teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Jakub Rotbaum

nie żyje
ur. 1901-07-11, Żelechów
zm. 1994-01-30, Wrocław

Nagrody

1.

nagroda:Nagroda Państwowa II stopnia za reżyserię i inscenizację przedstawienia "Człowiek z karabinem" Mikołaja Pogodina w Teatrze Polskim we Wrocławiu
rok otrzymania:1952

2.

nagroda:Dyplom uznania Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej we Wrocławiu za twórczą pracę na polu teatr
rok otrzymania:1953

3.

nagroda:Nagroda państwowa III stopnia za adaptację i reżyserię powieści Juliana Stryjkowskiego "Bieg do Fragala" i reżyserię tej adaptacji na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu
rok otrzymania:1953

4.

nagroda:Nagroda artystyczna miasta Wrocławia
rok otrzymania:1956

5.

nagroda:Festiwal Dramatów Wyspiańskiego - wyróżnienie jury za nowe pomysły inscenizacyjne w przedstawieniu "Wesela" w Teatrach Dramatycznych we Wrocławiu (wspólnie ze scenografem Aleksandrem Jędrzejewskim)
rok otrzymania:1958

6.

nagroda:Wrocław - I Festiwal Teatrów Śląska i Opolszczyzny - nagroda dla najlepszego przedstawienia festiwalu: "Wesele" Stanislawa Wyspiańskiego w Teatrach Dramatycznych we Wrocławiu
rok otrzymania:1960

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.