Bogusław Danielewski

aktor, Teatr Polski Wrocław

Nagrody

1.

nagroda:Wrocław - IV Wrocławski Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych - nagroda za rolę Anatola w przedstawieniu "Inkarno" Kazimierza Brandysa w Teatrach Dramatycznych we Wrocławiu
rok otrzymania:1963

2.

nagroda:Opole - VI OKT - nagroda za rolę tytułową w "Panu Jowialskim" Aleksandra Fredry w Teatrze Polskim we Wrocławiu
rok otrzymania:1980

3.

nagroda:Wrocław - Srebrna Iglica
rok otrzymania:1981

4.

nagroda:Wrocław - Brązowa Iglica
rok otrzymania:1982

5.

nagroda:nagroda m. Wrocławia
rok otrzymania:1982

6.

nagroda:Wrocław - Złota Iglica
rok otrzymania:1984

7.

nagroda:Wrocław - Nagroda dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu
rok otrzymania:2010

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.