaptacja, reżyseria, scenografia reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Atelier, Kraków
|
23 sierpnia 2001 |
Józef K.
Franz Kafka
forma twórczości: role reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Atelier, Kraków
|
15 września 2002 |
Obróbka
Martin Crimp
postać: John reżyseria: Urbański Artur teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
4 stycznia 2003 |
Burza
William Shakespeare
postać: Sebastian reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
2 sierpnia 2003 |
Dżuma
Albert Camus
postać: ojciec Paneloux reżyseria: Piasecki Tomasz, Wroński Szczęsny teatr: Teatr Dialog, Kraków
|
27 sierpnia 2003 |
Antygona
Sofokles
forma twórczości: opracowanie tekstu, reżyseria, scenografia reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Atelier, Kraków
|
6 października 2003 |
Dybuk. Między dwoma światami
Szymon An-ski
postać: Michael reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
23 stycznia 2004 |
Uwięzieni
Walsh Enda
forma twórczości: role reżyseria: Wrona Marcin teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
31 lipca 2004 |
Raskolnikow
Fiodor Dostojewski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dialog, Kraków
|
3 marca 2005 |
Krum
Hanoch Levin
postać: Taktyk reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
12 marca 2005 |
Krum
Hanoch Levin
postać: Taktyk reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 stycznia 2006 |
Kalimorfa
John Fowles
forma twórczości: adaptacja, reżyseria, scenografia reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Wytwórnia, Warszawa
|
17 lutego 2007 |
Widzialna ciemność
Golding William
forma twórczości: reżyseria i adaptacja, scenografia teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
8 lutego 2008 |
Fernando Krapp napisał do mnie ten list
Tankred Dorst
forma twórczości: reżyseria, scenografia reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 maja 2009 |
(A)pollonia
.
forma twórczości: role reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|
13 czerwca 2009 |
Zbombardowani
Sarah Kane
forma twórczości: reżyseria, scenografia reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Konsekwentny, Warszawa
|
27 lutego 2010 |
Ja, Hamlet
William Shakespeare
forma twórczości: opracowanie tekstu, reżyseria, scenografia reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
30 września 2010 |
Koniec
.
forma twórczości: role reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|
21 kwietnia 2011 |
Generał
Jarosław Jakubowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr IMKA, Warszawa
|
21 kwietnia 2011 |
Generał
Jarosław Jakubowski
forma twórczości: role reżyseria: Popławska Aleksandra, Kalita Marek teatr: Teatr IMKA, Warszawa
|
5 października 2011 |
Opowieści afrykańskie według Szekspira
William Shakespeare
forma twórczości: role reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|
28 października 2012 |
Ichś Fiszer
Hanoch Levin
forma twórczości: adaptacja, reżyseria, scenografia reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr IMKA, Warszawa
|
28 października 2012 |
Ichś Fiszer
Hanoch Levin
forma twórczości: role reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr IMKA, Warszawa
|
21 marca 2013 |
Klara
Iza Kuna
postać: Alex reżyseria: Popławska Aleksandra teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
21 marca 2013 |
Klara
Iza Kuna
forma twórczości: scenografia reżyseria: Popławska Aleksandra teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
4 kwietnia 2014 |
Noc żywych Żydów
Igor Ostachowicz
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Popławska Aleksandra, Kalita Marek teatr: Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Warszawa
|
4 kwietnia 2014 |
Noc żywych Żydów
Igor Ostachowicz
postać: Bezimienny reżyseria: Popławska Aleksandra, Kalita Marek teatr: Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Warszawa
|
12 września 2014 |
Czerwone Zagłębie
Jarosław Jakubowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 września 2014 |
Apokalipsa
Tomasz Śpiewak
forma twórczości: role reżyseria: Borczuch Michał teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|
21 sierpnia 2015 |
Francuzi
Marcel Proust
postać: Błażej de Guermantes reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|
26 września 2015 |
Zimowa opowieść
William Shakespeare
forma twórczości: opracowanie tekstu, reżyseria, reżyseria światła reżyseria: Popławska Aleksandra, Kalita Marek teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
20 maja 2016 |
Obrzydliwcy
David Foster Wallace
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Kalita Marek teatr: Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Warszawa
|
24 września 2016 |
Dogville
Lars Trier von
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
20 stycznia 2017 |
Sonata widm
August Strindberg
postać: Asystent Hummla, Johansson reżyseria: Öhrn Markus teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|
13 kwietnia 2018 |
Sinobrody - nadzieja kobiet
Dea Loher
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Warszawa
|
14 czerwca 2018 |
Wyjeżdżamy
Hanoch Levin
postać: Motke Czkori reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|
25 kwietnia 2019 |
Kino moralnego niepokoju
Tomasz Śpiewak
forma twórczości: role reżyseria: Borczuch Michał teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|
12 października 2019 |
Capri - wyspa uciekinierów
Curzio Malaparte
forma twórczości: role reżyseria: Lupa Krystian teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa
|
12 września 2020 |
Kimberly Akimbo
David Lindsay-Abaire
postać: Buddy reżyseria: Popławska Aleksandra teatr: Teatr Stary, Lublin
|
12 marca 2021 |
Rita
Łukasz Grzegorzek
forma twórczości: role reżyseria: Grzegorzek Łukasz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
4 czerwca 2021 |
Odyseja. Historia dla Hollywoodu
.
forma twórczości: role reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Nowy Teatr, Warszawa
|